Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Zagórów z nową siłownią zewnętrzną
dav

Zagórów z nową siłownią zewnętrzną

 

 Zagórów, jako druga miejscowość w gminie od kilku dni może pochwalić się nową siłownią zewnętrzną. Zakup urządzeń był możliwy dzięki rządowemu programowi OSA.

1 stycznia 2018 r. wystartował nowy dwuletni projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki polegający na dofinansowaniu budowy małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – Otwartych Stref Aktywności. Program mówi o budowie stref aktywności i relaksu szczególnie w miejscowościach/osiedlach pozbawionych dotychczas takiej infrastruktury lub posiadających ją w niewystarczającym zakresie. OSA to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Jak mówi wiceburmistrz Karol Błaszczak, poza siłownią zewnętrzną w Trąbcznie, jest to drugi taki zestaw urządzeń w gminie, ale na pewno nie ostatni. Całościowy koszt zakupu i montażu wynosi 46.245 zł. Kwota dofinansowania przez Ministerstwo to 22.614 zł, natomiast środki przekazane przez Urząd Miejski to 23.631 zł.  Siłownia dla mieszkańców będzie dostępna już za kilka dni.

25 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Brawo dla włodarzy za pozyskanie środków. Tak trzymać!!! Pozdrawiam

 2. Zagórowianin

  Tak trzymać, może taki zestaw na „osiedlu przy cmentarzu” byłoby miło …

  • Jeszcze tylko przydałyby się ścieżki rowerowo piesze i było by bezpieczniej

 3. Tworzą się miejsca pracy, remontują ile mogą, gazywfikacja niebawem, tereny zielone zadbane. Myślę, że mieszkańcy nie mają czego się wstydzić. A to wszystko mimo budowy oczyszczalni, która kosztuje sporo… Widać, że nowi włodarze starają się o to by żyło się dobrze.

 4. Zagorowianin

  Ha ha ha a kto pisze te komentarze ????
  Narazie nie ma nad czym pisać, pożyjemy zobaczymy !!!

  • Mieszkaniec

   Mieszkaniec! Najlepiej DAĆ ludziom !!! Skąd ja to znam?! Czyżby taka siłownia nie jest właśnie dla ludzi. Jesteś podatnikiem i rzetelnie pracujesz to napewno nie musisz się bać o swoją kotłownię. Widać że w Twoim przekonaniu węgiel to ekologia! Brawo dla włodarzy za siłownię.

 5. Mieszkaniec

  I co z tego jak niedlugo wszystko bedzie popisane albo pomalowane sprayem szkoda tylko pieniedzy.lepiej bylo dac ludziom na zalozenie baterii slonecznych lub do moderacji kotlowni zeby wymienic stary piec na piec klast 5.inne gminy dbaja o ekologie i robia cos dla ludzi ktorzy chca cos zmienic.w naszej gminie nic.

 6. Zagorowianin.

  Nic z tego nie bedzie.pieniadze wyrzycone w bloto.lepiej zajeli by sie problemem parkowania.

  • Mieszkaniec

   Zagórowianin ! Problem z parkowaniem jest tylko że trzeba jeszcze umieć parkować a nie całym autem wjeżdżać na chodnik i niszczyć go przy okazji. Wystarczy zobaczyć w każdą środę lub sobotę. 80% parkujących nie zna przepisów a policja i państwo radni udawają że tego nie widzą . Jeżeli chodzi o siłownię to dobra robota! Pozdrawiam

  • Mieszkaniec

   Jak nie ma gdzie parkowac to parkuja gdzie popadnie.niw raz objezdzam zagorow 3razy zeby nie targac zakupow z jednego konca na drugi.jest takie nowoczesne targowisko na starym dosc miejsca zeby zaparkowac po co przeniesc lepiej upychac sie na rynku.

  • Zadałem sobie trud i sprawdziłem, że z Dużego Rynku do starego targowiska jest lekko ponad 300m. Czy to jest aż tak straszna odległość do pokonania? Inteligencją ludzie nie grzeszycie. Domów władze nie przestawią, parku nie wytną. Martwi mnie tok rozumowania wielu osób. 8klas skończonych i „daj daj daj”. Proszę również doinformować się nt. podziału dróg na powiatowe i gminne. Pozdrawiam.

 7. O dziurawych drogach nikt nie wspomni!

  • Mieszkaniec Zagórowa

   Mieszkaniec! Pokaż mi miasto w naszym ,czy innym powiecie gdzie można zaparkować w dni targowe?! Myślę że byś takiego nie znalazł! Mnie też denerwuje brak miejsca w takie właśnie dni ale nie tylko poruszam się po naszym miasteczku i wiem że problem jest wszędzie! Jak już miejscowy jedzie po kilo pomidorów swoim autem, to o czym my gadamy. Pozdrawiam

  • Kierowca! Myślę że wiesz które są gminne drogi a które powiatowe?!

 8. Mieszkaniec

  Lepszym miejscem byłby skwer na rynku. Może siłownia zmieniła by obyczaje i osoby korzystające ze skweru.
  Póki co w dzień z parku korzystają smakosze alkoholu a w nocy młodzież która nie wie co ze sobą zrobić z nadmiaru atrakcji w mieście.

  • Popieram, nikt tutaj nie zauważył, że wszystkie inwestycje w mieście ograniczają się tylko do miejsc już raz zaadoptowanych i ogrodzonych. Ponad to zrobienie Siłowni w miejscu niedostępnym dla mieszkańców do godziny 14:00 (tj. mówi regulamin boiska „Orlik”) jest kuriozalną sytuacją. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy dorosły człowiek o godz. 10:00 wchodzi na teren szkoły Podstawowej by korzystać z siłowni razem z dziećmi…. O zniszczenie przyrządów nie musimy się bać, ponieważ włodarze na pewno wzięli pod uwagę fakt, że boisko szkolne jest ogrodzone, oświetlone, ma gospodarza i kamery.

   Smuci mnie to, że Gmina poszła na tzw. „łatwiznę” i nie zaadoptowała nowego miejsca w mieście pod to przedsięwzięcie.
   Duży Plac wolnej zieleni przy ulicy P.O.W. albo wjazd na stadion od ul. Pyzderskiej to miejsca, które na pewno by na tym skorzystały bardziej. Dodatkowo wspomnę, że renowacja stadionu sprzyja takiej inwestycji.

 9. Koleżanka z pracy

  O czym my rozmawiamy, przecież jeszcze ta siłownia na powietrzu jest nie do korzystania. Narazie atrapa, ale zdjęcie i twarz wiceburmistrza już poszła……sukces burmistrz ogłosił . Pycha kroczy przed upadkiem

 10. Karol weź się nie ośmieszaj, won do dpsu gdzie było Ci najlepiej

 11. Mamy temat siłowni a nie kampanię wyborczą. Co niektórzy jeszcze nie potrafią funkcjonować po głębokiej porażce. Jakby nie patrzeć taka siłownia czy będzie tu czy tam napewno jest inwestycją na plus! To niebywałe że koleżanka z pracy ma problem z tą siłownią . Może wolałaby np.śpiewające ławki na które nasz rząd wydał kupę kasy a i tak nikt z nich nie korzysta.

 12. Plus za siłownię koło szkoły. Prosimy o drugą, właśnie w rejonie osiedla przy cmentarzu czy Szubianek. W tym rejonie przydałoby się też jakieś boisko. Widzę jak dzieciaki z tego rejonu wyszukują skrawka ziemi, aby pokopać piłkę. Ostatnio jechałem przez Szczecinek. Zatrzymałem się koło skateparku, może kiedyś coś takiego w naszym mieście. Panowie Burmistrzowie, chcielibyście zapewne usłyszeć od dzieciaków: fajnie mieszka się w Zagórowie.

 13. Mieszkaniec

  Tak do końca nie zgodzę się z Tomaszem! Czy tak naprawdę starsi mieszkańcy muszą korzystać z takiej siłowni w godzinach przedpołudniowych?! Jak dla mnie to słaby argument. Nigdzie nie jest powiedziane a tym bardziej napisane że orlik jest tylko do dyspozycji młodych ludzi . Ostatnią głupotą byłoby ustawienie takiej siłowni kosztem naszej przepięknej zieleni którą jak sądzę naprawdę możemy się pochwalić. Miasto zabetonowane to miasto bez życia!!! Chciałbym żeby dla włodarzy zieleń i skwery były zawsze priorytetem przy każdej inwestycji! Oczywiście to jest moje zdanie. Pozdrawiam

  • Proszę odwiedzić stronę miasta w Zagórowie 🙂 Tam regulamin Boiska jest ogólnie dostępny.
   „Zarządzenie Nr 20/2012 z dnia 13.07.2012 r. w sprawie ustalenia regulaminu korzystania z boiska sportowego „Orlik 2012”
   Załącznik Nr 1 – Regulamin korzystania z boiska sportowego „Orlik 2012”
   (…) Boiska są czynne w następujących terminach:
   a/planowane zajęcia szkolne dla uczniów szkół:
   poniedziałek – piątek godz. 8.00 – 15.00 (…)

   Co do stwierdzenia, że osoby starsze muszą, czy też nie muszą korzystać z boiska(siłowni) w godzinach przed południem pozostawiam do oceny osób, które pracują na tzw. 2 zmiany, albo chcą aktywnie spędzać poranki. Nie każdy pracuje od 8 do 16. Głównie chodzi mi tutaj o fakt, że dobra etyka zakazuje osobom postronnym(obcym) wstępu do Szkoły Podstawowej w celu ochrony dzieci. I stąd też ten regulamin Orlika, który za pewne będzie kopią regulaminu dla siłowni.

 14. Gmina sponsoruje takie przedsięwzięcie a nie ma pieniedzy dla dzieci w szkole.likwiduje sie zajecia dodatkowe bo gmina nie ma pieniedzy zeby placic.

 15. Zorientowany

  A ja jestem za tym , żeby siłownie postawić w podwórku gminy pracownicy zamiast na zakupy w godzinach pracy -mogli by skorzystać z siłowni co niektórym tężyzna fizyczna przyda się na następne świętowanie obchodów świąt strażckich-walki kogótów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>