Strona główna / Sponsorowane / Bloger doradza cyklistom

Bloger doradza cyklistom

Na rowerze jeździmy najczęściej już jako małe dzieci. Najpierw z mozołem uczymy się utrzymania równowagi na dwóch kołach, potem zyskujemy samodzielność, następnie zaczynamy harce – wyścigi, jazdę bez trzymanki, forsowanie krawężników etc. Gdy stajemy się nieco starsi, wchodzimy niekiedy w posiadanie droższego, „porządnego” roweru, na którym można więcej. Potem jednak bardzo często jednoślad idzie w odstawkę.

Żegnaj, rowerze…

Bo im młody człowiek starszy, tym więcej ma obowiązków, zwłaszcza szkolnych. Wyrasta z wychodzenia na podwórko, więcej czasu spędza nad lekcjami i – już całkiem prywatnie – przed komputerem. Czasem zainteresuje się jakimś innym sportem, nawet wyczynowym, który z jazdą na rowerze może nie mieć nic wspólnego.

Jeśli wyjedzie na studia do innego miasta, los roweru zdaje się być definitywnie przesądzony: piwnica, strych albo sprzedaż. Dla naszego studenta oznacza to, że być może już nigdy nie wskoczy na siodełko, choć zdarza się, że ktoś wraca na rower po wielu, wielu latach.

Zapomniałem, jak się jeździ

Przeżycie jest wtedy niesamowite. Istnieje takie obiegowe powiedzenie, które mówi, że coś-tam jest jak jazda na rowerze: nigdy się jej nie zapomina. To niezła bujda. Po dwudziestu lub trzydziestu latach separacji od roweru pierwsza jazda jest niezwykle trudna. To naprawdę można zapomnieć, jeśli minęło dostatecznie dużo czasu. Na szczęście wystarczy godzina lub dwie i znów jeździmy pewnie, nie bojąc się wywrotki.

Przeprosić się z rowerem, ale jak?

I m.in. ludziom, którzy po wielu latach postanawiają przeprosić się z rowerem, z pomocą przyjść może blog bikesquad.pl. Jego autor jeździ na rowerze, a właściwie: na rowerach, od wielu lat i zgromadził przez ten czas ogromne doświadczenie. Pozwala mu to pisać wartościowe merytorycznie teksty i udzielać w nich porad dotyczących wszystkiego, co się z jazdą na rowerze łączy. Szczególnie wiele uwagi poświęca temu, jaki rower wybrać. Nie ogranicza się przy tym do jednego typu czy rodzaju: cenne wskazówki znajdą tu chętni na rower miejski, crossowy, szosowy, trekkingowy lub górski.

Z blogu można się też dowiedzieć, na czym polega bezpieczna jazda na rowerze i co jest do niej konieczne. Również amatorzy rowerów z napędem elektrycznym znajdą tu coś dla siebie. Kto chce się wybrać na wycieczkę rowerową, zapewne chętnie przeczyta tekst z poradami odnośnie ekwipunku rowerzysty na taką eskapadę. Jest też co nieco o tym, jak się rowerzysta powinien ubierać, jaki licznik kilometrów wybrać i jakie zamontować oświetlenie. A że zimą na rowerze jeżdżą tylko najwięksi twardziele, bloger radzi też, jak przechowywać rower w okresach jego nieużytkowania.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.