Strona główna / Artykuły partnerów / Bootcamp programistyczny

Bootcamp programistyczny

Praca programisty kojarzy się wielu z nas z dość nudnym, monotonnym zajęciem wykonywanym przez komputerowych geek’ów. W rzeczywistości każdy inteligentny człowiek może dość szybko nauczyć się tworzenia kodu programistycznego właściwie w każdym języku. Propozycja ta jest dla wielu kusząca, bo programiści zarabiają bardzo dobrze i mogą pracować zdalnie, przy komputerze, z tego miejsca na świecie, z którego chcą.

Jak zostać programistą?

Sposobów na zostanie programistą jest tyle, ilu ludzi zaczynało swoją przygodę z tworzeniem kodu. Jedni mówią, że najlepszym rozwiązaniem jest nauka na własną rękę, na podstawie internetowych poradników i tutoriali. Inni zaś wolą poświęcić nieco mniej czasu na zgłębianie wiedzy dostępnej w sieci i zamiast tego udać się na szkolenie, gdzie wszystko będzie bardziej usystematyzowane i przede wszystkim – instruktor będzie na wyciągnięcie ręki. Zupełną nowością jest nauka programowania w trybie bootcamp.

Czym jest bootcamp?

Bootcamp w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „obóz treningowy dla rekrutów”. Jak może wyglądać obóz treningowy? Przede wszystkim ciężka praca oraz duże natężenie materiału w czasie. Na „obozie treningowym” z zakresu programowania czeka Cię ciężka, bardzo wytężona praca. Pod okiem mentora możesz nauczyć się tworzyć kod zupełnie od podstaw, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek doświadczenia w tym zakresie. Metoda treningowa „bootcamp” opiera się na intensywnym, codziennym kursie programowania, który ma miejsce w sieci. Aby wziąć udział w takim kursie, wystarczy wykupić szkolenie i założyć swoje konto.

Bootcamp java a tradycyjne kursy

Język programowania Java jest jednym z najpopularniejszych, jeśli chodzi o tworzenie aplikacji internetowych. W porównaniu do innych języków programowania, Java jest prostsza, bardziej przewidywalna i intuicyjna. Aby nauczyć się samodzielnego programowania w tym języku, wystarczy odbyć 3-4 miesięczny bootcamp. W czasie codziennych warsztatów online, mentor przekaże nam podstawowe wiadomości z zakresu kodowania w tym języku.

Bootcamp w porównaniu do tradycyjnego kursu wymaga znacznie większego zaangażowania. Zamiast kilku dni, warsztaty trwają kilka miesięcy, a na naukę programowania nie poświęca się dwóch – trzech godzin dziennie, tylko 6 do 8. Metoda nauki programowania w trybie bootcamp zdobywa coraz większe zaufanie wśród ludzi, którzy chcą uczyć się programowania od podstaw. Szybki i intensywny kurs tworzenia kodu może z prawie każdego uczynić programistę. Tak właśnie działa bootcamp!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.