Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Zagórowianie wystąpią w telewizji!

Zagórowianie wystąpią w telewizji!

 

50 osobowa grupa zagórowian w miniony weekend w Krakowie wzięła udział w nagraniach dwóch odcinków programu telewizyjnego „To był rok”. – Wrażenia niezapomniane. A wspomnienia jeszcze lepsze – mówi Nina Madalska, uczestniczka wyjazdu.

Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie ,,Szansa” w Zagórowie, które działa przy Szkole Podstawowej w Zagórowie. „To był rok” to program rozrywkowy dla całej rodziny. Dwie gwiazdorskie drużyny, na czele których stoją kapitanowie: Anna Mucha i Antoni Królikowski, rywalizują ze sobą w quizach, dotyczących w każdym odcinku jednego, wybranego roku – od lat 60. ubiegłego wieku do początku wieku XXI. Stylizowana na tamte czasy scenografia oraz kostiumy i make-up uczestników, sprawiają, że widzowie przenoszą się w dalszą i tę całkiem niedaleką przeszłość! Drużyny rywalizują w trzech głównych rundach, w których odpowiadają na pytania związane zarówno z popkulturą, modą, obyczajami, życiem codziennym, jak też sportem, motoryzacją, zabawkami czy gadżetami. Pytania są bogato ilustrowane materiałami, m.in. z archiwum TVP. W każdym odcinku przypominamy też największe przeboje danego roku, jeden z nich śpiewa specjalny gość muzyczny, wiązankę innych – prowadząca i kapitanowie.

Nieodłącznym elementem programu jest 100-osobowa widownia, która z racji młodego wieku nie może pamiętać tamtych czasów, ale musi ocenić, np. jaka zabawka z przeszłości zrobiłaby dziś większą karierę lub, który amant z lat 60. byłby dziś najpopularniejszy w mediach społecznościowych. Program prowadzi Marzena Rogalska.  Właśnie widownię w dwóch odcinkach zasilili zagórowianie.  – Nasza grupa brała udział w nagraniach z lat: 1965 oraz 1981. Zasady uczestnictwa były bardzo proste. Jedynym  warunkiem uczestnictwa było, aby osoby były pełnoletnie. Ten warunek  wynikał z faktu, iż w odcinku można było wygrać pewną sumę pieniędzy. Przy odrobinie szczęścia, można było wygrać 145 zł.przez jedną osobę , a w naszej grupie takich osób było bardzo dużo. W programie brały udział same znane osoby ze świata telewizji. Program prowadzi Marzena Rogalska, Kapitanem jednej grupy jest Antek Królikowski, natomiast kapitanem drugiej drużyny jest Anna Mucha. Gośćmi w programie byli Witold Dębicki i Teresa Lipowska oraz w drugim odcinku Karol Strasburger oraz Ewa Szykulska. Gościnnie wystąpili Piotr Cugowski z Budki Suflera oraz muzycznie wystąpił Nick Sincler. Niewątpliwie ciekawe wydarzenie, mogliśmy zobaczyć produkcję TV od kuchni. Uczestniczyliśmy w nagraniach dwóch odcinków, dlatego nie było dużo czasu na zwiedzanie. Nie mogliśmy oprzeć się również temu,  by nie odwiedzić Smoka Wawelskiego – dodaje pani Nina.

O terminie emisji programu poinformujemy niebawem.

Jeden komentarz

  1. Och pani Nino! TVP to jest dopiero telewizja 21 wieku!!! Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>