Strona główna / Regionalne / Słupca / Rekordowy rok burmistrza. Zarobił krocie

Rekordowy rok burmistrza. Zarobił krocie

157 tys. zł w zeszłym roku zarobił Michał Pyrzyk za pracę na stanowisku burmistrza Słupcy. Dużo więcej wpłynęło na jego konto z innych źródeł. Z jakich? O tym przeczytacie w jutrzejszym numerze Kuriera. Przyjrzymy się w nim także oświadczeniom majątkowym wszystkich funkcyjnych słupeckiego magistratu i szefów podległych miastu instytucji.

30 komentarzy

 1. zarabia tyle a nic jeszcze dobrego dla Słupcy nie zrobił

 2. A co tam bogate miasto i mieszkańcy to i burmistrz dobrze wynagradzany!!!

 3. Skąd nagle pojawiła się nieruchomość za 175 tys. Chyba,że w 1 roku kupił i sprzedał. To brzmi jak spekulacja, chyba że opłacił podatek.

 4. ” ” przelećcie” się po gminach,juz wcześniej zarabiali podobnie! Czyli przez nas wybrana wladza ‚”,sławetni” z PSL.

 5. Słupca to wiocha powinna podlegać pod gmine może wiecej byłoby zrobione

 6. w powiecie słupeckim nie ma kto wygrać z PSL-em

 7. Co kadencja to rezydencja tak slyszalem gdzies na mieście

 8. Słupca to taka Polska B, a to co mamy to zawdzięczamy poprzednikom i środkom unijnym. Jego wynagrodzenie i osób funkcyjnych w tak małym mieście jest grubo przesadzone. Przed wyborami znów będą igrzyska, przyjedzie Zenek i zagłosujemy bez zmian. A swoją drogą Wojewoda powinien mocno się przyjrzeć temu oświadczeniu majątkowemu, zwłaszcza w kontekście oświadczeń z poprzednich lat.

 9. To jego ostatnia kadencja

 10. Mieszkam w Slupcy ale to żaden zaszczyt.

 11. PSL TO UGRUPOWANIE KTORE FINANSUJE POLSKIE KOMUCHY mniejsziosc niemiecka

 12. Ludowość PSL-u to rodzaj fantazji masturbacyjnej,dla której świat faktów nie ma absolutnie żadnego znaczenia

 13. Jak to zwykle bywa, Słupca to miasto beznadziejnie źle zarządzane a burmistrz i tak za to beznadzieję dostaje tyle samo a może i więcej co burmistrz innego miasta który jest naprawdę dobrym managerem potrafi przyciągnąć inwestycje, z głową dokonywać remontów i po prostu dobrze zarządzać, ale cóż….taka polityka…

  • Zawiść przez Was przemawia. Tylko tyle. Jestem wieloletnim przeciwnikiem p. Pyrzyka ale twierdzenie jakoby przy poziomie lokalnego kapitału społecznego można sprowadzić inwestorów jest dla Burmistrza krzywdzące.

 14. Elemeledudek

  Każdy się kiedyś wypali. Myślę że burmistrz już się wypalił.

 15. Jak trudno im odejść od władzy i kasy ,po co to wszystko , żeby dalej Polska była kolonią?

 16. RodowitySlupczanin

  Słupca potrzebuje inwestycji! Priorytetem władz lokalnych powinna stać się gospodarka. Na chodniki, parki, skwery i inne „bajery” powinien przyjść czas, kiedy miasto naprawi swój budżet i zapewni mieszkańcom pracę. Przydałaby się czystka w Urzędzie! Postawiłbym na młodych i ambitnych ludzi!

 17. Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP partiom w samorządach”, zabraniającej partiom politycznym tworzenia komitetów wyborczych w wyborach do rad gmin oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów!
  Pobierz obrazki
  Partie polityczne już dawno straciły z oczu dobro wspólne. Zawłaszczają życie publiczne i próbują zawłaszczać samorządy. Dziś ryzyko upartyjnienia osiągnęło czerwony alert. To właśnie samorząd jest głosem mieszkańców, dlatego nie możemy pozwolić na to, by o naszych małych ojczyznach, zamiast mieszkańców, decydowali partyjni działacze, w zaciszu warszawskich biur partyjnych. Projekt ustawy „STOP partiom w samorządach” ma przeciwdziałać
  niebezpiecznemu trendowi zawłaszczania samorządów przez system partyjnych powiązań, naruszających podstawowe prawa obywatelskie. W interesie mieszkańców i lokalnych wspólnot leży, aby w wyborach do rady miasta, gminy czy w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta, mógł kandydować każdy na równych zasadach, bez konieczności wstępowania do żadnej organizacji partyjnej.
  Już dziś wejdź na stronę StopPartiom.pl!

 18. to już jest koniec

  Pieniądze uderzyły do głowy! Czas na kogoś nowego!

 19. to już jest koniec

  PSL w Słupcy to jedna wielka klika która przy najbliższych wyborach zostanie odsunięta od koryta. Wszyscy pójdą do domu. WRESZCIE

 20. Miejmy nadzieję, że to już będzie koniec rządów PSL-u w Słupcy. Nic kompletnie dla Słupcy PSL dobrego nie zrobił z Grzeszczakiem i Pyrzykiem na czele. Daleko nie trzeba szukać zobaczcie ile się otwiera zakładów we wrześni ilu jest inwestorów ile pracy dla bezrobotnych, a u nas nic. I tak dobrze że mamy Mostostal i Konspol – firmy które powstaly już dawno. Proszę mi powiedzieć ile przybyło wolnych etatów do pracy za rządów PSL-u w naszym mieście? Obiecali nam piękną starówkę – pytam się gdzie ona jest? Gdzie jest basen obiecywany przed każdymi wyborami? Kto został pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie życia w naszym jeziorze? Kto i dlaczego zezwolił na segregację śmieci w naszym mieście? Takich pytań można by zadać wiele.
  Budowa obwodnicy – kolejna farsa, posadzone krzewy i zasiana trawa na pasach zieleni przy ścieżce rowerowej na obwodnicy żeby wyglądało na koniec inwestycji. Po tygodniu od uroczystego otwarcia trawa i krzewy zostały skopane wywalone na chodnik bo nowe lampy nie były jeszcze podłączone. Stare lampy stoją i straszą do dziś. Mieszkam w tym mieście od urodzenia i naprawdę Słupczanie nie należą do zbyt inteligentnych skoro co wybory głosują na tych b… z PSL.

 21. Na te inwestycje, które raf wymienia wydano setki tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji i co z nią? Poszła do kosza? Kto miał w tym interes? Kto pilnuje budżetu i wydatków?

 22. (…) Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, nigdy nie słyszałam, aby sekretarzowi podlegały jakięś wydziały. Zawsze były podległe burmistrzowi czy wiceburmistrzowi. W obecnej sytuacji zgodnie z przepisami żona podlega mężowi. A tą podległość pod sekretarza stworzono tylko i wyłącznie wyjątkowo dla żony burmistrza. Więc niech pan burmistrz nie opowiada głupot, bo ludzie nie są debilami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>