Strona główna / Artykuły partnerów / 4 najważniejsze trendy w projektowaniu stron www

4 najważniejsze trendy w projektowaniu stron www

Strony www Warszawa muszą być nowoczesne i skuteczne. Ten efekt najłatwiej jest osiągnąć, dostosowując witrynę do aktualnych trendów.

  1. Strony www Warszawa – responsywność
  2. Projektowanie stron www Warszawa – asymetria
  3. Tworzenie stron Warszawa – mikroanimacje
  4. Tworzenie stron internetowych Warszawa – flat design

Strona zaprojektowana zgodnie aktualnymi trendami jawi się odwiedzającym jako bardziej funkcjonalna i przyjazna. To szczególnie ważne dla witryn biznesowych – w ich przypadku to, czy użytkownik zdecyduje się pozostać w serwisie w znaczącym stopniu wpływa na zyski właścicieli. Warto więc poznać najważniejsze mody, które rządzą światem webdesignu. Oto lista 5 rozwiązań, które warto wykorzystać przy projektowaniu strony.

Strony www Warszawa – responsywność

W czasach, gdy większość internautów to przeglądania stron www Warszawa używa urządzeń mobilnych, witryna musi być przede wszystkim rensponsywna. By dobrze wyświetlała się zarówno na małych, jak i dużych ekranach, konieczne jest wprowadzenie odpowiednich rozwiązań zarówno na etapie projektowania, jak i kodowania serwisu. Wykonanie responsywnej strony można zamówić na https://coolbrand.pl/uslugi/strony-internetowe-warszawa/.

Projektowanie stron www Warszawa – asymetria

Ludzkie oko uwielbia symetrię i równo rozmieszczone elementy. Zaprojektowane w myśl tej zasady strony są lepiej odbierane przez użytkowników, co automatycznie przekłada się na dłuższy czas spędzany przez nich w serwisie. Czasem jednak warto postawić na przyciągający uwagę, wyłamujący się ze starannie zaplanowanej całości szczegół. Zwłaszcza, jeśli zawartość takiego elementu ma skłonić klienta do podjęcia jakichś działań.

Tworzenie stron Warszawa – mikroanimacje

Nowoczesny webdesign nie znosi przepychu. Animowane wodotryski, natłok nie wnoszących żadnej merytorycznej wartości grafiki i nadmiar elementów interaktywnych z całą pewnością nie należą do środków, za pomocą których uda się stworzyć funkcjonalną i przejrzystą stronę. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, jeśli chodzi o mikroanimacje oraz mikrointerakcje, dzięki którym użytkownik ma poczucie wpływu na wygląd i zachowanie witryny, bez efektu przeładowania.

Tworzenie stron internetowych Warszawa – flat design

Trend, który był popularny około 5 lat temu, w ostatnich miesiącach znów wraca do łask. Minimalistyczne projekty, stonowane kolory i proste fonty to gwarancja przejrzystości i łatwej obsługi strony. Nie bez znaczenia jest też to, że witryny zaprojektowane w duchu flat design równie dobrze wyglądają na monitorze deskotopowego komputera, co na ekranach urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>