Strona główna / Artykuły partnerów / Grzechy inwestorów – nie trać pieniędzy w ten sposób.
Heap coins stair with part of paper note, calculator and bills

Grzechy inwestorów – nie trać pieniędzy w ten sposób.

Polacy najczęściej przeznaczają swoje pierwsze oszczędności na konsumpcję. Nie jest to złe rozwiązanie, jeśli rzeczywiście tylko za pierwsze uzbierane pieniądze kupujemy sobie coś, o czym marzyliśmy. W końcu w wielu przypadkach plan oszczędzania został w ogóle zrealizowany właśnie dlatego, że nauczyliśmy się myśleć o swoich planach i chcieliśmy zakupić produkt, który wcześniej nie był w zasięgu naszej ręki.

Jednak gdy już wyrobimy w sobie dobre nawyki oszczędzania, to kolejną kwotę powinniśmy przeznaczyć na inwestowanie. I nie jest tu mowa o odkładaniu pieniędzy na bardzo kiepsko oprocentowane konta oszczędnościowe, z których zysk nawet nie pokrywa strat na inflacji. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z takich metod inwestowania oszczędności, na których można widocznie zarobić.

W co najczęściej inwestują Polacy? Polacy najczęściej decydują się na dwie opcje inwestowania. Pierwsza to lokaty bankowe, które dają wciąż niewielki, ale pewny zysk. Niestety mają też widoczne wady, jak to, że zamrażają nasze oszczędności często na dość długi okres. Ciekawą alternatywą jest inwestowanie w kredyty. Każdy Polak może stać się kredytodawcą, jeśli posiada jakąś wolną gotówkę. Wystarczy, że skorzysta ze specjalnych platform z pożyczkami społecznościowymi (p2p). W ramach takiej platformy można pożyczyć swoje oszczędności osobie, która szuka pożyczki, a dodatkowo na tym zarobić.

Platformy udzielające pożyczek społecznościowych są dobrym pomysłem inwestowania własnych oszczędności. Przede wszystkim są bardzo proste w obsłudze, jasne, czytelne i bezpieczne. Dodatkowo każdy pożyczkodawca może skontaktować się z pracownikami platformy i uzyskać wszystkie interesujące go informacje. To bardzo przydatne, jeśli dopiero pierwszy raz w życiu decydujemy się w coś zainwestować.

Pożyczkodawcy korzystający np. z platformy znajdującej się pod adresem https://www.fastinvest.com/pl mogą również używać specjalnych planów inwestowania, dzięki którym zwykłe uzyskiwanie dodatkowego zysku na własnych oszczędnościach staje się prawdziwym planem biznesowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.