Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Maciejewska rozlicza powiat

Maciejewska rozlicza powiat

Na ostatniej sesji Rady Gminy Strzałkowo głos zabrała kandydatka PSL-u do Sejmu radna Irena Maciejewska. Interweniowała do władz powiatu w sprawie drogi powiatowej Szemborowo-Otoczna.

– Dlaczego władze powiatu nie wywiązały się z porozumienia zawartego z gminą dotyczącego remontu nawierzchni drogi Szemborowo-Otoczna? Było to zaplanowane na bieżący rok. Wieś zrezygnowała z remontu chodnika na rzecz budowy drogi. Odbyły się dwa zebrania, zebrano podpisy. Niestety droga nie została wyremontowana. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, że wieś, która płaci wielkie podatki została w ten sposób potraktowana – zaznaczyła podczas posiedzenia sesji Rady Gminy Strzałkowo radna Irena Maciejewska.

– Oczywiście zweryfikuję na jakim etapie jest inwestycja w Szemborowie realizowana i jak porozumienia określały terminowość tych realizacji – stwierdził obecny na sesji przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gałan.

36 komentarzy

 1. Mieszkaniec Powiatu

  Niestety ale powiat nie dba o żadne drogi! Choć ma ich całkiem sporo w każdej gminie!

 2. Zadziwiająca publikacja. Jakbyście chłopaki zapomnieli , że PIS żądzi i wam płaci. 🙂

 3. Bartek Jackowiak

  Przypominam Panu Staroście o drodze Słupca – Ląd. To miała być pierwsza najpilniejsza inwestycja drogowa. A co jest ?.

  • A gdzie jest ścieżka rowerowa Słupca – Ląd? projekt niezrealizowany leży w szufladzie.

 4. Jacek Bartkowiak

  Powiat ma około 320 km dróg z czego ponad połowa wymaga remontu lub przebudowy. W przyszłym roku z pomocą rządowego Funduszu Dróg Lokalnych chcemy przebudować drogę Siernicze-Budzisław i fragment drogi Strzałkowo-Sierakowo. Zaczniemy budowę nowej drogi z Powidza do Słupcy. Chciałbym, żeby radni zaakceptowali też rozpoczęcie budowy ścieżki rowerowej w kierunku Giewartowa. Na kolejne lata przygotowujemy plan wieloletni, będzie w nim na pewno droga ze Słupcy do Lądu.

  • Tylko nie PiS

   Super pomysł. Zróbcie drogę dla powidza bo przecież ludzie z powiatu się nie liczą, wojsko ma tak ciężki sprzęt że muszą po super drogach jeździć.. A kiedy zrobicie drogę z Sieraków przez Słomczyce do Słupcy?

  • Najgorsze drogi powiatowe:
   Siernicze – Giewartów
   przez Słomczyce
   Strzałkowo – Powidz
   Anastazewo – Powidz
   przez Samarzewo
   Osówiec

 5. Pani Irenko, żeby rozliczać cokolwiek to trzeba mieć co. Niech Pani zapyta kolegów z PSL dlaczego nie ma co rozliczać i co zostawili. Powiat to kilka gmin a Pani zapomina, że gdzie indziej też jest dużo potrzeb

 6. Mieszkaniec

  Szkoda że pan starosta cały czas zapomina o drogach powiatowych w gminie Zagórów! Widać że słabi radni ją reprezentuje!!!

  • Historyk z Zagórowa

   Z tego co wiem to Zagórowem od 24 lat rządzi opcja z PSL mieli swojego wicemarszałka w sejmie-który ranczo sobie umiał wybudować ,a jak dbał o Powiat Słupecki wszyscy wiemy Przypomnę rządy jedynego prawicowego gospodarza w Zagórowie Pana burmistrza Rybickiego-
   szkołę wybudował
   Warsztaty terapii zajęciowej śćiągnął
   droga do gizałek powstała
   kanalizacja Zagórowa została przeprowadzona
   oczyszczalnia ścieków też za jego kadencji
   Przypomnę ,żę rządził tylko 4 lata , a póżniej to jak juą powiedział były Pan burmistrz Radniecki zmieniał tylko pokoje -a miasto i gmina należą do najbiedniejszych w Wielkopolscę
   Jak można się czepiać to tylko tych pracusiów z PSL-u w życiu na nich nie zagłosuję zawsze byle jak tylko żaby być u władzy. Radni w Zagórowie raczej przypominają relikt z PRL-U zresztą wielu z nich ma komunistyczne korzenie reprezentowali PZPRlub ZSMP i czego można się spodziewać takich ludzi wybraliśmy i tacy nas reprezentują
   szkoda matki demokracji -ale cóż jaka właza taki rozwój

  • O głos zawiedzonego,-który nie dostał się do władzy-o biedulka jedna

 7. Wyznawca Allaha

  księgowy, Pani Irena nie musi pytać kolegów z PSL. Wystarczy, że ty przeczytasz wywód obecnego starosty z czasów kiedy nie był jeszcze starostą. „Żegnaj furmanko” strona 8. Jacek Bartkowiak napisał pod adresem poprzedniej władzy powiatowej ( PSL ), że planując finansowanie inwestycji przez powiat nie powinno się liczyć na mannę z nieba. Według Jacka Bartkowiaka na mannę z nieba ówczesna PSLowska władza powiatowa mogłaby liczyć, gdyby wojewodą był polityk z PSL. Zrozumiałeś?

  • ale was dupa boli . Na pamięć znasz już Furmankę???

  • Wyznawca Allaha

   Płacą mi ża to abym atakował Bartkowiaka

  • Walnięty Jacenty

   Wyznawco Allaha z godz. 14.03, każdy sądzi sam po sobie.

  • W PiS cynik goni cynika

   aga, jeżeli coś mnie boli to głupota, zakłamanie i cynizm PiSowców.

  • J. D. Schulze

   Daobrze mi płąci burmistrz Pyrzyk

  • Siódme... Nie kradnij... nicka

   J. D. Schulze z godz. 17.28,
   jesteś kolejnym podszywającym się pode mnie idiotą. Po raz kolejny informuję, że od kilku miesięcy nie wysyłam komentarzy jako J. D. Schulze.

   J. D. Schulze jest już tylko na facebooku. I nie zamierzam tego zmieniać.

 8. Wyznawca Allaha

  aga, no jakżeż można nie znać na pamięć takiego bestsellera?

  • Cała prawda o powiecie PSL

  • aga,
   kiedy w sierpniu br. okazało się, że Artur Nowak z PiS zostanie podinspektorem w starostwie słupeckim, to starosta Jacek Bartkowiak w komentarzu na twojaslupca.pl napisał: „Artur Nowak spełnił wszystkie wymogi, nabór był jawny, a komisja konkursowa uznała, że jest najlepszym kandydatem. Odbył w starostwie staż, ma wyższe studia, jest kreatywny. Być może komuś przeszkadza jego zaangażowanie polityczne, ale dla oceny jego kandydatury nie miało to znaczenia. Zapraszam do udziału w kolejnych naborach”.

   Wcześniej w „Żegnaj furmanko” Jacek Bartkowiak napisał:
   “… Nepotyzm? Jaki znowu nepotyzm, przecież wszystkie procedury naborów z pewnością zostały przeprowadzone bez najmniejszego uchybienia”.
   Napisał to w kontekście pracy, którą dostała w strefie płatnego parkowania jako parkingowy osoba, która ponoć zapisała się do PSL.

   Skoro w „Żegnaj furmanko” jest niby cała prawda o powiecie PSL, to dlaczego Jacek Bartkowiak, który tak krytykował ten PSLowski powiat teraz postępuje w myśl zasad tak zapalczywie przez siebie krytykowanych? I tu sprawdza się stara prawda… Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  • Jedna osoba….. Ale nepotyzm. Ale ze pracuje większość urzednikow i nikt ich w dupe nie kopnął, nie wyrzucił to tego nie widzicie? A takie obawy były

  • Aga, nie jedna. Czyżbyś przeoczyła pana Andrzeja Grzeszczaka? Sekretarz powiatu też nie do końca przypadkowy. Gdzie to ta pani z panem Jackiem Bartkowiakiem pracowała? Czy to nie był Czerwonak?

  • Bartolomeo Jackowski

   Aga, raczej trudno zwolnić za jednym zamachem wszystkich. Starostwo musi funkcjonować.

  • Mozecie sobie pluc ile wlezie ale lepiej wziąć się do pracy. Troliki z U M

  • Tosia,
   skoro czytasz i komentujesz, to raczej nie pracujesz. Czemu sama nie weźmiesz się do pracy? Płaci ci ktoś za trollowanie? Podatku nie zapomnij zapłacić.

  • A nie wpadłeś wyznawco pslu, ze mam nienormowany czas pracy? Nie do pomyślenia co?

  • Tosia,
   spożytkuj ten wolny od pracy czas na coś pożytecznego. Poczytaj książkę, muzyki posłuchaj, pobiegaj, potańcz, ale nie politykuj, bo ci to nie wychodzi. A może ty we wszystkim jesteś beznadziejna?

 9. Mieszkaniec

  Do historyk z Zagórowa! Jak już tak się interesujesz historią Zagórowa to myślę że powinieneś być raczej obiektywny. Trochę zalatuje mi tu pisem i to pisem który w dalszym ciągu nie może się pogodzić z przegraną w wyborach samorządowych! Tyle zasług przypisałeś panu Rybickiemu że to wręcz niebywałe że on to wszystko zrobił przez cztery lata! Normalnie takich samorządowców to ze świecą szukać. Nie trzeba być ,, historykiem żeby pamiętać czasy jak burmistrzem był pan Rybicki. Zbyt kolorowo to opisałeś! Typowe dla elektoratu z którego z pewnością się wywodzisz?! To nie zmienia faktu że czekamy na pracę naszych radnych powiatowych i oczywiście pana starosty! Pozdrawiam

  • Zorientowany

   Panie mieszkancu czekamy raczej na pracę naszych radnych i naszego burmistrza może wybiegi na miasto w czasie pracy na zakupy ukruci -a póżniej oczekuj pomocy starosty choć jak wszyscy wiemy burmistrz rządzi gminą i miastem współpracuje z radą a starosta powiatem jęśłi czekasz na efekty pracy starosty w gminie -to zwolnić burmistrza i radę w koncu biorą chyba za coś pieniądze czy tylko wszczynają awantury -jak to było zna strażckiej imprezie

  • PIS-wygramy wybory

   Jak ci zalatuje to posprzątaj i przewietrz mieszkanie no i się umyj człowieku może zaczniesz pisać do rzeczy

  • Masz problem?

   Zorientowany, czyżbyś jednak nie był zorientowany, że każdy zakład pracy ma regulamin, w którym ustalone są zasady opuszczenia zakładu w godzinach pracy w celu załatwienia prywatnej sprawy, która może zdarzyć się każdemu? Takie wyjście trzeba odpracować albo idzie to w poczet urlopu.

  • Tosia ! Żetelna obywatelka nagle stała się wzorem do naśladowania! Jednak 500 + działa!!! Wreszcie trzepaki odetchną z ulgą!

 10. Głucho wszędzie,ciemno wszędzie i utylizacja plastików znów się zaczęła. Zapraszamy na Zagorowska w mieście Słupcy

 11. O nasze gminne drogi pan starosta nie musi dbać ale o powiatowe które są w naszej gminie! To chyba zrozumiałe ! Zorientowany jak mi wiadomo radnych powiatowych wybieramy my i my mamy prawo oczekiwać od nich żetelnej pracy tak samo jak od rady gminy! Stara śpiewka z zakupami to typowe dla nierobów którzy swój czas spędzają na licznych pierdołach nie patrząc w swój życiorys . ŻENADA

  • zorientowany

   Taka sama żenada jak wdawanie się w awantyry wiceburmistrza na strażckich imprezach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>