Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Strzałkowo: Trwają kontrole domowych pieców

Strzałkowo: Trwają kontrole domowych pieców

Wraz z początkiem nowego sezonu grzewczego ruszyły kontrole domowych palenisk. Strzałkowscy urzędnicy sprawdzają czym mieszkańcy palą w piecach. Za wykroczenie grozi mandat do 500 zł. Sąd może nałożyć też na mieszkańca grzywnę w kwocie do 5 tys. zł.

W ostatnim czasie wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński wydał komunikat, w którym zapowiedział przeprowadzanie kontroli palenisk i domowych systemów grzewczych. Kontrole te mają być wdrażane w trosce o zdrowie mieszkańców i przestrzeganie obowiązującego prawa. Powodem jest znaczne przekroczenie dobowych norm stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 oraz liczne zgłoszenia dotyczące czarnego duszącego dymu.

Kontrole mają potrwać przez cały sezon zimowy aż do końca lutego. Pracownicy Urzędu Gminy w Strzałkowie mogą odwiedzać mieszkańców w godz. od 6:00 do 22:00, a przedsiębiorstwa przez całą dobę. Uzasadnione prośby o potrzebę kontroli można zgłaszać pod numerem 63 274-60-56. Więcej w Kurierze.

21 komentarzy

 1. Ganja Mafia

  Może warto sprawdzić okoliczne firmy czym opalają swoje smierdzące firmy

 2. Walić mandaty i się nie cackać, oni myślą że będą palić czym im się podoba jak za czasów PRL

  • Za czasów PRL, to byś się zdziwił jaka była jakoś węgla! Nikt nie palił takim odpadem jak teraz ,chyba że Ty?! Sorry ale oni to mówili właśnie w tamtym ustroju.

 3. Albo stałych klijentòw caritasu ktòrzy biorą ubrania i palą nimi wieczorami w piecach

  • To że Caritas w Strzałkowie słabo działa to nie oznacza że wszędzie słabo działa

 4. Gdybym dysponował nie swoją kasą, jak gmina od razu przechodzę na ogrzewanie gazem, a nie tanim węglem z GS-u.

 5. Ale Wójt wydał ten komunikat przed, czy dopiero po wyborach ?

 6. Anonimie, za czasów PRL-u nie paliło się byle czym i przede wszystkim nie było tylu „plastików”, nie masz pojęcia więc głupot nie pisz! A tak od siebie, to jestem ciekaw, kiedy w końcu ktoś zrozumie, ze nie jest marzeniem dla ludzi, szczególnie dla starszych osób palenie w piecach kaflowych, żeby w domu nie marznąć!!!

 7. Nachodzic ludzi w domu,w takich porach????
  Nie mam obowiazku nikogo wpuszczac!!!

  • Elka- jak chcesz mieć wizytę chłopaków w kominiarkach to nie wpuszczaj

 8. Sprawdzać i karać, nie po to gaz zakładałem, żeby wąchać smrody sąsiadów!

 9. Elka! A Ty byś chciała żeby wpierw się zapowiedzieli jak goście przed odwiedzinami? Jak Twój dom jest ogrzewany zdrowo to czego się obawiasz!!!!

 10. Niedługo będą badać czym człowiek sra !!!

 11. Stop bandom politycznym. DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA! E-REFERENDA PLUS WETO NARODOWE. STOP POLITYKOM, LOBBYSTOM, URZĘDASOM, BANKSTEROM, MAFIOM, OSZUSTOM, ZŁODZIEJOM. PARTIE W O N! POWSZECHNE WYBORY WŁADZY USTAWODAWCZEJ, WYKONAWCZEJ (!) I SĄDOWNICZEJ (!). GŁOSOWANIA PROFILEM ZAUFANYM login.gov.pl, BIOMETRYCZNYM LUB OSOBIŚCIE. MOŻLIWA JEST E-BANKOWOŚĆ, TO MOŻLIWA JEST E-DEMOKRACJA. TYLKO DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA JEST PRAWDZIWĄ DEMOKRACJĄ. WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DOBROBYT. BUDUJMY NASZĄ ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNĄ. TO MY JESTEŚMY SUWERENEM. TO MY JESTEŚMY WŁAŚCICIELAMI POLSKI. TO MY DECYDUJEMY TU I TERAZ I W KAŻDEJ SPRAWIE. STOP DYKTATOROM, UZURPATOROM, OKUPANTOM I POŚREDNIKOM. CAŁA WŁADZA DLA NARODU. DLA PRAWYCH, DLA LEWYCH I DLA NEUTRALNYCH. JEDNA ZASADA DLA WSZYSTKICH – DECYDUJE WIĘKSZOŚĆ Z POSZANOWANIEM MNIEJSZOŚCI. SEJM I SAMORZĄD PRZEDSTAWIAJĄ PROJEKTY, NARÓD GŁOSUJE W E-REFERENDACH. WYNIKI ON-LINE. ZARZĄD DO ROBOTY I TO NA KONTRAKCIE MENEDŻERSKIM Z KARAMI UMOWNYMI. BUDUJMY RUCH NARODOWEJ DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ. DEMOKRACJA BEZ POŚREDNIKÓW, PRAWDZIWA, SPRAWIEDLIWA, OBYWATELSKA, NOWOCZESNA, NARODOWA, WOLNOŚCIOWA I PONADPARTYJNA. TO MY, CAŁY NARÓD POLSKI I TYLKO, JESTEŚMY SUWERENEM I RZĄDEM POLSKI. RZADŹMY POLSKĄ! Bądź aktywny. Bądź pozytywny. Bądź DB

 12. Do tej pory nie było żadnych kontroli tylko straszą

 13. Ela w takim razie przyjdziemy do Ciebie między 22.00 a 6.00

 14. EL dariuszo

  Putin wydał dekret i nie dyskutować.

 15. A co z firmami parającymi się rozbieraniem aut na części, chcecie mieć tych delikwentów za sąsiadów? pianka i plastik jest zabójczy, mam zamiar sam wymierzyć sprawiedliwość. Daje czas gminie 1 tydz.

  • Janko! Jak widać nie ma nad nimi żadnej kontroli. Rozbierają gdzie chcą ,nie utelizują żadnych chemikaliów, a na dodatek oszukują państwo. Tak właśnie działa nasz kraj który daje przyzwolenie na tą partyzantkę!!! Gdzie są kontrole np.środowiskowe dla tych wszystkich co rozbierają auta po stodołach. Najlepiej zapukać do drzwi tych co uczciwe pracują i żekomo palą śmieciami. Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>