Strona główna / Artykuły partnerów / Dla kogo praca w Poznaniu?

Dla kogo praca w Poznaniu?

Poznań to miasto, któremu z roku na rok przybywa mieszkańców. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie tylko gwałtowny rozwój przestrzeni miejskiej, ale przede wszystkim niskie bezrobocie. Stolica Wielkopolski od lat znajduje się w czołówce miast, które mogą poszczycić się jego najniższą stopą, przez co w mieście zatrudnienie znajduje wielu specjalistów.

Pracownicy produkcji

Poznań i jego okolica słyną z dużej liczby zakładów produkcyjnych. Na terenie miasta działają nie tylko krajowe przedsiębiorstwa, ale także te o zasięgu międzynarodowym. Firmy takie jak http://bridgestone-poznan.pl/kariera zatrudniają tysiące pracowników, a dynamiczny rozwój sprawia, że wciąż potrzebują nowych rąk do pracy. Co ciekawe, ze względu na ich specyfikę, pracę w tego typu miejscach znajdą nie tylko operatorzy produkcji i magazynierzy, ale także specjaliści, np. technicy-elektrycy, technicy-automatycy, pracownicy działów IT, specjaliści ds. logistyki, specjaliści od przepisów BHP i PPOŻ, technicy-laboranci oraz pracownicy działów sprzedaży i administracji.

Eksperci z dziedziny e-marketingu

Ogromna liczba przedsiębiorstw i firm zaowocowała zapotrzebowaniem na specjalistów z zakresu działań marketingowych. Jako że część tego typu akcji przeniosła się do sieci, w Poznaniu zatrudnienie z pewnością znajdą osoby mające doświadczenie lub widzące swoją przyszłość w branży szeroko rozumianego marketingu internetowego. Liczne agencje marketingowe i reklamowe poszukują specjalistów zajmujących się kompleksową obsługą klienta (accounts managers) oraz administratorów stron internetowych, community managerów, specjalistów ds. social mediów, specjalistów od kreacji, pozycjonerów stron internetowych oraz osób wyróżniających się znajomością zasad tzw. marketingu treści, czyli content marketingu.

Doradcy klienta i sprzedawcy

Rozbudowany sektor usług oraz rosnąca z roku na rok liczba sklepów to domena wielkich miast. Nie inaczej jest w Poznaniu, gdzie zdecydowanie największa liczba ofert pracy dotyczy obsługi klienta i sprzedaży. Dużą grupę stanowią ogłoszenia dotyczące pracy przedstawiciela handlowego, zarówno zajmującego się branżą horeca i gastronomiczną, jak i tą medyczną czy farmaceutyczną. Coś dla siebie znajdą również sprzedawcy, pracownicy działów obsługi klienta oraz kierownicy sklepów i salonów, a także specjaliści zajmujący się sprzedażą usług. Ze względu na wspominany już rozwój nieruchomości, rośnie również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych agentów nieruchomości i osoby zajmujące się obrotem nieruchomościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.