Strona główna / Sponsorowane / Idealne krzesło do pokoju dziecka

Idealne krzesło do pokoju dziecka

Jakie krzesło będzie najlepsze do dziecięcego pokoju? O czym należy pamiętać, a czego lepiej unikać? Na co zwracać uwagę? Wybór odpowiedniego krzesła dziecięcego ma duże znaczenie, bo dzieci sporo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Dlatego warto poświęcić tej kwestii uwagę.

Dziś na rynku jest mnóstwo krzeseł dziecięcych. Przekonać się o tym można, przeglądając ofertę sklepów takich jak Centrum Krzeseł. Największym problemem każdego rodzica jest więc to, jaki model wybrać. I jest to naprawdę poważny dylemat, bo dziecko rośnie bardzo szybko. Wady postawy wykształcone w najmłodszych latach, do czego przyczynić się może nieodpowiednie krzesło i siedzący tryb życia, mogą skutkować długotrwałą rehabilitacją i uciążliwymi konsekwencjami zdrowotnymi w późniejszym okresie. Najlepiej, oczywiście, byłoby nie siedzieć za dużo, prowadząc aktywny, zdrowy tryb życia. Niestety, najczęściej nie jest to możliwe. Wszystko przez obowiązki szkolne i sposób spędzania wolnego czasu – przed telewizorem lub komputerem. Wraz z kolejnymi latami, co pokazują badania, siedzimy coraz dłużej. To dlatego kupno ergonomicznego krzesła dla dziecka jest tak istotne.

Rodzice przy wyborze modelu powinni zatem przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy krzesło spełnia odpowiednie normy i wymagania. Wiele krzeseł posiada certyfikaty i atesty, poświadczające ich bezpieczeństwo. Warto jednak zwrócić uwagę także na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest to, w jaki sposób krzesło zostało zaprojektowane. Jeśli ma ono jakieś ostre, twarde, wystające czy kanciaste elementy, należy się dobrze zastanowić, czy stanowią one jakieś zagrożenie przy normalnym użytkowaniu krzesła. Wypada też wziąć pod uwagę nieprzewidziane sytuacje, choćby przewrócenie się krzesła. Z tym wiąże się też kolejna kwestia, czyli jakość materiałów i sposób wykonania. Krzesło powinno być w pełni sprawne i poprawnie działające. Wszystkie elementy mechaniczne muszą mieć płynne działanie, a stelaż musi być wykonany z wytrzymałych elementów. Lepiej więc upewnić się, że – przykładowo – krzesło z plastikową podstawą jezdną nie pęknie przy gwałtownym siadaniu czy że wytrzyma duży ciężar. Krzesło musi zapewniać stabilność, co przy dużej ruchliwości dzieci ma kluczowe znaczenie.

Dobrze, jeśli krzesła spełnia wszystkie wymagania ergonomiczne, jakich wymaga się od współczesnych modeli. Powinno ono oczywiście mieć jak najszerszy zakres regulacji, wysokości, podłokietników, oparcia, etc. To szczególnie ważne ze względu na szybki wzrost dziecka, a przecież krzesło jest jednym z tych mebli, którego nie wymienia się co roku. Dlatego, chociaż w perspektywie kupno nowszego krzesła i tak będzie koniecznie, dobrze pomyśleć trochę bardziej perspektywicznie. Warto też zwrócić szczególną uwagę na to, jakie krzesło ma wypełnienie. Nie powinno ono być ani za miękkie, ani za twarde. Lepiej też, aby materiał, z którego wykonane zostało obicie, był łatwy w czyszczeniu oraz by nie zbierał kurzu. Ta druga kwestia ma szczególne znaczenia dla alergików.

Oferta na krzesła dziecięce w sklepach jest naprawdę szeroka – łatwo to zresztą sprawdzić na stronach sklepów np.:https://www.centrumkrzesel.pl/pokoj-dziecka-/122/c. Jednakże pamiętając o tym, że liczy się przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, a dopiero w drugiej kolejności design i wygląd, można sobie bardzo uprościć wybór. Warto też w całym procesie kupowania zapytać o opinię dziecko, pytając je nie tylko o to, czy dany model mu się podoba, ale także pozwalając mu je wypróbować w salonie sklepu zanim zdecydujemy się na zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.