Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Zagórów: Ruszyła budowa nowego przedszkola

Zagórów: Ruszyła budowa nowego przedszkola

 

Rozpoczęła się rozbudowa  Niepublicznego Przedszkola  w Zagórowie. Będzie to nowy budynek Ekoludków. Obecnie placówka znajduje się na ulicy Pyzderskiej.

 – Budowa przedszkola to przede wszystkim spełnienie marzeń. Nowy budynek pozwoli nam na utworzenie dodatkowych grup i przyjęcie większej liczby dzieci. Obecne warunki lokalowe ograniczają możliwość realizacji naszych zamierzeń. Projekt nowego budynku to urzeczywistnienie wizji o idealnym miejscu dla Ekoludków – mówi Sylwia Przybyła, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Nowy budynek powstaje w spokojnej okolicy, przy ul. Leśnej w Zagórowie. Zaplanowano w nim cztery sale główne, salki do zajęć dodatkowych i „niespodziankę”, której zastosowanie poznamy niebawem  Każdego roku  przedszkole będzie przyjmować dzieci  w wieku od 2,5-3 lat.  – Chcemy stworzyć jak najlepsze miejsce dla przedszkolaków i zapewnić im korzystne warunki do pracy oraz zabawy, dlatego stworzymy małe grupy, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać twórczy potencjał, ukryty w każdym z nich, a my będziemy mogły wszystkie te predyspozycje dostrzec, kształtować i doskonalić. Nasze przedszkole nastawione jest na umożliwienie dzieciom bliskiego kontaktu z naturą, otwarcie ich na świat, uwrażliwienie na drugiego człowieka, zwierzę i przyrodę. Jako placówka o profilu ekologicznym pragniemy rozwijać u dzieci wrażliwość i odpowiedzialność za stan środowiska. Podczas zajęć Ekoludki dowiadują się m.in. o tym jak wybierać zdrową żywność i w jaki sposób oszczędzać energię. Staramy się, aby w zrozumiały dla nich sposób przekazać wartości jakie płyną z segregacji śmieci i recyklingu. Uczymy ich też jak dbać o środowisko wykorzystując odnawialne źródła energii. W powstanie tego przedszkola włożyliśmy całe swoje serce. Pomysł dojrzewał w nas przez kilka lat i wierzyliśmy, a wręcz byliśmy przekonani, że jest wiele osób, które podobnie jak my patrzą na świat i kwestię kształcenia dzieci. Co do sceptycyzmu – nie wszyscy wykazują taki sam poziom akceptacji i otwartości na nowości. Niektórzy muszą się z nimi oswoić, ale szczerze mówiąc na swojej drodze spotykamy w przeważającej większości osoby bardzo pomocne i życzące nam sukcesu. Zainteresowanie nowym przedszkolem przerosło nasze oczekiwanie i to dodaje nam skrzydeł – dodaje pani Sylwia.

Według planów nowy budynek ma zostać dopuszczony do użytku od września 2019 roku. Wszystko jednak zależy od postępu prac.

Wizualizację prezentujemy dzięki uprzejmości Pracowni Architektonicznej Artur Walerczyk

Jeden komentarz

  1. Wdzięczni mieszkańcy

    To odważnie i bardzo potrzebne przedsięwzięcie.
    Brawo.
    Kibicujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>