Strona główna / Sponsorowane / Fototapety do kuchni, poszerzające przestrzeń

Fototapety do kuchni, poszerzające przestrzeń

Fototapety do kuchni są dobrym pomysłem, który pozwala znacznie zmienić wygląd pomieszczenia. Jednakże może być to również ryzykowna koncepcja w urządzonych  wnętrzach, gdzie ściany są już zagospodarowane (wiszą na nich półki z naczyniami, bądź  innymi elementami).

Dodatkowa dekoracja w postaci fototapet na ścianie w kuchni wygląda ładnie, pod warunkiem, że motyw jest odpowiednio dobrany i miły dla oka. Aby dokonać właściwego wyboru należy podejść do aranżacji spokojnie, ze znajomością rzeczy i spojrzeć całościowo na design. Co zrobić, jeśli brakuje pomysłów i doświadczenia w aranżacji wnętrza? Rozwiązanie jest proste, można wykorzystać gotowe propozycje i sugestie doświadczonych projektantów.

Właściwie dobrany wzór pozwoli stworzyć piękne wnętrze i optycznie je powiększyć. Oto kilka pytań, na które należy odpowiedzieć sobie, wybierając fototapety do kuchni.

Nowoczesne fototapety do kuchni, poszerzające przestrzeń

Fototapety poszerzające wnętrze kuchni, to zazwyczaj motywy z perspektywą. Perspektywa – termin używany w sztuce. Dzięki wysokiej jakości fotografii cyfrowej z łatwością można oddać perspektywę, nie zastanawiając  się jak pokazać, że fotografowany korytarz jest długi i wąski, a uliczka biegnie w górę lub w dół. I choć zdjęcie w rzeczywistości jest płaskie, za sprawą naszej wyobraźni nabierze ono głębi i pozwoli dostrzec taką iluzję.

Jak wykorzystać perspektywę i fototapety w kuchni do wewnętrznej dekoracji ścian? Dokładnie tak samo, płaskie zdjęcia tworzą w naszej wyobraźni perspektywę głębi, tak samo tapety pozwalają uzyskać przestrzeń w pomieszczeniu. Dla ludzkiego mózgu ściana przestaje istnieć, a w wyobraźni powstaje uliczka, przedstawiona na fototapetach, jednocześnie pomieszczenie staje się optycznie głębokie jak w rzeczywistości. Obrazy tego typu tworzone w postaci cyfrowej, a następie przekazywane do druku. W rezultacie przybierają bardzo realistyczny, niemal futurystyczny charakter.

Fototapety z perspektywą poszerzającą wnętrze kuchni, podobnie jak wszystkie kategorie motywów dekoracyjnych, przedstawionych w katalogu fototapet Uwalls, mogą być zupełnie różne pod względem charakteru. Ich wspólne cechy to:  tworzenie wrażenia głębi w  pomieszczeniu, wizualne przeniesienie ścian, optyczne rozciągnięcie kuchni, natomiast różnią się stylem i charakterem.

Fototapety, poszerzające przestrzeń w kuchni – foto

Ściana z perspektywą może korzystnie podkreślić zalety dużych pomieszczeń i ukryć mankamenty niewielkich przestrzeni. Najlepiej jednak sprawdza się w mieszkaniach i niewielkich przytulnych kuchniach urządzonych w stylu klasycznym, shabby chic, hi-tech. Fototapety poszerzające wnętrze kuchni, zmieniają tradycyjne wyobrażenie o projektowaniu, a także pomagają stworzyć unikalny i nowoczesny wystrój.

Nie można nie zauważyć korzyści, jakie płyną z takiego rodzaju fototapet i całkiem logicznie nasuwa się na myśl, że trzeba będzie słono za nie zapłacić. W gruncie rzeczy, cena takiego wykończenia niczym się nie różni od cen innych tematycznych tapet. Doskonały rezultat opiera się na właściwym wyborze motywu i ilustracji. Ściana w perspektywie — tematyczne motywy, które trafią w wasz gust.

Projektanci wolą wykorzystywać fototapety z perspektywą, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ nie tylko ozdobią one przestrzeń, ale i wizualnie ją powiększą. Ponadto, ogromny asortyment pozwoli stworzyć oryginalne metamorfozy.

Przykładowo, żółto-brązowy kamień lub długi hotelowy korytarz w ciemnym kolorze, stworzą  nieco chłodniejszą, historyczną atmosferę, która doskonale wpisze się w aranżacje kuchni utrzymanej w duchu vintage i klasycznym.

Kolorowe ulice Burano, Norymberga lub czerwona brama Tori – to radosny i barwny akcent do neutralnego wnętrza. Skąpany w kolorach dom na wyspach Kanaryjskich bądź most linowy w dżungli stworzą przytulne, dostosowane do relaksu wnętrze.

W sklepach można znaleźć fototapety poszerzające przestrzeń, wśród nich mogą się znaleźć:

  • ulice w starym stylu i nowoczesne miasta;
  • zielone lasy i dżungle;
  • futurystyczne schody spiralne ;
  • rażąco białe tunele;
  • bujnie obrośnięte kwiatami, kolorowe alejki;
  • surowe korytarze z arkadami i wiele innych wariantów;

Istnieje mnóstwo obrazów mających różnorodną kolorystykę i temperaturę kompozycji. Wcielając je do wnętrza, można dodać mu głębokości i optycznie powiększyć przestrzeń.

Interesującymi i niesłychanie nowoczesnymi rozwiązaniami są fototapety 3D. Zastąpienie jednej ze ścian widokiem na rajską wyspę, lazurowe morze lub bajkowy pałac, nie tylko odświeży pomieszczenie, ale tchnie w nie zupełnie inny klimat. Obraz dosłownie staje się częścią pomieszczenia. Nic tak nie poszerza mieszkania, jak bezgraniczna plaża i niekończące się korytarze – takie cuda gwarantują tylko fototapety 3D.

Tematyka z motywami roślin i kwiatów w dużych wymiarach, chętnie wykorzystywana jest przy aranżacji kuchni. Ponadto, taki obraz można dopasować do każdego stylu wnętrza. Na przykład, fioletowe i liliowe odcienie w połączeniu z białym mlekiem stworzą romantyczną atmosferę w kuchni urządzonej w stylu prowansalskim i shabby chic. Barwne stylizowane kwiaty wnoszą kolor wraz z etnicznymi motywami.

Spośród najpopularniejszych tematów  wyróżniają się te z perspektywą przedstawiające motywy architektoniczne. Większość z nich wykorzystywana jest do aranżacji strefy jadalnej. Zaciszne historyczne uliczki, piękne zamki, panoramy miasta nadadzą wnętrzu dynamiki i stworzą unikalną atmosferę. Doskonale uzupełnią wnętrze utrzymane w różnych stylach od klasyki do modernizmu.

Miłośników niezwykłych i fantastycznych iluzji z pewnością zaciekawią motywy, zawierające abstrakcje geometryczne, które z łatwością poszerzają przestrzeń. Takie sceny będą poruszały się wewnątrz równoległego wszechświata, składającego się z dużych i kolorowych figur geometrycznych.

Jeden komentarz

  1. Ciekawy artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.