Strona główna / Artykuły partnerów / Cholera: objawy i leczenie

Cholera: objawy i leczenie

Należy do tych chorób zakaźnych, które mogą się tragicznie skończyć. Cholera wzbudza lęk na całym świecie, nic więc dziwnego, że turyści planujący egzotyczne wyprawy chcą się przed nią możliwie jak najlepiej zabezpieczyć. Czy jest to możliwe?

Co właściwie wiemy na temat tej choroby? Wiemy, że ryzyko zachorowania na cholerę jest największe w chwili, gdy wybieramy się na teren Azji lub państw afrykańskich. Ta choroba tropikalna może też zaatakować tych, którzy postanowią wybrać się do państw leżących na terenie Ameryki Południowej. W jakich okolicznościach można się zarazić? Jakie objawy mogą świadczyć o początkach poważnych problemów ze zdrowiem?

 

Cholera to choroba zakaźna, której sprzyjają wysokie temperatury oraz złe warunki higieniczne. Picie brudnej wody, brudne ręce, źle umyte owoce – oto najczęstsze przyczyny późniejszych problemów ze zdrowiem. Nie trzeba wiele, by zarazić się cholerą. Bakteriom, które są odpowiedzialne za rozwój tej choroby, wystarczy przecież chwila naszej nieuwagi. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

 

zdrowie.info.pl

Wywołana przez specyficzne bakterie (zwane przecinkowcami cholery) choroba ma swe charakterystyczne symptomy, których ignorować nie wolno. Biegunka i wymioty, niska temperatura ciała oraz ciągłe uczucie pragnienia – oto objawy, które najlepiej świadczą o tej chorobie. Dalsze problemy to spadek ciśnienia, odwodnienie organizmu oraz skurcze mięśni. Jak walczyć z cholerą? Podobnie jak w przypadku wszystkich chorób zakaźnych, tak i tu ważne jest podjęcie w porę odpowiednich kroków. Im wcześniej rozpocznie się odpowiednie leczenie, tym lepiej dla pacjenta. W jaki sposób współczesna medycyna walczy z tą chorobą? Podstawą leczenia staje się tu walka ze skutkami odwodnienia, zatem bardzo ważną rolę w walce o zdrowie odgrywają płyny, podawane pacjentowi za pomocą kroplówek. W leczeniu cholery wykorzystywane są też antybiotyki, które mają pokonać bakterie. Ponieważ leczenie tej choroby jest bardzo trudne, lekarze od lat podkreślają, jak ważną rolę odgrywa w tym przypadku profilaktyka. Troska o higienę oraz szczepionki – oto podstawa, o której każdy miłośnik egzotycznych podróży powinien pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.