Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Sprzęt jest, ziemi nie ma

Sprzęt jest, ziemi nie ma

Jak zauważył radny powiatowy Andrzej Kasprzyk, w ostatnim czasie powiat sprzedał działki w Strzałkowie na kwotę ok. 181 tys. zł. Dziwił się gdzie teraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będą uczyli się wykorzystywać zakupiony na potrzeby szkoły sprzęt.

W omówionych na pierwszej sesji Rady Powiatu przez odchodzącego starostę Mariusza Rogę zmianach budżetowych wykazano dochód w kwocie ponad 181 tys. zł uzyskany ze sprzedaży majątku. W trakcie posiedzenia uwagę na to zwrócił radny Andrzej Kasprzyk, który prosił o podanie lokalizacji sprzedanych działek. Starosta Roga tłumaczył, że wydzielone zostały działki na terenie Strzałkowa i dokonano już pierwszej transzy sprzedaży tychże działek. Więcej w Kurierze.

12 komentarzy

 1. Panie radny kiedy zaczniecie starać się o inwestycje w powiecie słupeckim?

 2. A co z obietnicami Pana Bartkowiaka wobec seniorów i osób niepełnosprawnych? Już nic nie słychać o tych obietnicach

 3. Starosta Mariusz Roga razem z Radą Zarządu tuż przed końcem kadencji 20 listopada podjęli decyzję o wystawieniu na przetarg Ośrodka w Kosewie (budynki + ok. 3,5 ha ziemi) z dostępem do jeziora za ok. 3500000 zł. Na stronie BIP ogłoszenie wywieszono 23 listopada!!!! Czy to nie dziwne???

  • pewnie że dziwne i powinny to skontrolować odpowiednie służby

  • Chyba wezmę kredyt i kupię. Tanio coś….

  • A sprawdziłem z ciekawości. Ale może warto się bardziej zainteresować zanim cokolwiek się napisze, jest wyjaśnienie Starosty dlaczego takie kroki podjęto. Ps. do kwoty należy doliczyć VAT i ogłoszony wykaz to nie ogłoszenie o przetargu, wystarczy tylko trochę poczytać.

 4. J. D. Schulze

  I cóż więcej można znaleźć w Kurierze na ten temat? Stronniczy temat artykułu „Bezsensowna sprzedaż gruntów przez Powiat w Strzałkowie?”. Starosta Mariusz Roga wyraźnie wyjaśnił, że Powiat ma jeszcze areał, z którego CKZiU będzie mogło korzystać do prowadzenia zajęć praktycznych. Mimo to radny Kasprzyk stwierdził, że dla niego nadal jest to niespójne, bo maszyny są, a ziemi nie ma. Panie Kasprzyk, czyżby nie wiedział Pan, co to areał? Skoro nie wystarczają Panu wyjaśnienia byłego Starosty, to czemu Pan nie weźmie się do roboty i tego nie sprawdzi? Czyżby uważał Pan, że dieta radnego powiatowego jest zbyt niska, żeby się Pan trudził? Stwierdzając, że sprzęt jest, a ziemi nie ma, wyraźnie zmierza Pan do oczernienia byłych już władz powiatu.

 5. Sprzedano działki po cichu? A co na to dyrektor „Technikum Rolniczego” czy miał wpływ na to co zrobił Roga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>