Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Odszedł Antoni Hałasiński – były dyrektor szkoły

Odszedł Antoni Hałasiński – były dyrektor szkoły

23 listopada  w wieku 80 lat zmarł Antoni Hałasiński wieloletni Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie.

Harcmistrz – urodził się w 1938 r. Już w latach 1951-52 był drużynowym Drużyny Harcerskiej im Kazimierza Pułaskiego w Zagórowie, potem w Poznaniu przy Stu­dium Nauczycielskim nr 2, działał w drużynie Starszoharcerskiej, gdzie drużynowym był hm. Tadeusz Bartoszczyk z Zagórowa.

Od 1960 roku pro­wadził męską Drużynę Harcerską im. Kazimierza Pułaskiego w Zagórowie.
Komendant od 1975 Gminnego Związku Drużyn Harcerskich w Zagórowie.

W 1976 zostaje pierwszym Komendantem Hufca ZHP Zagórów.

Wyróżniony 1973 – Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

Otrzymał stopień harcmistrza 2 stycznia 1975 roku. W 1978r. prowadził obóz harcerski dla trzech hufców: Golina Wilczyn, Zagórów – w Wierchomli koło Piwnicznej, i Kolonię Zuchową w Warszawie.

W 1978 otrzymuje Srebrną Odznaką Kadry Kształcące ZHP. Był w 1979 roku komendantem międzynarodowego obozu harcerskiego w Hodoninie w Cze­chosłowacji. W 1985 r. – Wyróżniony Odznaką za „Zasługi w Rozwoju Konińskiej Chorągwi ZHP. W 1988 r.uhonorowany – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pełnił funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie do roku 1991,odchodząc na emeryturę.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona dnia 26 listopada (poniedziałek) o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Zagórowie.

3 komentarze

  1. Będąc na praktyce w tej szkole, wówczas dyrektorem był pan Antoni Hałasiński. Pomimo długiego okresu od mojej praktyki, wspominam bardzo dobrze atmosferę panującą w tej placówce za rządów pana Hałasińskiego. Czego nie mogę absolutnie powiedzieć o swojej rodzimej placówce, w której pracowałam kilkanaście lat. Klimat pracy tworzy głównie dyrektor, który jednoczy wszystkich pracowników, a nie dzieli. Ty Dyrektorze tworzyłeś wspaniały klimat, o którym się nigdy nie zapomina. Cześć Twojej Pamięci! Odpoczywaj w Pokoju!

  2. Dobry nauczyciel.

  3. Uczeń i Nauczyciel.

    Na wieczną służbę został wezwany kolejny zagórowski nauczyciel. Zarówno on jak i wielu innych pozostaną w naszej pamięci jako nasi przewodnicy po wiedzy, pomocni w zdobywaniu umiejętności i kształtujący nasz charakter i postawy. Choć okres naszej edukacji przypadł w czasach przełomu politycznego i społecznego Pan Hałasiński i inni zachowali się jak trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>