Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / Zanieśli rodzinom nadzieję i prezenty

Zanieśli rodzinom nadzieję i prezenty

Kolejny  finał Szlachetnej Paczki  już za nami. W rejonie zagórowskim darczyńcy pomogli 14 rodzinom za łączną kwotę ponad 40.000 złotych. A w ich przygotowaniu brało udział aż 425 osób.

 –  Dzięki takim ludziom jak Wy wraca wiara w drugiego człowieka. Wierzymy, że będziecie z nami również za rok – tuż po zakończeniu trzeciego już finału w Zagórowie Michał Rogowski – lider tutejszej grupy wolontariuszy.

To był bez wątpienia prawdziwy weekend cudów. Przez cały finałowy weekend wolontariusze odbierali od darczyńców przygotowane przez nich paczki, a następnie rozwozili je do potrzebujących rodzin. W tym roku nastawiono się jednak na pomoc osobom starszym oraz samotnym.  – Potrzeby tych rodzin były ogromne.  Kolejny raz utwierdziliśmy się w przekonaniu o sensie istnienia czegoś takiego, czym jest Szlachetna Paczka, czym jest niesienie nadziei na lepsze jutro dla tych rodzin – mówi nam Michał.

Choć zmęczenie dawało się niektórym we znaki, a wizytom u rodzin często towarzyszyły duże emocje, a nawet łzy, radość obdarowanych osób rekompensowała wszystko.

(Całość artykułu w jutrzejszym wydaniu Kuriera)

Jeden komentarz

  1. Wspaniała inicjatywa, brawa dla tych młodych ludzi, zanieśli wiele radości dla rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.