Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Młodzież dyskutowała o samorządzie

Młodzież dyskutowała o samorządzie

„Co samorząd może zaproponować  młodzieży?”-  pod takim hasłem w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie została zorganizowana we wtorek debata samorządowa. 

27 maja obchodzony jest dzień samorządu terytorialnego i właśnie z tej okazji zorganizowano spotkanie z młodzieżą gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Jej pomysłodawczynią jest radna gminna  – Nina Madalska. – Przez takie spotkania chcemy, by młodzież poznała to,  jak pracujemy. Chcemy też poznać ich spojrzenie na temat tego, jak według nich miałby wyglądać samorząd – mówiła.

Do debaty zaproszony został Wiesław Radniecki – burmistrz Zagórowa oraz radni -przewodniczący Rady Miejskiej – Marian Parus, Grzegorz Cieślewicz oraz Marzena Matuszak. – Bardzo nas cieszy to, kiedy młodzież interesuje się tym, co ich otacza, zarówno w sferze sportu, rekreacji, jak i nauki.  Widać też, że młodzież ma coraz większą  wiedzę na temat samorządu  – dodała Marzena Matuszak.

Przedstawiciele gminnego samorządu szczegółowo odpowiadali na temat pytań zadawanych ze sali m.in. na temat ewentualnej potrzeby budowy hali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Trąbczynie, a także infrastruktury drogowej, m.in. z Wincentowa do Nowej Wsi, a co za tym idzie skrócenia dojazdu szkolnych autobusów.

Samorządowcy obiecali wziąć pod uwagę wszystkie składane przez młodzież prośby i zorganizować kolejne takie spotkanie. Swoją drogą, może Zagórów powinien iść za przykładem innych miejscowości, tworząc Młodzieżową Radę Miasta. Kilka lat temu pojawił się taki zamysł. Jednak plan nie odniósł finalizacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>