Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Innowacyjny projekt zagórowskiego M-GOPS-u

Innowacyjny projekt zagórowskiego M-GOPS-u

Asystent osoby starszej – to nowy projekt, który od nowego roku realizować będzie Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórowie. To innowacja, którą zagórowski M- GOPS będzie wprowadzał jako pierwszy w kraju.  – To też nowa forma wsparcia dla osób starszych/zależnych – mówi kierownik tutejszego M-GOPS Karol Błaszczak.

Gminie udało się pozyskać grand na to zadanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.  Na początku, przez pół roku asystent osoby starszej swoją pomocą obejmie 5 osób z terenu gminy Zagórów. Osoby te zostaną wyłonione podczas rekrutacji, a pierwszeństwo w skorzystaniu z usługi będą miały osoby starsze, samotne, o niskich dochodach, których nie stać na zatrudnienie opiekunki i nie mogą liczyć na wsparcie osób bliskich. Dopiero w drugiej kolejności  rekrutowane będą osoby starsze, które mają rodzinę (ale mieszka ona zbyt daleko, by opiekować się na co dzień osobą starszą) i osoby starsze, które mieszkają z rodziną (ale nie jest ona w stanie zrezygnować z pracy na rzecz opieki, ponieważ praca jest jedynym źródłem utrzymania). Co ważne, asystent będzie pracować w zadaniowym systemie czasu pracy i będzie dostępny dla takich osób również w weekendy i święta.

Funkcjonują u nas w gminie tzw. pomoc sąsiedzka, asystent rodziny. Teraz wdrażamy też  asystenta osoby starszej. Te trzy elementy  chciałbym spiąć „jedną  klamrą”. Dzięki tym formom, uważam, że większy monitoring w społeczeństwie da nam możliwość pomocy jeszcze większej  rzeszy mieszkańców, którzy jej potrzebują – mówi Karol Błaszczak.

Jeśli ktoś z Państwa zna starsze osoby samotne ,  o niskich dochodach lub takie osoby,  które potrzebują pomocy- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórowie prosi o powiadomienie pod  numerem tel. 63 2748833, 63 2748835  do 27 listopada.

(Całość artykułu w piątkowym wydaniu Kuriera)

 

11 komentarzy

 1. Świetna inicjatywa !

 2. ale jaajaa, sam sobie brawo bije

 3. zagorowianka

  Pan Kierownik szykuje sie na Burmistrza dlatego pokazuje co wykonuje to pod publike

 4. Czy będziecie zatrudniać opiekunów?

  • MGOPS Zagórów

   Odbędzie się rekrutacja na stanowisko Asystenta Osoby Starszej za pośrednictwem PUP w Słupcy.

 5. Zagorowianin

  Wow, cos sie w tym zagorowie udalo
  Tylko czekamy z inicjatywa dla mlodych bo o nich sie zapomina!

 6. dobrze, bo w sobotę i w niedzielę zrobi mi jedzenie, umyje naczynia, zmieni mi pampersa i nasmaruje ciało by odleżyn nie było

 7. W sumie to przyda sie taki asystent tylko kto nim zostanie jak w zagorowie młodzi uciekaja bo w tym zad.p.u nie ma perspektyw -> pani/pan po 60 bedzie asystowal pani/panu po 80!?!

  Od razu piszcie ze chcecie aby Zagorow zostal jednym z najwiekszych miejscowosci dla ludzi starszych, ze po to chcecie wygonic mlodych!

  Zagorow taki biedny ma tylko ok 30mln zl na wydatki, z taka kwota zagorow nie moze sie rozwinac, nie moze dolozyc do kultury bo trzeba byloby obnizyc pensje niektory w urzedach. Mlodzi sie tu nie licza!!!

  Ps. Piszac o kulturze mam na mysl nie tylko kino, pomniki, i inne ktorych statystyczna rodzine nie stac by wyjsc bo cene p. Dyrektor goku wywalil ze az oczy wychodza na wierzch (a ponoc pol miliona gmina dofinansowuje gok) ale rowniez prawdziwy koncert z kilkoma wykonawcami a nie pajacami co nawet tekstu swoich „utworow” nie pamietaja.

 8. Super,zauważcie państwo że jako pierwszy w Polsce taki grant.Gratulacje!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.