Strona główna / Artykuły partnerów / Dlaczego warto wybrać PrestaShop?

Dlaczego warto wybrać PrestaShop?

PrestaShop jest popularnym oprogramowaniem sklepów internetowych. Cieszy się dużym zainteresowaniem klientów prowadzących zarówno niewielkie sklepiki, jak też całkiem duże platformy zakupowe. Czy jest to dobre rozwiązanie? A jeśli tak – dlaczego? Sprawdź.

  1. Zaawansowane funkcje i moduły PrestaShop
  2. Nowoczesny wygląd
  3. Integracje i dodatki PrestaShop

Zaawansowane funkcje i moduły PrestaShop

Oprogramowanie w standardzie dostarcza ponad 310 zaawansowanych funkcji pozwalających na wygodne i łatwe zarządzanie sklepem internetowym. Opcje są dopasowane do indywidualnych potrzeb sklepu małego i średniej wielkości, natomiast dodatkowe wyposażenie e-sklepu o specjalne moduły PrestaShop pozwala na kompleksowe zarządzanie bardzo dużymi i rozbudowanymi sklepami internetowymi, a nawet platformami handlowymi. Warto przy tym podkreślić, że oprogramowanie to może się poszczycić bardzo łatwą, intuicyjną wręcz obsługą, dzięki czemu każdy właściciel sklepu – nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z e-biznesem – z pewnością szybko nauczy się obsługi.

Nowoczesny wygląd

Kolejną zaletą PrestaShop jest możliwość przygotowania projektu graficznego interfejsu witryny, która wyróżni sklep spośród innych podobnych. Oprogramowanie pozwala na stworzenie dowolnego szablonu graficznego oraz indywidualne rozmieszczenie dowolnych funkcjonalności. Przyciągająca wzrok, a przy tym przyjazna grafika i interfejs sprawiają, że zakupy są dla klientów przyjemnością, do której chętnie potem wracają.

Integracje i dodatki PrestaShop

Oprogramowanie pozwala na ciągły rozwój sklepu internetowego o nowe moduły, funkcjonalności oraz dodatki PrestaShop. Umożliwia rozległe rozbudowywanie platformy, w zależności od kierunku rozwoju biznesu czy też aktualnych potrzeb. PrestaShop pozwala też na łatwe uruchomienie innych kanałów sprzedaży oraz ich integrację z e-sklepem. Bez trudu można więc wystartować ze sprzedażą na Allegro, w Google Merchant czy na eBay-u, a także na Facebooku, Ceneo czy w serwisie Skąpiec. Wszystkie zamówienia z dowolnych kanałów będą widoczne w jednym panelu sprzedawcy.

Poza integracją z innymi platformami i kanałami sprzedażowymi, wspomniane oprogramowanie pozwala również na proste połączenie sklepu z ponad 180 dostawcami i hurtowniami, które oferują produkty z przeróżnych branż. System automatycznie synchronizuje ceny i stany magazynowe bezpośrednio z bazą towarów u dostawcy. Może również pobierać nowe produkty, które właśnie pojawiły się w hurtowni.

Jak można więc zauważyć, PrestaShop jest polecanym oprogramowaniem ze względu na swe liczne funkcje. Warto przekonać się samemu, co jeszcze oferuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>