Strona główna / Artykuły partnerów / Ile maksymalnie mogę pożyczyć?

Ile maksymalnie mogę pożyczyć?

Kiedy pojawi się nagły wydatek, a domowa skarbonka jest pusta, nie pozostaje nic innego jak wesprzeć się pożyczką. Można ją otrzymać nawet w 15 min, ale trzeba pamiętać o ograniczeniach kwotowych. Ile w takim razie można maksymalnie pożyczyć w firmach pozabankowych?

Więcej dla stałych klientów

Branża pożyczkowa jest wyceniana na ok. 5 mld, a każdego roku z usług podmiotów funkcjonujących w jej obrębie korzysta mniej więcej 1,5 mln Polaków. Pożyczamy chętnie i na różne potrzeby, jak np. remont, naprawa auta, wyprawka dla dziecka czy inny, nagły i nieprzewidziany wydatek. W szybkich pożyczkach widzimy alternatywę dla kredytów, które dla wielu osób albo są niedostępne, np. z uwagi na zbyt niskie dochody, albo obwarowane zbyt uciążliwymi formalnościami.

W odróżnieniu od kredytów kwoty pożyczek są jednak mocno ograniczone. Ze względu na wysokie ryzyko firmy pożyczkowe nie są skore do pożyczania dużych pieniędzy – chyba że mowa o stałych i zaufanych klientach, którzy mogą liczyć na lepsze traktowanie. Jeżeli korzystałeś już z usług danej firmy, kolejna pożyczka może opiewać na większą sumę. Przykładowo, przy drugiej pożyczce w Extra Portfel możesz pożyczyć do 3 tys. złotych, a w Vivus.pl nawet 7,5 tys. zł. To więcej, niż wynosi maksymalna kwota dostępna dla nowych klientów, o czym mowa poniżej.

Mniej, ale za darmo dla nowych klientów

Korzystając po raz pierwszy z usług wybranej firmy pożyczkowej, licz się z tym, że trudno będzie się zadłużyć na więcej niż 2-3 tys. zł. Ograniczając maksymalne kwoty pożyczki dla nowych klientów, firmy zabezpieczają się przed ewentualnym ryzykiem niedotrzymania terminu lub całkowitym brakiem spłaty zobowiązania. To rozsądne z ich punktu widzenia, ale kłopotliwe dla osób, które chcą zaciągnąć nieco większą pożyczkę. Jest jednak jedno pocieszenie – otóż nowi klienci mogą uzyskać całkowicie darmową pożyczkę bez żadnych odsetek. Na jakich warunkach?

Darmowe pożyczki są dostępne w niektórych firmach, z tym że wyłącznie dla klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z ich oferty. Jeżeli więc już kiedyś zadłużyłeś się w danej firmie i interesuje Cię kolejna pożyczka za darmo, udaj się do innej placówki. Pamiętaj jednak, że bezpłatne chwilówki są zaciągane na bardzo krótki czas, który wynosi 30-60 dni. Dla wielu osób to zdecydowanie za mało, jednak jeśli Tobie wystarczy tak nieodległy termin, sięgnij po bezpłatną pożyczkę. Skoro możesz mieć coś za darmo, dlaczego z tego rezygnować? W tym temacie przeczytaj także artykuł pt. „Najlepsze pożyczki w 2018 roku”.

Jeden komentarz

  1. a jeśli jestem stałym klientem i chcce pozyczyc 1,5 kola? szukam kasy na wakacje, marzy mi sie Hiszpania..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>