Strona główna / Sponsorowane / Elektryczna szczoteczka do zębów – jak wybrać najlepszą?

Elektryczna szczoteczka do zębów – jak wybrać najlepszą?

Chyba każdemu z nas marzą się zdrowe i białe zęby. Piękny uśmiech nie tylko dodaje nam pewności siebie i poprawia nasze samopoczucie. Jest on również świadectwem dbałości o stan naszego uzębienia. Nic więc dziwnego, że wybierając szczoteczkę do zębów, tak często zastanawiamy się, który model będzie najlepszy dla naszych potrzeb. Warto zdać sobie sprawę, że dobór odpowiedniej szczoteczki jest kwestią niezwykle indywidualną i zależy od wielu czynników. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam zdecydować się na wybór tej jednej, idealnej szczoteczki spośród tysięcy dostępnych na rynku produktów.

Szczoteczka elektryczna vs szczoteczka manualna

O wyższości szczoteczek elektrycznych nad tradycyjnymi, szczególnie w ostatnich latach powiedziano i napisano bardzo wiele, przy czym mamy tu do czynienia z realnymi i wymiernymi korzyściami, a nie tylko marketingową narracją narzucaną przez producentów i sprzedawców. Podstawową przewagą szczoteczek automatycznych jest znacznie wyższa liczba ruchów czyszczących (obrotów) niż w przypadku szczoteczek ręcznych. W zależności od wybranego modelu liczba obrotów wykonywanych przez szczoteczkę elektryczną wynosi od 4 do nawet 7 tysięcy na minutę. Dla porównania, w tym samym czasie szczoteczką manualną jesteśmy w stanie wykonać od 100 do 200 obrotów. To tylko jeden z wielu powodów, dla których szczoteczki elektryczne przewyższają manualne.

Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?

Ze względu na rodzaj zastosowanej technologii, elektryczne szczoteczki do zębów możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie: szczoteczki soniczne i rotacyjne.

Szczoteczka rotacyjna, zwana również obrotową, posiada okrągłą główkę, obracającą się raz w prawo, raz w lewo. Wiele modeli zapewnia również ruch pulsacyjny, polegający na dociskaniu główki do zębów.

Szczoteczka soniczna ma z kolei główkę o kształcie podłużnym – podobnie jak szczoteczki manualne. Wykonuje ona ruchy w kierunku góra-dół (ruch wymiatający). W opnii stomatologów, taki sposób mycia zębów jest znacznie bezpieczniejszy dla naszych dziąseł, dlatego wielu z nich rekomenduje stosowanie szczoteczek sonicznych, więcej o szczoteczkach sonicznych możesz przeczytać na https://www.philips.pl/c-m-pe/elektryczne-szczoteczki-do-zebow

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki?

Wybierając szczoteczkę do zębów, warto uwzględnić kilka istotnych czynników, nie kierując się jedynie ceną. Najważniejsze z nich to:

  • liczba programów czyszczenia – im więcej, tym lepiej. Wiodący producenci, np. marka Philips, oferują szczoteczki soniczne z 5 trybami czyszczenia. Wybór optymalnego programu umożliwia komfortowe i bezpieczne czyszczenie zębów nawet pomimo wrażliwych dziąseł czy parodontozy;
  • czas pracy na baterii – najlepsze szczoteczki zapewniają nawet do 3 tygodni pracy bez konieczności ładowania. Warto wziąć pod uwagę ten czynnik, np. jeśli często podróżujemy i nie mamy możliwości podłączenia szczoteczki do ładowarki;
  • koszty zakupu i eksploatacji – na rynku znajdziemy szczoteczki w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto określić roczny budżet na eksploatację szczoteczki do zębów, uwzględniając także koszty wymiennych główek i innych akcesoriów. Na pewno nie warto sięgać po najtańsze szczoteczki, z uwagi na ich niską jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.