Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Powietrze na wyświetlaczu

Powietrze na wyświetlaczu

Mieszkańcy Strzałkowa mogą już w szybki i wygodny sposób sprawdzić jakość powietrza i dowiedzieć się, czy warunki sprzyjają spacerom i uprawianiu sportu na zewnątrz. W trzech miejscach na terenie miejscowości stanęły urządzenia do pomiaru powietrza oraz wyświetlacz ledowy, który wyświetla wyniki.

Zgodnie z zapowiedziami, Urząd Gminy w Strzałkowie wdrożył system monitorowania jakości powietrza. W trzech lokalizacjach na terenie Strzałkowa – przy ul. Górnej, Ostrowskiej i Al. Prymasa Wyszyńskiego zainstalowane zostały urządzenia pomiarowe wyposażone w czujniki do pomiaru: temperatury, wilgotności powietrza, ciśnienia atmosferycznego i stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10. Wyniki pomiarów są dostępne na stronie internetowej gminy oraz poprzez aplikację mobilną. Dodatkowo, w centralnym punkcie Strzałkowa postawiona zostanie tablica informacyjna z wyświetlaczem LED, na której prezentowane będą dane z urządzeń pomiarowych.

Wcześniej wyłoniono wykonawcę systemu monitorowania jakości powietrza. Złożona została jedna oferta firmy z Krakowa. Cena wyniosła 17.190 zł.

4 komentarze

  1. Zbędny wydatek

  2. I po co to?

  3. strzałkowianin

    po to żebyś Sonie uświadomił jakim powietrzem oddychasz i zaczął reagować na tych co codziennie kopcą

  4. Weglomistrz

    Hodzi o to żeby ludzie na siebie donosili ———nie każdego stać na gaz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.