Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Artykuły partnerów / Jak wybrać meble do restauracji? 3 wskazówki

Jak wybrać meble do restauracji? 3 wskazówki

Meble to podstawowe wyposażenie każdej restauracji i kawiarni. Ich odpowiedni dobór w bezpośredni sposób przekłada się na wizerunek lokalu, ale także na budżet całego przedsięwzięcia. Jak wybrać meble do restauracji, aby rzeczywiście sprostały one swojemu zadaniu?

  1.  Trwałość
  2. Komfort i estetyka
  3. Przeznaczenie

Pod uwagę wziąć należy kilka elementów, rzutujących zarówno na estetykę wnętrz, jak i funkcjonalność całego wyposażenia.

Trwałość

Pierwszym ważnym kryterium jest trwałość wyposażenia. Poszukując idealnych mebli, musimy mieć na uwadze fakt, że krzesła i stoły do restauracji cechować się powinny większą wytrzymałością niż ich odpowiedniki przeznaczone do użytku domowego. Solidność jest wynikiem jakości wykonania oraz zastosowanych materiałów. Obecnie we wnętrzach o charakterze gastronomicznym odchodzi się od mebli drewnianych i tapicerowanych, wybierając raczej te z tworzywa sztucznego. Są one lekkie i łatwe do utrzymania w czystości, także w obszarze ogródków kawiarnianych. Przykładowo: meble do restauracji DOMINOVA sprawdzają się zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, właśnie ze względu na specyfikę zastosowanych materiałów.

Komfort i estetyka

Meble do restauracji powinny być jednak nie tylko trwałe, co oszczędza nasz budżet, ale także wygodne i estetyczne. W przypadku kawiarni, restauracji i ogródków piwnych – podobnie jak w przypadku każdej innej przestrzeni publicznej – liczy się pierwsze wrażenie. Obserwując wnętrze, klient wyciąga pierwsze wnioski na temat miejsca, do którego trafił, lepiej więc nie oszczędzać na walorach wizualnych. Liczy się design, ale także ogólna spójność mebli z profilem prowadzonego biznesu. Meble nowoczesne lub bardziej tradycyjne – stylem można rotować, uwzględniając nawet menu w danym miejscu. Pamiętać jednak trzeba, że im większa wygoda gościa, tym bardziej prawdopodobne częste odwiedziny.

Przeznaczenie

Jak wspomniano już wyżej, duże znaczenie ma sposób wykorzystania mebli. To on w dużej mierze wpływa na najbardziej optymalny w danej przestrzeni model. W kawiarniach na przykład sprawdzą się niewielkie stoliki i komfortowe fotele, zachęcające do dłuższego, mniej formalnego pobytu. Stoły do restauracji powinny być większe i stabilne, a krzesła mieć bardziej jadalniany charakter. W przypadku urządzania ogródków kawiarnianych dobrze jest zadbać o łatwość utrzymania wyposażenia w czystości. Warto też zainwestować w parasole grzewcze.

 

Idealne meble do restauracji spełniają oczekiwania zarówno właściciela lokalu, jak i jego klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>