Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Ks. Kneblewski jednak odwołany

Ks. Kneblewski jednak odwołany

Tydzień temu na łamach Kuriera podaliśmy informacje przekazane przez portal onet.pl, z których wynikało że były proboszcz strzałkowskiej parafii, a obecnie proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, znany z kontrowersyjnych zachowań ks. Roman Kneblewski, do końca czerwca ma zostać odwołany z tej funkcji. Informacje te potwierdziły się.
Jak wynika z postu zamieszczonego na stronie katolicka.bydgoszcz.pl, proboszcz został wysłany na emeryturę. – Zwalniam Księdza z urzędu Proboszcza Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przenoszę na emeryturę. Jednocześnie wyrażam zgodę na zamieszkanie Księdza w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Pragnę wyrazić wdzięczność Księdzu Proboszczowi za długoletnią posługę – napisał ks. bp Jan Tyrawa.

11 komentarzy

 1. Żeby tak łatwo szło biskupom z łamiącymi celibat i prawo

  • A także przykazania boże , koścíelne sakramenty św. i wiele, wiele innych.
   Ta ich pazernośc, chciwosć, materializm itd, itp…………i „Tylko nie mów nikomu”!!!

 2. I co teraz mają do powiedzenia jego obrońcy ? Mógł facet głosić tylko i wyłącznie Ewangelie to by nie został odwołany

  • Ale, też mi kara -emerytura hahaha!!!!!!
   Źeby tak karali świeckich, żyć nie umíerać! Śmiech na sali i wstyd dla episkopatu

  • A co innego głosił. …JASNO I WIERNIE BOŻE PRZYKAZANIE. Ze małżeństwo to mężczyzna i kobieta na całe życie a nie zboczenie sodomskie, że niepraktykujacy i niewierzacy nie mają prawa do pogrzebu katolickiego-bo jeśli im Bóg niepotrzebny za zycia to po co po śmierci obrzęd religijny którego nie uznawali. Niestety kapłanów odważnych się odrzuca. Zachód ma to już za sobą i kościoły puste. W Ewangelii jest TAK TAK -NIE NIE. A co nadti jest od diabła pochodzi -słowa Pana Jezusa. I taka postawę Ewangelii głosił ks Roman

 3. tych księży to powinni wszędzie powymieniać , proboszczów też , za długo są w jednej parafii , wszystkim się interesują , tylko nie kościołem , potem są niepotrzebne pomówienia , zrobić tak jak było kiedyś , zmiana co 2 lata i będzie OK

 4. Do Izydora.
  A gwałcenie ministrantów przez kler, to też zwíązek kobiety z mężczyzną.
  Gdzie ty żyjesz, co za cíemnota jest wśród níektórych w narodzie Polskim,a mamy 21 wiek.
  Czy na ten temat,też jest napisane w ewangeli ?

 5. Izydor- a 3 przykazanie Dekalogu mówi ,, pamiętaj abyś dzień święty święcił ” Nic nie mówi o obowiązku chodzenia do kościoła.Zbawienie trzeba sobie zapewnić samemu przestrzegając przykazania Dekalogu. Żaden ksiądz ci tego nie zapewni.

  • Izydor.Ty jesteś chory heretyk.
   Co ma piernik do wiatraka !!!
   Co ty wypisujesz, tobie się sufit na łeb wali !!! Nie będę z tobą dyskutował. Honor mi na to nie pozwala.
   Oddaj rentke do Torunia.
   Oni takich frajerów potrzebują !!!

  • Xyz .tylko obrażać potrafisz i piszesz o swoim honorze……łeb ma zwierzę A nie człowiek. Gdybyś wpieral dzieła które powstają przy Radio Maryja to być może otworzył oczy…. A do tego słuchać proszę audycji tego Radio i TV Trwam. Naprawdę warto. Wygrywa prawica i bardzo dobrze. Bóg Honor Ojczyzna.

 6. Izydor- jakie to dzieła powstają przy Radio Maryja ? To Radio za politykowanie powinno być zamknięte. Czy np w Niemczech kler wtyka swoje trzy grosze do polityki ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>