Strona główna / Sponsorowane / Od dziś spędzamy wolny czas kreatywnie!

Od dziś spędzamy wolny czas kreatywnie!

Mówi się, że rutyna zabija szczególnie okrutnie – długo, powoli, ale skutecznie? Co może zabić? Praktycznie wszystko. Czy nie zauważyliście, że coś, co kiedyś bardzo was cieszyło, dziś powoli staje się przykrym obowiązkiem? Zapewne wiele osób może przywołać podobne przypadki ze swojego życia. Tym sposobem zaczynamy popadać w „bylejakość” i permanentny brak entuzjazmu, czego efektem jest wielogodzinne siedzenie na kanapie przed telewizorem albo przepalanie godzin na przeglądaniu Internetu. Dziś chcemy zachęcić was do odnalezienie małych radości w życiu, między innymi poprzez aktywność fizyczną. Dobre samopoczucie i zwiększona odporność to tylko część zalet zmiany sposobu życia na bardziej aktywny.

Stolica rozruszana

Warszawianie oszaleli na punkcie bycia fit. Biegają, startują w zawodach, pokonują nawet maratony. Towarzyszy temu zmiana diety, często przejście na wegetarianizm. Wszystko dobrze, byle tylko nie zatracić się w tej modzie. Wcale nie trzeba robić od razu życiowej rewolucji, przewracając wszystko do góry nogami. Oczywiście polecamy uprawianie sportu. Jest to doskonałym sposobem na ciekawe spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi. Wycieczki rowerowe to zazwyczaj wspaniałe przygody i niezapomniane chwile. Ekscytujące są górskie wyprawy, którym często towarzyszy to uczucie zostawienia za sobą (choć na kilka godzin) problemów i zmartwień.

Jeśli całkowicie jesteście na „nie” kiedy słyszycie o siłowni, bieganiu, pedałowaniu czy chodzeniu z kijkami do nordic walking, wcale nie musicie być już skazani tylko na bierność. Całkiem dobrą gimnastykę zapewni wszystkim mieszkańcom Warszawy sprzątanie! Ileż to trzeba się nachodzić, schylać, wykonywać mnóstwo ruchów! Porządki śmiało można zaliczyć do sportu. A praktyka pokazuje, że wcale nie musi to być tak beznadziejnie nudne zajęcie, jak wielu osobom się wydaje.

Kiedy masz już dość

Ruch, w mniejszym czy większym stopniu, towarzyszy nam każdego dnia. Za nami pierwszy maraton, tatrzański szczyt i wygrane w amatorskiej lidze piłkarskiej. Przychodzi czas, gdy mamy już tego serdecznie dość. Wcale nie chcemy rezygnować ze swoich sportowych pasji, ale organizm woła o odpoczynek. Nie wolno pozostać obojętnym na takie sygnały i trzeba trochę odpuścić. Zbyt intensywne treningi mogą prowadzić do przeciążenia i kontuzji, a przecież tego nie chcemy.

Czas regeneracji nie jest równoznaczny z obijaniem się i biernością. Miło spędzicie czas rozwiązując zagadki i próbując się wydostać z tzw. escape roomów. Jest przy tym zawsze wiele zabawy i śmiechu, a przy tym jest to świetna zabawa integracyjna. Rozrywka i zacieśnianie więzów zarazem daje świetne połączenie. Nawet sumiennym sportowcom należy się nagroda za wysiłek. Od czasu do czasu nie zaszkodzi wyjście na piwo ze znajomymi. Trzeba odreagować również w taki sposób – byle nie za często!

Jeśli po pracy odetniemy się od multimediów i gadżetów, przyniesie to tylko i wyłącznie korzyści. Sięgniemy po książkę i dowiemy się czegoś ciekawego lub popracujemy nad wyobraźnią. Kreatywnie spędzony czas wolny bez wątpienia pomoże się zmobilizować i pomyśleć poważnie o  zadbaniu o mieszkanie. Sprzątanie w Warszawie to nierzadko domena wyspecjalizowanych firm, ale własnoręczne porządki potrafią również przynieść sporo odreagowania i odprężenia, będąc wysiłkiem fizycznym, jakiego raz na jakiś czas nam potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.