Strona główna / Informacje / Aktualności / Wszystko dla niepełnosprawnych w Strzałkowie

Wszystko dla niepełnosprawnych w Strzałkowie

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo zakończyło realizację projektu „I my potrafimy”. Projekt został napisany przez członków stowarzyszenia i przewidywał zorganizowanie warsztatów z rękodzieła. Realizowany był w ramach programu „Działaj lokalnie”, a SPON otrzymało na jego realizację z „Unii Nadwarciańskiej” kwotę 3000 złotych.

 

Projekt powstał aby zwiększyć aktywność społeczną podopiecznych, oraz umożliwić osobom niepełnosprawnym odkrywanie w sobie talentów artystycznych, a także rozbudzanie ich zainteresowań. Zgodnie z założeniami przygotowano warsztaty artystyczne, podczas których dzieci i dorośli poznawali różne formy artystycznej twórczości. W programie znalazły się zajęcia m.in. z zakresu współczesnych technik dekoracyjnych i malarstwa prowadzone przez Danielę Suszkę, garncarstwa przygotowane przez Łukasza Dzieciątkowskiego oraz wikliniarstwa z Mariuszem Kaźmierczakiem.

Dzięki warsztatom osoby niepełnosprawne mogły poznać tajniki sztuki oraz samodzielnie sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Dla większości z nich było to pierwsze doświadczenia w pracy z gliną, wikliną, czy decoupagem i jak podkreślali chętnie je powtórzą. Efekty pracy można było obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej na zakończenie projektu. Podczas uroczystego podsumowania dwóch miesięcy zajęć każdy uczestnik projektu otrzymał certyfikat, pamiątkową koszulkę i drobne upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>