Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Chcemy odbudować relacje między powiatem a gminami

Chcemy odbudować relacje między powiatem a gminami

Odpowiadając na interpelację radnej Ireny Maciejewskiej, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gałan powiedział, że priorytetem dla władz powiatu w tej kadencji jest odbudowanie normalnych relacji pomiędzy Starostwem a gminami powiatu. Maciejewska wnioskowała o wykonanie nowego chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Szemborowie. Wcześniej starosta słupecki zwracał się do mieszkańców Szemborowa, aby w związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi powiatu dokonali wyboru ważniejszej inwestycji do realizacji. Spośród dwóch zadań – remontu chodnika lub modernizacji drogi Szemborowo-Otoczna, mieszkańcy wybrali to drugie.– Jako była wiceprzewodnicząca Rady musi mieć pani świadomość potrzeb w całej gminie dotyczącej infrastruktury, więc nie rozumiem publicznego wzywania przewodniczącego Rady Powiatu do tego, żeby interweniował w sprawie naprawy chodnika i budowy nowego chodnika i jednocześnie negocjowanie ze starostą budowy drogi. Chciałbym powiedzieć wszystkim, w nowej kadencji chcemy odbudować relacje między Starostwem Powiatowym a samorządami gminnymi, relacje które będą się opierać przede wszystkim na jasnych kryteriach dotyczących budowy infrastruktury drogowej i dzisiaj czynimy starania, żeby tak było. Informuję wszystkich, że powiat będzie realizował wszystkie swoje inwestycje w oparciu o jasne kryteria. Po pierwsze, zapewnienie bezpieczeństwa, po drugie posiadane środki. A w ramach posiadanych środków konieczna jest współpraca z samorządami gminnymi. I dzisiaj priorytetem dla nas jest odbudowanie tych relacji, szczerych, prawdziwych relacji. Dlatego też chodnik w Szemborowie będzie remontowany tylko i wyłącznie w zakresie możliwości, jakie ma Starostwo Powiatowe w Słupcy dzisiaj– podkreślił przewodniczący Piotr Galan.

2 komentarze

  1. „Po pierwsze, zapewnienie bezpieczeństwa, po drugie posiadane środki”. Posiadane środki wykluczają bezpieczeństwo. Powinien więc pan powiedzieć, że po pierwsze środki, a potem bezpieczeństwo.

  2. Mieszkaniec Powiatu

    Dobre relacje możliwe są tylko wtedy ,kiedy tak naprawdę starostwo będzie wspierać gminy a nie tylko od nich stale sępić! Mały przykład wszystkich dróg powiatowych na terenach gminnych. Obraz nędzy i rozpaczy. Do brania podatków sprawa jasna ale już je remontować i dbać o nie to już nie ma pana! Dobrze że jeszcze coś zostało po towarzyszu Gierku. Może pan starosta czy jego zastępca w którąś niedzielę by po prostu przejechał się po wszystkich gminach swojego powiatu i ocenił stan rzeczywisty swoich dróg . Może wtedy będzie świadom wieloletniej klęski powiatu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>