Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Strzałkowo: Ponad 28 tys. zł dla WOŚP

Strzałkowo: Ponad 28 tys. zł dla WOŚP

Kolejny rekord padł podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzałkowie.

Tradycyjnie, akcję rozpoczęła zbiórka krwi przeprowadzona przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Chętnych do udziału w niej nie brakowało. Przez cztery godziny zarejestrowało się 77 osób, z czego krew oddało 65. Pozwoliło to zebrać ponad 29 litrów tego bezcennego daru.

W tym samym czasie, w remizie OSP Strzałkowo można było zapoznać się ze sprzętem strażackim jakim dysponuje jednostka, porozmawiać z druhami oraz wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy.

Punktem kulminacyjnym 27. Finału WOŚP w Strzałkowie były popołudniowe występy artystyczne oraz licytacje. Na scenie zaprezentowali się m.in. Orkiestra Dęta Gminy Strzałkowo, dziecięce zespoły taneczne oraz wokalistki ze Studia Piosenki. Wśród sprzedanych fantów największe sumy osiągnęły: kurtka polskiej kadry skoczków narciarskich (900 zł), tort ufundowany przez GS Strzałkowo (500 zł), tort ufundowany przez firmę MonMar Catering ze Strzałkowa (500 zł) oraz budzik WOŚP (400 zł). Łącznie, podczas licytacji zebrano 9.620 zł. Dodając do tej kwoty pieniądze z puszek strzałkowski sztab uzyskał 28.288,50 zł (w 2018: 26.208 zł).

Ze względu na złe warunki atmosferyczne nie odbyło się planowane „Światełko do nieba”. Już wkrótce na naszej stronie materiał filmowy z wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>