Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Maszerowali dla Niepodległej

Maszerowali dla Niepodległej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Strzałkowie przeszły ulicami swojej miejscowości w biało-czerwonym pochodzie.

Piątkowy marsz dla Niepodległej odbył się pod hasłem: „Kocham Cię, Polsko!”. Dzieci zaopatrzone w chorągiewki, czapki i szaliki w narodowych barwach oraz okolicznościowe transparenty, wyruszyły najpierw w kierunku pomnika pamięci, przy którym zaśpiewały hymn Polski i złożyły kwiaty, a następnie przeszły głównymi ulicami Strzałkowa, skandując patriotyczne hasła. W ten sposób maluchy przypomniały mieszkańcom swojej miejscowości o święcie 11 listopada.

Przemarsz był zwieńczeniem zajęć z zakresu edukacji patriotycznej, które w minionym tygodniu odbywały się w oddziałach przedszkolnych. Nie zabrakło wśród nich m.in. spacerów na ulice: Wolności i 11 Listopada, nauki „Katechizmu polskiego dziecka”, wykonania flagi Polski czy godła. Działania te były wstępem do realizacji zadań Ogólnopolskiego Konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, do którego przystąpiła strzałkowska placówka. Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 30 listopada 2017 r. do 30 maja 2018 r., zatem przed pięcio i sześciolatkami jeszcze wiele ciekawych zajęć o tematyce patriotycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.