Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Radny Kasprzyk z wyrokiem

Radny Kasprzyk z wyrokiem

Słupecki sąd uznał Andrzeja Kasprzyka za winnego popełnienia przestępstwa skarbowego. Radny powiatowy uniknął jednak kary.
Przestępstwo polegało na nie wpłaceniu w terminie na rachunek organu podatkowego, podatku od wypłaconych wynagrodzeń. Kasprzyk, pełniąc funkcję likwidatora Gminnej Spółdzielni w Lądku jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, będąc zobowiązany do terminowej wpłaty pobranego podatku od wypłaconych wynagrodzeń, które przy tym za miesiące od lipca do września były wypłacone z opóźnieniem, pobrał podatek, lecz go nie wpłacił na rachunek organu podatkowego. – Taki jest stan faktyczny i żadna ze stron tego nie kwestionowała, w tym też oskarżony. Oskarżony podniósł, że nie wpłacenie tego podatku wynikało z kłopotów finansowych likwidowanej spółdzielni i braku środków finansowych, kłopotów ze sprzedażą nieruchomości, konieczności w pierwszej kolejności wypłacenia wynagrodzeń dla pracowników i odpraw – podkreśliła w orzeczeniu sędzia Katarzyna Radke. Więcej w Kurierze.

12 komentarzy

 1. To jest polska rzeczywistość. Człowiek dbał o ludzi, wypłacał w pierwszej kolejności wynagrodzenia, żeby mieli środki do życia i poniósł karę, że odprowadził podatek tylko z opóźnieniem. Wiadomo, że był płatnikiem ale jednocześnie likwidatorem, który zadbał w pierwszej kolejności o pracowników i zostaje skazanym. Paranoja! Mógł Pan wypłacić ludziom wynagrodzenia a podatku nie odprowadzać w ogóle, g…o by sami doszli!

 2. Mieszkaniec Powiatu

  Pracownik! Faktów nie zmienisz! Przecież to takie proste!Nie zapłacił na czas i musi ponieść karę! Czy to właśnie nie on powinien dawać przykład !!! To niebywałe że jako radny zrobił całkiem odwrotnie!

  • Ten Pan zawsze robi odwrotnie. iW też bronił w zaparte.
   Jak by miał odrobine honoru to by sam mandat złożył. ale czego tu wymagać?…….

  • J. D. Schulze

   A jaką karę poniosły osoby reprezentujące NFZ za to, że słupeckiemu szpitalowi NFZ nie zapłacił za nadwykonania za lata 2010 – 13? ŻADNEJ.

  • A skąd wiesz, że wtedy był radnym. Poza tym nawet jak był to jego postawa proobywatelska i ludzkie podejście jest godne właśnie pełnionej funkcji radnego i poparcia społecznego. Tylko biurokratyczne i sformalizowane nawyki naszych urzędników i funkcjonariuszy publicznych, również tych co tworzą prawo i je egzekwują, mogą prowadzić do absurdów.

  • J. D. Schulze

   Mieszkaniec Powiatu, pan Andrzej Kasprzyk nie był wówczas radnym powiatowym.

  • J. D. Schulze

   aga, skoro podjęłaś temat honoru… gdyby Jacek Bartkowiak miał odrobinę honoru, to nie pchałby się na urząd starosty po sromotnej przegranej w wyborach samorządowych i wyraźnej niechęci ludzi do niego.

 3. Antek z Lądku.

  Znam osobiście radnego Andrzeja Kasprzyka i wiem, że wszystko co robił w sprawie likwidacji GS Lądek, robił w dobrej wierze i tak aby w jak najmniejszym stopniu wszelkie niedogodności odczuli ludzie (pracownicy), żeby zostały zaspokojone roszczenia wierzycieli, a w tym skarbu państwa. Uważam, że wyrok i orzeczenie o popełnieniu przestępstwa jest niesprawiedliwe. Podatek został zapłacony wraz z należnymi odsetkami. Sąd niech zajmie się osobą która doprowadziła do upadku spółdzielni, ale niestety znając życie jest to mało prawdopodobne. Pozdrawiam.

 4. masz wtyki jesteś radnym wójtem burmistrzem księdzem … w tym kraju jesteś bezkarny … zwykłego człowieka udupią

 5. słupczanin

  Ale wstyd taki miał być prawy i praworządny członek PiS i łamie prawo , a co z karą WYSOKI SĄDZIE

 6. Ten pan powinien się publicznie wytłumaczyć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>