Strona główna / Artykuły partnerów / 3 powody, dla których warto odwiedzić Zakopane

3 powody, dla których warto odwiedzić Zakopane

Zakopane – stolica Tatr, mekka ludzi kochających góry i turystyczny, prawdziwie polski raj na ziemi. Każdy Polak chociaż raz w swoim życiu odwiedza Zakopane. Oto 3 powody, dla których warto odwiedzić to piękne miasto.

Malownicze widoki

Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce, leży blisko 900 m n.p.m. Niemal z każdej strony otoczone jest górskimi szczytami, dlatego stanowi miejsce idealne dla miłośników pieszych wędrówek. Dla turystów zostały przygotowane różnego rodzaju szlaki, odpowiednie zarówno dla początkujących wędrowców, jak również dla osób nieco bardziej wymagających i doświadczonych. Bliskie sąsiedztwo takich szczytów jak Giewont, Rysy czy Kasprowy Wierch sprawia, że Zakopane traktowane jest jako baza wypadowa dla turystów spragnionych wrażeń.

Na gości, którzy nie zdecydują się na zdobywanie górskich szczytów, czekają równie piękne i malownicze widoki. Na terenie Zakopanego znajduje się bowiem Tatrzański Park Narodowy, który kusi bogactwem flory i fauny. Warto wybrać się również nad Morskie Oko lub do Doliny Pięciu Stawów. W każdym z tych miejsc turyści mogą podziwiać piękno górskiej przyrody.

Pyszne jedzenie

Zakopane, jako typowo góralskie miasto, słynie z pysznego, tradycyjnego jedzenia. Góralskie potrawy przygotowywane są według oryginalnych receptur, dzięki czemu turyści cieszyć się mogą niepowtarzalnym smakiem, którego nie da się odtworzyć w innym miejscu.

Najsłynniejszy zakopiański przysmak stanowi oscypek. Można powiedzieć, że oscypek dla Zakopanego jest jak piernik dla Torunia. Dla jego charakterystycznego smaku do Zakopanego ściągają rzesze smakoszy z całego kraju. Nie mniej popularna jest kwaśnica, czyli zupa przygotowana z kiszonej kapusty oraz mięsa. Kwaśnicy nie należy mylić z kapuśniakiem, są to dwie różne zupy. Do kwaśnicy często podawane są moskole, czyli placuszki przygotowane z gotowanych, utłuczonych i wysuszonych ziemniaków.

Doskonałe zaplecze turystyczne

Zakopane to nie tylko tradycja, ale i nowoczesność. Miasto w dużej mierze utrzymuje się z turystyki, dlatego przybywający do Zakopanego goście mogą liczyć na nowoczesne wygody połączone z góralską kulturą. Widać to doskonale w takich miejscach jak Zakopane hotel centrum. Właśnie tam, w zabytkowej willi położonej na Krupówkach, zaznać można nowoczesnych wygód w góralskiej odsłonie.

Na terenie Zakopanego znajduje się również wiele muzeów, galerii sztuki, a także miejsc przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Miasto przygotowało także coś dla miłośników wodnej rozrywki – nowoczesny i dobrze wyposażony Aqua Park.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.