Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Gmina Zagórów jako jedna z najbiedniejszych

Gmina Zagórów jako jedna z najbiedniejszych

Jedno z miejsc w rankingu najbiedniejszych gmin zajęła gmina Zagórów.  Chodzi o zestawienie, które opublikowane zostało przez Ministerstwo Finansów, które już tradycyjnie na przełomie października i listopada publikuje wskaźniki dochodów podatkowych „per capita” dla gmin. Podstawę tych prognoz, służących do obliczenia tzw. janosikowego, stanowią dane o dochodach podatkowych gmin.

Chodzi m.in. o dochody z tytułu opłat (np. eksploatacyjnej) i podatków: od nieruchomości, rolnego i leśnego, a także udziały we wpływach z CIT i PIT. Ranking nie uwzględnia jednak m.in. dochodów ze sprzedaży majątku, subwencji, dotacji celowych z budżetu państwa czy też środków unijnych.

Wśród niechlubnych gmin niestety znalazła się Gmina Zagórów. I informacji, jakie opublikował  Głos Wielkopolski daje to miejsce wśród 20 najbiedniejszych gmin w naszym województwie.

62 komentarze

 1. Po prostu pięknie. Gdzie są wszyscy, którzy tak chwalili i dziękowali byłemu burmistrzowi.

  • Teraz nie ma odważnych

  • Proszę przeczytać jakie okoliczne gminy sa wśród najbiedniejszych, Ostrowite,Zagórów,Rychwał ,Grodziec,Pyzdry, czyli sama wschodnia wielkoplska

  • Po prostu pięknie. Laski i piaski -taka jest nasza gmina. Gdyby była jeszcze woda (jezioro), to można by myśleć o turystyce na miarę Powidza, Witkowa. Niestety mamy lokalizację jaką mamy i żadni wielcy inwestorzy i płatnicy podatków do nas nie przyjdą. Co nie zmienia faktu, że należy stworzyć warunki do przyjścia (powstania) i rozwoju firm. Jest kilka firm i co? Na parkingach samochody PPL, PJA, PKN czyli z powiatów ościennych (czy malkontenci zwrócili na to uwagę). Obywateli Ukrainy też coraz więcej widać. Wniosek: nie ma ludzi do pracy.
   Czytam zamieszczone tu komentarze i mam wrażenie, że piszą tu w większości ci którzy mają apetyt na władzę. Niestety, Urząd Gminy jest jeden. Ludzie, jeśli jesteście tak kreatywni, pomysłowi uruchamiajcie własne przedsięwzięcia. Naprawdę można się wykazać. Nie będziecie mieć żadnych ograniczeń. Twórzcie coś własnego, wspaniałego, po co macie się marnować, aby pracować na rzecz dobra wspólnego.
   Wkurza mnie ten nieustający kociokwik. Żyjemy gdzie żyjemy, Zagórów jest gdzie jest i z Zagórowa Nowego Jorku czy chociaż Kleszczowa się nie zrobi. Wybrana Rada Gminy i Burmistrz niech zarządzają tak posiadanym budżetem, aby zadowolić jak najwięcej ludzi i tyle. Za pięć lat ocena. Przegrani, przestańcie ryczeć nad rozlanym mlekiem, w jakim świetle się stawiacie, kto będzie chciał głosować na takich mazgajów za pięć lat.

 2. Zaraz jacyś wynajęci eksperci mówią że Projekt świadczeń emerytalnych dla matek czworga dzieci budzi wątpliwości

 3. Może i biedna ale ładna okolica i miło tam pojechać.

 4. A do jednych z najbogatszych gm Powidz co nie może drogi od lat zrobić od Powidza przez Przybrodzin do Smolnik. Dla pań to jest dobra droga antycelulitowa wytrzęsie z różnymi wibracjami od słabych do mocnych. Po przejechaniu tego odcinka niejednego wnętrzności bolą.

 5. znowu protest w ramach „Czarny tydzień w pomocy społecznej”, zdaje sobie sprawę, iż dotyczy on niskich wynagrodzeń pracowników socjalnych, ale w tym wypadku to samorządy powinny zweryfikować swoją politykę płacową, jeśli chodzi o wynagrodzenia tych osób.

 6. Wdzięczni mieszkańcy

  To zasługa byłego włodarza który nad tym pracował przez kilka kadencji poprzez utrzymywanie marazmu i zatrudnianie przydupasów a dla najzdolniejszych nigdy nie było miejsca.

 7. Do polin
  Szczególnie warto tu przyjechać zimą jest tu czyste jak w Alpach powietrze dużo atrakcji w Domu kultury.
  Latem można korzystać ze ścieżek rowerowych i kąpieli błotnych w Strudze.

  • Tutejszy!Jak ktoś chce pojeżdzić rowerem to napewno da sobie radę Wiem bo jak tylko mam czas to korzystam.Oczywiście ścieżki by się przydały napewno. Mamy teraz sztywnych radnych powiatowych,to napewno pomyślą o tej kwestii,tym bardziej że większość naszych dróg jest właśnie powiatowych.Jeżeli chodzi o powietrze to niestety to jest zmora nie tylko Zagórowa. Pytaje jest więc takie,co Ty robisz w tym kierunku żeby było lepsze.To nie gmina ani burmistrz pali Ci w piecu. Tak sądzę!Natomiast jeżeli chodzi o Dom kultury,to ciekawe czy choć raz byłeś na jakimś wydarzeniu kulturalnym skoro tak krytykujesz.Ta jednostka działa napewno sumiennie.Moje stwierdzenie jest proste!rusz człowieku tyłek z fotela i nie narzekaj na wszystko co jest związane z Zagórowem.Pozdrawiam

 8. W najbiedniejszej gminie przez lata umarzane były przez burmistrza podatki niektórym podmiotom.
  Może nowa komisja rewizyjna skontroluje wpływy z należnych gminie podatków.
  Zobaczymy też jak o dochody gminy będzie dbał nowy burmistrz.

 9. I co na to były i przyszły Pan burmistrz ? Biedna to jest co widać na ulicach, szczególnie po godzinie 17 -ej jak się robi ciemno to po prostu „ciemność widzę, ciemność…” na zagórowskich ulicach. Takie mamy oświetlenie, że nie widać gdzie są przejścia dla pieszych.

 10. Mieszkaniec

  Nie zgadzam się z tym werdyktem! Biorąc pod uwagę wielkość naszej gminy i jej budżet,śmiało mogę stwierdzić że tak naprawdę niczego nam tu nie brakuje.Wszyskie potrzebne markety ,szkoły,przedszkola,Hala sportowa,orlik,stadion miejski i co ważne sporo konkretnych i prężnych zakładów pracy.Można śmiało stwierdzić że nawet powiat tyle nie ma.Targowisko jedno z najnowocześniejszych w Polsce.Moim skromnym zdaniem uważam że nasze małe miasteczko jest całkiem spoko. Zawsze chciałoby się więcej,ale wszystko przed nami. Jeszcze raz mogę stwierdzić że ten ranking jest sporo przesadzony.Pozdrawiam

  • Ale Rzeczywistośći Pan nie zakłamiesz -dla Pana jest spoko -a dla niezbitych danych jedna z najbiedniejszych
   dla mnie może Pan być jednym z bardziej zakłamanych -a dla siebie biękny i wiecznie młody

 11. Gminy biedne, ale wynagrodzenie pracowników w administracji całkiem dobre.

 12. poza wymianą kadrową na swoich prezesów żadnej reformy nie ma, i sądy mimo 3 lat ciągłej reformy działają wolniej. Co ciekawe, za poprzedniego rządu żaden polityk nie miał wpływu na kariery sędziów. Ambicją tego rządu jest upolitycznienie sądownictwa. Jakiś sędzia na telefon nie jest żadnym uzasadnieniem, bo po tej tzw. reformie sędzia na telefon nie będzie niczym dziwnym. Tak jak nie dziwi już załatwianie posadek pociotkom. A pamiętam, że jak z taśm 4 lata temu wyszło, że Kwiatkowski być może załatwiał robotę dla kolegi Burego to był szok. Po trzech latach tego rządu takie rzeczy już nie szokują, są standardem.

  • Tylko ,że tutaj reagują szybko -Zwolnieniami lub sami podają się do dymisji -to nie było standartem poprzedniej ekipy rządzącej czekali ,ąż amber gold pieniądze wyprowadzi mieli na to 3 lata

  • Panie Anonimie dyskutujemy o Zagórowie
   My o chlebie ten o niebie
   szokujące to jest to żę w Zagórowie Sekretarz PZPR jest radnym
   A przewodniczącym Rady były szef Struktór ZSMP w gminie -to jest dla mnie szok

  • Chyba dla Pana śą standartem-Panie anonimie

  • Pan Eugeniusz głosował jak był posłem przeciw powołaniu komisji Amber Gold

  • miroslawwalek

   Sądy w Polsce to skrajna patologia , nie przestrzegają praw konstytucji, ustaw, przepisów kodeksowych, itp …. więc nie należy stosować się do wyroków wydawanych przez grupę przestępczą w togach … Rażąca niesprawiedliwość, łamiąca elementarne zasady moralne, tworzona przez „kasty sądowe” powinna być odrzucona przez obywateli .!

  • łowa Premiera dotyczą tylko jakiejś GRUPY NIESUBORDYNOWANYCH SĘDZIÓW, którzy SAMI SIĘ DYSKWALIFIKUJĄ jako sędziowie zdolni do wydawania niezależnych sądów, ponieważ ANGAŻUJĄ SIĘ W RÓŻNEGO RODZAJU ZGROMADZENIA, NIE KRYJĄCE SWEGO WSPARCIA DLA ANARCHISTÓW, BUNTUJĄCYCH SIĘ PRZECIWKO PRAWOWITEJ WŁADZY! SĘDZIOWIE UWIKŁANI W JAKIEKOLWIEK SPORY POLITYCZNE, przestają być niezawiśli, czyli NIE SĄ ZDOLNI DO WYDAWANIA NIEZALEŻNYCH SĄDÓW i z tego powodu powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu, który WYMAGA RESPEKTOWANIA PRZEPISÓW Konstytucji oraz ustaw, KTÓRYM członkowie tego zawodu PODLEGAJĄ! PODLEGANIE to WIĘCEJ, NIŻ TYLKO OBOWIĄZEK PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW, tych PODSTAWOWYCH AKTÓW PRAWNYCH! Czy naprawdę prawowitemu sędziemu, rozumiejącemu obowiązujące akty prawne trzeba UWYPUKLAĆ RÓŻNICĘ między OBOWIĄZKIEM PRZESTRZEGANIA ICH PRZEPISÓW, a BARDZIEJ RYGORYSTYCZNYM OKREŚLENIEM, użytym w Konstytucji, JAKIM JEST PODLEGANIE PODSTAWOWYM AKTOM PRAWNYM? Stanowczo brakuje w Polsce ustawy, która powinna wyraźnie precyzować, w jaki sposób należy EGZEKWOWAĆ OBOWIĄZEK PODLEGANIA NAJWYŻSZYM AKTOM PRAWNYM! Sędzia nierespektujący tego obowiązku powinien podlegać Trybunałowi Stanu i ten fakt MUSI PRZEWIDZIEĆ NOWA KONSTYTUCJA, a do chwili jej ustanowienia, konieczna jest ustawa respektująca artykuł 178.1. obecnej Konstytucji!

 13. Do Mieszkańca
  Nie słyszałem żeby inne gminy nie miały szkół przedszkoli Orlika hali sportowej targowiska i zakładów pracy. Ranking dotyczy kwoty podatków na osobę a jest ona na najniższym poziomie w powiecie.
  Jest więc jakiś problem gospodarczy i finansowy który to spowodował.

  • Do F-X.Szokiem to jest to,że w naszym rządzie jest prokurator który skazywał opozycję w PRL.To jest dopiero wstyd. U nas gminie na całe szczęście nik nie głosuje na dwie ręce i to jest właśnie demokracja.Może (pani,pan)słyszała o czymś takim. Pozdrawiam.

 14. A jakie było państwa oczekiwanie przecież Burmistrz przez 24 lata zmienił tylko 3 komnaty-które służyły jak widać po efektach -nie do pracy tylko zachowani całej starej nomenklatury -mamy przecież radnego z dawnej PZPR nowego przewodniczącego rady gminy z dawnych gminnych struktur ZSMP-no i my ich wybieramy-żal możemy mieć tylko do siebie

  • Mieszkaniec

   Panie Waldku!Przez 24 lata mógł pan konkurować z poprzednim burmistrzem skoro tylko pan krytykuje. Mamy jeszcze w Polsce demokrację i kandydować może każdy. Jeszcze nie znalazł się taki co by wszystkim dogodził,może pan by był pierwszy.Radnych natomiast wybierają ludzie,bo to jest demokracja czy to panu się podoba czy nie.Jakoś komunista Piotrowicz panu nie przeszkadza,A powinien. Pozdrawiam!

  • Panie Waldku, z tego co widzę standardy PIS niczym nie odbiegają od tych z którymi mieliśmy do czynienia. Dlatego nie rozumiem Pana poruszenia.

  • Alf z Melmac

   Przypominamy aktywistom z ZSMP ,że
   Dawniej Black Friday był codziennie
   https://tiny.pl/thr79 :-)))

 15. Obywatel Zagórowa

  Odnośnie włodarzy gminy:
  Jestem z młodego pokolenia i szczerze nie interesuje mnie czy ktoś był w partii czy nie, czy w jednej organizacji czy drugiej, czy miał ojca takiego czy innego.
  Liczy się tu i teraz. Widocznie Ci ludzie, którzy zostali wybrani czymś w społeczeństwie się przysłużyli. Przecież to my ich wybraliśmy.
  Szanowni wyznawcy PIS: porażka boli, to oczywiste. Ale ten jad, który wiecznie wypluwacie odbije się na Was. Tak w rządzie jak i samorządzie. Jesteśmy małą społecznością i to od nas wszystkich zależy jak się będzie nam żyć w gminie.
  Odnośnie rankingu:
  Nie łódźmy się. W gminie nie mamy i nie będziemy mieli dużych przedsiębiorstw, które są znacznymi płatnikami CIT (przykład lotnisko w Powidzu, Volkswagen we Wrześni). Z uwagi na lokalizację i odległość od głównych szlaków komunikacyjnych nikt u nas nie zainwestuje. Siła jest tylko w dynamice naszego społeczeństwa. W Zagórowie jest jeszcze wiele do zrobienia, ale spójrzmy na budżet którym dysponujemy. Cudów nie ma!!! No chyba, że PIS zacznie rządzić. Wtedy to wszystko jest możliwe.

 16. I co? 3 lata rządzenia i dupa. A każdemu miało się tak dobrze żyć. Nie tylko w dużych miastach ale przede wszystkim w mniejszych ośrodkach. Proponuję, aby lokalny PIS zapukał gdzie trzeba i niech załatwią pieniądze dla gminy. Tylko z tym będzie problem bo trzeba działać a oni potrafią tylko jątrzyć. Wykażcie się Panowie!!!!

  • PSL RZĄDZIŁ 24 LATA ,A PIS MA ZAŁATWIAĆ KASĘ-ZDURNOWACIAŁEŚ PAN DO KONCA
   A RADNI Z PZPR BĘDĄ WYDAWAĆ-WIĘKSZEJ GŁUPOTY NIE SŁYSZAŁEM-DURNIRM TRZEBA BYĆ ,ABY WPAŚĆ NA TAKI POMYSŁ

  • Panie Olku, Tylko to PIS obiecuje gruszki na wierzbie. Tak krytykowaliście wszystkich to pokażcie na co Was stać. Przecież macie partię przy korycie. A zapomniałem, wy tylko swoim dajecie!!!.

  • Mieszkaniec

   Zbłaźniliście się Panowie i Panie z PIS. Wasza retoryka była marna i to ocenili wyborcy. Pora pogodzić się z klęską. Widać, że ludzie z tzw PZPR jak Pan to ujął cieszą się większym szacunkiem. Powinno być Wam wstyd! Żadne skomlenie tu nie pomoże. Za późno

  • Do Anty PIS

   Gruszki na wierzbie ? – nie rosną !!!

   Jest Grusza wierzbolistna
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Grusza_wierzbolistna

   Dwa stanowiska egzotycznego drzewka :
   Tarnowa gm.Pyzdry
   Kórnik

   Wiedza nie boli !!!
   Tylko czytać się nie chce ?
   Lepsze pierdoły gminne ?
   Typowe lenistwo

  • Panie Arboretum,
   Trochę oczytania!!!
   Według PWN i Bralczyka (to taki Pan,który zna się na języku polskim gdybyś nie wiedział):
   Gruszki na wierzbie czyli: coś bardzo pożądanego, ale niemożliwego do uzyskania. Takie gruszki najczęściej się obiecuje, a właściwie tak się określa obietnice nie do spełnienia.
   Jak powiedział pewien polityk, obietnice są po to, by je składać – powinniśmy jednak znać miarę. Podobno istnieje gatunek wierzby, która rodzi owoce podobne do gruszek, ale to nie podważa takiego wskazywania absurdalności niespełnialnych zapewnień.

  • Nie rozmawiamy o przysłowiach a o faktach
   Nie ma wierzb z gruszkami !!!
   ” Podobno istnieje gatunek wierzby,
   która rodzi owoce podobne do gruszek ” ? :-)))

   Z Katedry Botaniki Akademii Rolniczej
   im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu
   https://tiny.pl/thrwf

   miłej lektury 🙂

 17. A czy jest aż tak źle? Nie wiemy jakie kryterium brano pod uwagę w rankingu gmin, ale myślę że nie jest najgorzej…Mamy zakłady pracy ( niezależnie czyja to zasługa), świetnie prosperujący Dom Kultury, sprawną służbę zdrowia, dobry poziom szkół, niezłą sieć sklepów..A że nie ma ścieżek rowerowych czy drogi są niezbyt dobre?…To w dużej mierze leży w gestii powiatu i o to niech walczą radni powiatowi! Zgadzam się w pełni ze zdaniem Obywatel Zagórowa. Trochę trzeźwego, a zarazem pozytywnego myślenia mieszkańcy gminy i miasta Zagórów!

  • Następna Zaklinaczka Faktów-szkoda słów-brak inteligencji -nic nie poradzisz

 18. Skoro jesteśmy jedną z najbiedniejszych gmin to trzeba podjąć stosowne działania.
  Co w tej sprawie zrobił włodarz przez 24 lata właśnie widzimy że doprowadził do takiego stanu.
  Razem z obecnym burmistrzem działali nieudolnie. Teraz nie spodziewajmy się poprawy bo wybraliśmy osobę bez programu i wizji dla Gminy.

 19. Do Sorki
  Wróć na początek i zobaczysz kryteria bo piszesz sama nie wiesz o czym.

 20. Do Fakt!Następny pisowiec co nie umie poradzić sobie z przegraną. To w waszej partii standart.Obrażanie ludzi i okazywanie ciemnoty.Czas końca już nadchodzi po kolejnych aferach.Taka dobra zmiana. A tu taki wstyd. Żenada

 21. Wydaje mi się że w zagorowie mają jakiś syndrom anty PIS-owski- spokojnie wasze korzenie to PZPR i jesteśćie przy władzy ,ale na szczęscie tylko w Zagórowie,za 5 lat padnie ten relikt STAREGO UKŁADU JAK POWIAT SŁUPECKI I PSL-SKORO PRZEZ 24 LATA NIE POTRAFILI NIC ZMIENIĆ to 5 lat też nic nie zmieni.Upajajcie się zwycięstwem Urząd gminy podobno bardzo się cieszył.

  • Panie z PIS. Za 2 lata to Wy będziecie mieli poparcie jak SLD obecnie. Dzięki tym wszystkim przekrętom. Tak przymać!!! Sami się wyniszczycie.

  • Zagórowiak

   Ciekawe co PIS zrobi przez te 5 lat w powiecie. Pewnie to samo co w rządzie. Obstawi swoimi, zgarnie kasę, skłóci ludzi i tyle. TO już wolę ten PSL

  • Mieszkaniec

   Panie PiS!Za dwa lata to już Was nie będzie. Chyba że zaproponujecie kolejne rozdawnictwo i Ci wszyscy z pod trzepaka pójdą na Was głosować.Tylko niewiadomo czy jeszcze coś zostanie do rozdania .Nawet śmiem stwierdzić że jak tak dalej pójdzie to wszystko rozgłabiecie!Dobra zmiana!Ale jaki wstyd!!!

  • Do PiS. Widać że żółć się rozlewa i całkowita bezradność wtargneła w zwolennika pisu.PZPR to raczej kojaży się z partią rządzącą i panem prokuratorem który skazywał opozycję w poprzednim ustroju. Jeżeli pan twierdzi że przez 24 lata się nic nie zmieniło w naszym mieście i gminie,to napewno musi być pan jednym z tych co uważają że państwo musi wszystko za nich zrobić,bo im się to należy.Musi być pan ponurym i nieszczęśliwym człowiekiem.Może warto zmienić kanał w telewizji.(Tak na początek).

 22. Chciałoby się powiedzieć komuno wróc-myślę żę fajnie jest patrzeć jak PSL i zagórowski mały układzik się wije i jakim cierniem jest Partia PIS na całe szczęscie Polska jest w dobrych rękach w przeciwienstwie do naszej gminy-ale trudno demokracja wygrała przez najbliższe lata znów będziemy najbiedniejszą gminą ze skorumpowanymi urzędnikami i radnymi-którzy kiedyś mogli ścigać ludzi z urzędu za chodzenie do kośćioła .Do Pana J.K. mam tylko jedną prośbę niech nie martwi się o mój stan zdrowia-jest całkiem niezły-w przeciwienstwie do pańskiej głowy -z którą nie jest najlepiej bo w swych mitomatycznych wypowiedziach całkiem się zapomniał pisze dużo i bez sensu stan mojego zdrowia nie jest tematem artykuły i nie zmieni najbiedniejszej gminy w najbogatszą-ach gdyby głupota mogła latać–byłby Pan pierwszym orłem Rzeczypospolitej

  • Z całym szacunkiem,ale na szczęście w naszej gminie społeczeństwo myśli inaczej niż pan. To by było dopiero wydarzenie jakby wybory wygrał człowiek z tej waszej dobrej zmiany która potrafi tylko dbać o swoje biznesy Duże miasta już wam pokazały gdzie jest wasze miejsce.Troszkę pokory by się panu przydało. Sądzę że jednak głupota umie latać .A pan napewno musi coś wąchać.

  • Czyli idąc w Polsce tropem orlich gniazd będzie już niedługo można podziwiać latającego Pana J.K -skoro głupota umie latać
   Ludzie o gminie -a ten znowu o dużych miastach .gadaj z d….ą to cię o…ra. Pokory uczymy, ale tylko g……ych od siebie

 23. DO Pana J.K z całym szacunkiem , ale społeczeństwo w Polsce myśli inaczej niż Pan- ot taka demokrzcja i to PIS ma większość i w sejmikach wojewódzkich i w sejmie -okazuje się ,że Polska mądrzejsza niż gmina Zagórów-od 24 lat najbiedniejsza i dalej konserwująca biiedę przez następnne 5 Lat

  • Pani Anno!Skoro uważa się Pani za osobę bardzo kreatywną i inteligentną, to dziwię się pani że przez 24 lata nic pani nie zrobiła dla naszej gminy żeby było inaczej i oczywiście lepiej.Przez tyle lat żadnego pomysłu na zmianę.Przecież mamy demokrację.Razem z panem Jarkiem który z kulturą jest na bakier byście mogli tworzyć zgrany duet. Narzekanie i obrażanie innych to nie wystarczy by być Włodarzem. Tusk nam obiecał Irlandię,poseł Kaczyński Bawarię A pani co by nam obiecała w naszej małej gminie?Sądzę że Nic!Tak jak każdy z pisu.

 24. A Panu Panie J.K pokazała cała Polska PIS miał więcej głosów niż cała zjednoczona opozycja -Fakt
  A zagórów jak to Zagórów zawsze mądrzejszy od całej reszty -Potrzebują czasu zanim zatrybia o co chodzi tak jak Pan

  • Widzę że bardzo Pani pasują te rządy!Pani Szydło z premiami pod stołem,teraz KNF,za chwilę będą SKOKI za które też niestety musi rząd zapłacić. Cierpliwości wszystko w swoim czasie.To dopiero początek góry lodowej!Zagórów oczywiście rozumie że u nas ciemnoty niepotrzeba.Dojna zmiana.Brawo!!!

  • Zagórów nic nie zrozumiał i jeszcze długo nic nie zrozumie skoro PZPR jest w radzie
   Tak samo jak Pan -nie możę sobie wbić do głowy -żę rozmawiamy o Polityce lokalnej ,a propo nagród nie musi Pan daleko szukać proponuję poczytać sobie jakie teraz wasz odchodzący prezydent konina ,ze swoimi koalicjantami z PO na odchodne jeszcze przyznał nagrody urzędnikom w koninie ponad cwierć miliona złotych -i to dzieję się tu i teraz bez udziału PIS- u Panie super zorientowany -i co Pan na to to pewnie też wina PISU -a i że na dworze mróz to też nasz wina-aleś Pan nierefolmowalny-ale czego spodzoewać się po człowieku ,który od 30 lat chroni układ PZPR-u

  • Jak był mróz to mówiliście że to wina Tuska. Zbłaźniliście się Panowie z PIS. Naród Wam tego nie zapomni. Za te wszystkie przekręty. A mieliście być tacy uczciwi. Śmiechu warte

  • Za robienie czegoś dla gminy
   Za to Panie J.K płaćą burmistrzowi i radzie oraz urzędnikom w gminie-którzy od 24 lat biorą za to niezłą wypłatę parę tyś miesięcznie wystarczy ,że pan robi im dobrą propagandę sukcesu.Mogę Panu obiecać ,że nie było by nepotyzmu i głupich zakłamanych stwierdzen ,że nasza gmina taka ładna ma szkołę , orlika ,dom kultury-człowieku obudz się i pokaż mi miasto gminne ,które nie mają takich instytucji czy szkól -normalnie durnota do kwadratu-niezależna instytucja stwierdz fakty -o wy je negujecie proszę dbać o zdrowie bo o rozum już za póżno-

 25. Do .Pana Anty- Pis .zbłazniłeś to się TY drogi Panie .Przykład Afera KNF-ledwo wyszła na jaw Facet już siedzi w areszcie -Afera Amber gold za czasów PO Gość mógł trzy lata chulać i czekali ,aż wyprowadzą kasę i wtedy go zamkneli Afera z warszawskimi reprywatyzacjami 40 tys ludzi straciło dach nad głową a oni przejmowali mieszkania za bezcen a sprzedawali za grube miliony-afera watowska 250 mld złotych -nie chce mi się wymieniać -bo Pan uczciwy jeszcze apopleksji serca dostanie a pamięć ma strasznie wybiórczą

  • Jasne, licytować się można. Wybielać się można. Przypomnę przekręty z ostatnich czasów: Getback, Polka mieszkająca w Szwecji sprzedająca dzieła sztuki których nie posiadała (bardzo podobne do Amber Gold), nieco starsza afera pt. SKOKi. Wymiany Prezesów spółek skarbu państwa do krótkim czasie urzędowania i odprawy (co by sobie chłopcy podreperowali budżety), były wójt „Koziej Wólki” prezesem największej firmy paliwowej w Europie (za jakieś zasługi). Swoim wpisem nie chcę atakować PISu, czy wybielać PO (chociaż orientację polityczną mam liberalną). Nie podoba mi się to wzajemne obrzucanie winami, aferami itd. To, że występują takie zjawiska (afery) świadczy o jakości naszej klasy politycznej, obojętnie o jakim zabarwieniu ona jest. Czy Polacy muszą być narodem, który zawsze skacze sobie do gardeł? W ponad 90% deklarujemy wyznanie katolickie. Jacy z nas chrześcijanie, skoro bliźniego utopilibyśmy w łyżce wody. Przecież chrześcijaństwo to religia miłości. Chyba, że to co robimy to inny przejaw miłości, jak w dowcipie: biję żonę, bo ją kocham.

  • OJ! Jak szybko państwo zadziałało.Przykład CBA to żenada i brak doświadczenia. Jeżeli chodzi o reprywazytacje w naszej stolicy i nie Tylko,to ja w przeciwieństwie do pana liczę na pozytywne zakończenie tego przekrętu , oczywiście rok 2005-2007 musi być też rozliczony. Jak nie uda się to za tej kadencji ,to i tak to kiedyś nastąpi!Nie będę się z panem licytował!Kolejny raz powtarzam wszyscy, bez pisowskiego wyjątku muszą odpowiedzieć za wszystkie afery od 1989roku.Ciemnotę o uczciwości obecnej władzy to pan może wyciskać tylko tym co słuchają Tadeusza z Torunia.

 26. Panie PIS, Za dużo Pan ogląda reżimowej telewizji. Te dane są z palca wyjęte. Niech Pan będzie przynajmniej dokładny. Nie mówię, że za czasów PO nie było nieprawidłowości, ale mówię o tym, że to wy pod sztandarem UCZCIWOŚCI będziecie rządzić krajem. A tu co, nie wyszło. Tamci się przynajmniej ukrywali a PIS rąbie i się śmieje. Afera za aferą, tylko ludzie zaczęli Wam patrzeć na ręce i dlatego wychodzą. Dodatkowo ten nepotyzm. Żeby nieuki byli prezesami w Państwowych Spółkach to w takim rozmiarze nawet za Gierka nie było. Lepiej częściej bujajcie się w tańcu z Rydzykiem. Modlitwa będzie Wam potrzebna

 27. Następnie 5 lat w plecy niestety żądzą kominów leśne ludki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>