Strona główna / Artykuły partnerów / 5 sposobów na tanie OC

5 sposobów na tanie OC

Ubezpieczenie OC to obowiązek każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony OC jest regulowany ustawą, zatem każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje to samo. Nie warto przepłacać, dobre OC to po prostu tanie OC. A jak znaleźć tanie OC? Oto pięć sposobów.

Sposób 1. Porównywanie ofert

Kiedy planujemy kupno stołu, odwiedzamy kolejne sklepy meblowe, szukamy ofert w Internecie. Sprawdzamy, co i za ile można kupić, a kiedy już wpadnie nam w oko konkretny model – gdzie jest dostępny najtaniej. Podobnie w przypadku ubezpieczenia OC. Dzięki dobrodziejstwom ery cyfrowej poszukiwania i porównywania taniego OC możemy dokonać nie wstając z ulubionego fotela. Dostępny online kalkulator ofert ubezpieczeniowych Punkta.pl w ciągu kilku minut przedstawi nam wiele propozycji różnych towarzystw ubezpieczeniowych i pozwoli wybrać najtańszą. Warto pamiętać, że z ubezpieczycielem nie bierzemy ślubu i jeśli nie jest skłonny przedstawić nam naprawdę atrakcyjnej oferty, to nie mamy obowiązku trwać przy nim póki śmierć nas nie rozłączy. Wystarczy wypowiedzieć kończącą się polisę w regulaminowym czasie i możemy śmiało skorzystać z lepszej oferty kogoś innego.

Sposób 2. Własne zniżki

Ubezpieczyciele mają system nagradzania bezszkodowych kierowców. Za każdy rok bez wypadku, stłuczki czy innej szkody przyznają średnio 10% zniżki na kolejnej polisie. Maksymalnie można zyskać w ten sposób 60%, ale kolejne kilka % zniżki można dostać np. za kupno polisy przez internet. Różnie też bywa z naliczaniem zniżek, w jednym TU 60% zniżek dostaniemy już po trzech latach, a w innym po ośmiu. Jakkolwiek nie liczyć – bezszkodowa jazda się opłaca, o czym boleśnie przekonali się kierowcy, którym zniżki odebrano. To może zaboleć.

Sposób 3. Zniżki współwłaściciela

To jest sposób na tanie OC, z którego chętnie korzystają młodzi kierowcy. Wiadomo, że stawka OC dla młodych i niedoświadczonych za kierownicą może wywołać stan przedzawałowy (na szczęście młodzi na ogół mają mocne serca). Nic dziwnego, że drogo. Według policyjnych statystyk, to właśnie młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków na polskich drogach.

Od kogo można przejąć zniżki? Młodzi najczęściej od rodziców, ale w takim wypadku należy uczynić tę osobę współwłaścicielem pojazdu. Rozwiązanie, aczkolwiek kuszące, ma taki mankament, że kiedy młody kierowca spowoduje szkodę, zniżki traci także doświadczony oraz inni młodzi spryciarze z rodzeństwa, jeśli zrobili tak samo, czyli uczynili współwłaścicielem swoich pojazdów ojca lub matkę. Grozi to rodzinnym trzęsieniem ziemi. Warto przekalkulować, czy to się naprawdę opłaci.

Sposób 4. Nie kupuj OC na raty

Od lat kupowanie na raty jest coraz bardziej popularne. To atrakcyjna możliwość dla osób z mniej zasobnym portfelem. Mamy to, czego potrzebujemy, korzystamy, ale nie wydajemy dużej sumy naraz. Jednak warto dobrze przeliczyć, czy to się opłaca, bo często na raty jest drożej. Dotyczy to także ubezpieczeń. Warto się zmobilizować i zapłacić całą składkę za jednym zamachem. Co jednak, jeśli to dla nas za wysoka kwota, a nasz zaprzyjaźniony agent zaklina się, że taniej być nie może? Sprawdźmy to na własną rękę, na przykład za pomocą internetowej porównywarki ubezpieczeń. Na pewno znajdziemy coś na naszą kieszeń.

Sposób 5. Dodatkowe rabaty

Kupując ubezpieczenie pojazdu sprawdź, na co jeszcze możesz liczyć. Na pewno jest taniej, kiedy kupujemy ubezpieczenie przez Internet, zniżki przysługują płacącym kartą lub przelewem elektronicznym. Jeśli chcemy ochrony rozszerzonej poza podstawowy zakres OC, warto kupować ubezpieczenia w pakiecie. Na pewno AC w zestawie z OC będzie taniej, niż gdybyśmy dokupowali AC oddzielnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>