Strona główna / Artykuły partnerów / 5 zagrożeń, które czyhają na ciebie podczas wakacji!

5 zagrożeń, które czyhają na ciebie podczas wakacji!

Wyjeżdżając na wakacje, chcemy, by był to czas beztroskiej zabawy i wypoczynku. Rzadko pamiętamy jednak o naszym bezpieczeństwie, a do nieszczęśliwego zdarzenia może dojść również na urlopie. Co może stanąć na naszej drodze do relaksu na wakacjach?

Nagła choroba na wakacjach

W zależności od tego, w jakie miejsce się wybieramy, musimy być świadomi tego, jakie zagrożenia czyhają na nas w danym zakątku świata. Chodzi tu zarówno o różnego rodzaju choroby tropikalne, ale także takie dolegliwości jak zatrucie pokarmowe, udar słoneczny, gorączka itp. W przypadku ich wystąpienia najlepiej udać się do miejscowego szpitala. Warto jednak pamiętać, że jeżeli nie jesteśmy objęci ubezpieczeniem turystycznym, to koszty leczenia spadną na nas. A te mogą okazać się całkiem duże. W niektórych krajach doba pobytu w szpitalu może kosztować nawet kilkadziesiąt dolarów, a cena nieskomplikowanych zabiegów może wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Warto ubezpieczyć się również w momencie, gdy jesteśmy przewlekle chorzy. Wakacyjna polisa obejmuje takie choroby jak np. cukrzyca, niewydolność nerek czy nadciśnienie.

Wypadek

Do nieszczęśliwego wypadku może dojść podczas podróży, sportowej aktywności bądź w innej sytuacji. Warto być jednak przygotowanym na każdą ewentualność. Może się okazać, że nasz stan zdrowia nie pozwoli nam na kontynuowanie urlopu, a powrót do kraju będzie koniecznością. Tradycyjna podróż w przypadku poważnych obrażeń nie wchodzi w grę, natomiast transport medyczny za granicę to ogromny koszt. Warto więc ubezpieczyć się przed wyjazdem, by z wakacji nie wrócić z pokaźnym długiem.

Utrata bagażu

I chociaż w porównaniu z chorobą oraz wypadkiem utrata bagażu wydaje się nie być wielkim problemem, to może być to jednak duże utrudnienie, odbierające całą radość z urlopu. W końcu często przewozimy tam nie tylko ubrania, ale również biżuterię, sprzęty elektroniczne, a nawet pieniądze. Zaginiona walizka może się więc okazać kosztowną stratą. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje również taką ewentualność. W przypadku utraty swoich rzeczy będziemy mogli starać się o pokrycie kosztów.

Wypadek z naszej winy

Wyjeżdżając na wakacje, należy brać pod uwagę bezpieczeństwo swoje i bliskich, ale pamiętajmy, że my także możemy stać się przyczyną czyjegoś nieszczęścia. Co zrobić w momencie, gdy nasze działanie doprowadzi do szkód osób trzecich? Zależy to oczywiście od wymiaru krzywdy, może się to jednak okazać niezwykle kosztowne. Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego warto brać pod uwagę również taką ewentualność.

Kłopoty przed wyjazdem

A co, jeżeli pech dosięgnie nas jeszcze przed wyjazdem, przez co nie będziemy w stanie nawet skorzystać z wykupionej wycieczki? Jeżeli nie chcemy, by nasze pieniądze przepadły, warto ubezpieczyć się również na taką ewentualność. I chociaż stracimy szansę na wspaniały wyjazd, to przynajmniej zabezpieczymy nasz portfel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>