Strona główna / Artykuły partnerów / Do you speak English? 4 kreatywne sposoby na naukę języka angielskiego

Do you speak English? 4 kreatywne sposoby na naukę języka angielskiego

Znajomość języków obcych to bez wątpienia klucz do sukcesu. W dzisiejszych czasach język angielski zdominował rynek pracy, dlatego też jeśli chcesz zapewnić sobie lepszą przyszłość, również tą ekonomiczną, ucz się języka i to bez przerwy. Nie musisz nawet zapisywać się na kurs, wystarczy ruszyć głową i wykorzystać swoją wyobraźnię. Istnieje kilka kreatywnych i równie przyjemnych metod nauki języka obcego, które z powodzeniem możesz zaimplementować w swoich czterech kątach. Zacznij już od dziś i bryluj w międzynarodowym towarzystwie.  

  1. Czytaj w języku angielskim

  2. Mania fiszkowania

  3. Shadowing

  4. Trochę kultury

Szkoła, studia, czy praca to tylko zewnętrzna, często krótkotrwała motywacja do nauki języka obcego. Warto do kwestii przyswojenia obcego słownictwa i gramatyki podejść pragmatycznie i zacząć jak najszybciej. Pamiętaj, że swobodne porozumiewanie się w języku angielskim nie tylko podwyższy Twoje kompetencje, ale też przyniesie satysfakcję i podniesie samoocenę. No to zaczynamy!

Czytaj w języku angielskim

Czy wiesz, że podczas czytania w języku angielskim Twój mózg angażuje się znacznie bardziej niż w przypadku lektury polskich tekstów. To bardzo skuteczna metoda na poznawanie nowego słownictwa. Masz kilka możliwości do wyboru. Przygotuj fragment tego samego tekstu w języku polskim i angielskim. Czytając porównuj teksty, to pozwoli Ci zrozumieć nieznane słowa lub wyrażenia. Możesz również pracować z tekstem tylko w języku angielskim, a przypadku nieznanych wyrazów sięgać po słownik. Z nowo poznanych słówek warto stworzyć fiszki. W ten prosty sposób utrwalisz w swojej pamięci nowe słówka.

Mania fiszkowania

Metoda nauki języka obcego za pomocą fiszek jest nie tylko bardzo skuteczna, ale może też stanowić formę kreatywnej zabawy. Co powiesz na poznanie swojego domu na nowo? Stwórz fiszki ze słownictwem określającym przedmioty w Twoim mieszkaniu, a następnie przyklej daną karteczkę w adekwatne miejsce. W praktyce zabawa wygląda następująco, na stół naklejasz fiszkę z napisem table, na lodówkę z napisem fridge, a na klamkę z napisem handle. Kiedy jesteś już na zaawansowanym poziomie, nie zwlekaj z podniesieniem językowej poprzeczki.

Shadowing

Metodą nauki języka obcego, równie efektywna, co zabawną, jest shadowing. Polega ona na powtarzaniu kwestii za aktorem, mówcą czy ulubionym artystą stand-upowym. Aby shadowing wprowadzić w życie musisz znaleźć materiał audio lub wideo, najlepiej z transkrypcją, z którego chcesz się uczyć. Co najmniej raz zapoznaj się z materiałem. Następnie odtwórz nagranie po raz kolejny i powtarzaj poszczególne kwestie wraz z aktorami, tak aby wasze głosy pokrywały się. W tej metodzie celująco egzamin zdają popularne seriale, do których bez trudu znajdziesz napisy.

Trochę kultury

W dobie Internetu o dostęp do zagranicznej kultury nie trudno. Słuchaj muzyki anglojęzycznych wykonawców i staraj się rozumieć, o czym jest tekst. Następnie wyszukaj słów piosenki i sprawdź, co udało Ci się zrozumieć. Oglądaj też filmy i seriale z angielskimi napisami. Słuchaj radia, podcastów, czy wywiadów z celebrytami (najlepiej bez polskiego tłumaczenia). W ten sposób nie tylko osłuchasz się z językiem obcym, ale też poprawisz wymowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>