Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Artykuły partnerów / Dobry psycholog dziecięcy, czyli jaki?

Dobry psycholog dziecięcy, czyli jaki?

Ciężkie przeżycia i traumy kierują nas ku wizycie u specjalisty. Obecnie można znaleźć mnóstwo ofert psychologów i psychoterapeutów, gotowych pomóc potrzebującym dorosłym oraz dzieciom. Te ostatnie powinny jednak skorzystać z wykwalifikowanej pomocy psychologa dziecięcego. Jak znaleźć dobrego specjalistę i co cechuje dobrego psychologa dziecięcego? Podpowiadamy!

  1. Psycholog dziecięcy – kto to?
  2. Jak znaleźć dobrego psychologa dziecięcego?
  3. Kiedy udać się do psychologa dziecięcego?

Psycholog dziecięcy – kto to?

Psycholog dziecięcy to, jak sama nazwa wskazuje specjalista zajmujący się problemami dzieci. W momencie kiedy rodzice napotykają na swojej drodze trudności wychowawcze czy edukacyjne, wówczas kierują się do niego. Dobry psycholog dziecięcy wspiera rodziców oraz ich dzieci. Nierzadko zajmuje się dziećmi już od ich narodzin, aż do momentu skończenia przez nich szkoły. Psycholog dziecięcy wspiera działania rodziców, pomagając im rozwiązań kłopoty wychowawcze, a w bezpośredniej współpracy z dziećmi, pracuje na zasadzie działań edukacyjnych. Takich, które dotyczą problemów z nauką, czy też sfery emocjonalnej.

Jak znaleźć dobrego psychologa dziecięcego? 

Znalezienie odpowiedniego specjalisty to niekiedy połowa sukcesu w pokonywaniu problemów. Gdzie ich szukać? Pierwszych psychologów dziecięcych spotykamy na naszej drodze w przedszkolach, szkołach oraz w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Dobrym narzędziem do szukania lekarzy i specjalistów różnych dziedzin jest internet. Na stronach internetowych takich jak: https://klinika-lmc.pl/uslugi/psychologia-dziecieca-i-mlodziezy/ można znaleźć bogatą ofertę klinik i psychologów wyspecjalizowanych w psychologii dziecięcej. Na początek pomocna okaże się także prosta wyszukiwarka internetowa i hasło z interesującą nas lokalizacją, jak np. psycholog dziecięcy Poznań. Wówczas otrzymujemy listę przychodni i prywatnych gabinetów oferujących pomoc najmłodszym. Pamiętajmy też o ocenach i opiniach innych pacjentów. Okażą się bardzo pomocne.

Kiedy udać się do psychologa dziecięcego? 

Trudności w adaptacji w nowym miejscu, nocne moczenie się dziecka czy silny stres wywołany wyjazdem jednego z rodziców za granicę to jedne z przykładów problemów, z którymi na co dzień spotykają się psychologowie. Są to pierwsze sygnały mówiące rodzicom o tym, że warto zastanowić się nad umówieniem wizyty u specjalisty. Wczesne konsultacje zapobiegną rozprzestrzenianiu się problemu w późniejszych latach i zminimalizują jego wpływ na okres nastoletni i dorosły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>