Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Reaktywowali KGW w Skokumiu
rbt

Reaktywowali KGW w Skokumiu

 

Jaglanki – taką nazwą przyjęły członkinie reaktywowanego niedawno Koła Gospodyń Wiejskich ze Skokumia. – Zmotywowała nas chęć integracji naszego małego społeczeństwa, a także to, że mamy wokół siebie dużo ciekawych pań, które swoje innowacyjne pomysły chciałyby wcielić w życie – mówi przewodnicząca Ewa Przybyła.

Od pierwszego założenia KGW w Skokumiu minęło ponad pół wieku. – A nasze kobiety  zawsze miały pomysły i marzenia, które chciały urzeczywistnić poprzez wspólne działania, zarówno w zakresie  prowadzenia gospodarstwa domowego, wymianie doświadczeń, jak i  uczestniczenia w spotkaniach towarzyskich – dodaje przewodnicząca.

Pod dość oryginalnym hasłem „Wracamy, bo jagły były, są i będą” postanowiły się na nowo zorganizować i założyć KGW w Skokumiu  pod nazwą „Jaglanki”. Do koła przystąpiło już 45 pań w różnym wieku. To tak naprawdę reprezentacja  każdego pokolenia.

Panie nawiązały współpracę z tutejszą Ochotniczą Strażą Pożarną, organizując niedawno wspólnie Dzień Kobiet i Mężczyzn, co jeszcze bardziej zintegrowało lokalną społeczność. Otrzymały również wsparcie finansowe w kwocie 4.000 złotych na otwarcie działalności. Koło otrzymało też  wsparcie i doradztwo , pomoc administracyjną i prawną ze strony Powiatowego Biura ARiMR w Słupcy. – Mamy nadzieję, że  relacje organizacji wiejskich  będą się rozwijać  i umacniać, a celem wspólnym będzie dobro mieszkańców całej społeczności i wszystkiego, co polskie – powiedziała kończąc pani Ewa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>