Strona główna / Artykuły partnerów / Jak wybrać najlepszą ofertę na prąd dla firm?

Jak wybrać najlepszą ofertę na prąd dla firm?

Rynek energetyczny wydaje się pełen różnorodnych promocji i pakietów biznesowych, wiele z nich to jednak kalki albo marketingowe chwyty. By wybrać naprawdę najlepszą ofertę energii dla firmy, należy przyjrzeć się kilku kluczowym aspektom.

Dla przedsiębiorców wybór dostawcy energii elektrycznej jest nieco bardziej ograniczony niż w przypadku odbiorców indywidualnych, ale właściciele firm nadal mają często do rozważenia blisko setkę ofert biznesowych od potencjalnych sprzedawców. Jak się w tym wszystkim połapać? Prąd dla firm najlepiej wybrać wedle określonego klucza.

Po pierwsze właściwy plan taryfowy

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, która taryfa obejmuje naszą firmę. Nazwy jak C12a czy B23 mogą niewiele mówić, ale sposób ich określania jest całkiem prosty. Litera w nazwie oznacza poziom napięcia wymaganego przez odbiorcę. Jeżeli prowadzimy działalność usługową i główne narzędzia pracy w naszej firmie to komputery, routery, drukarki i kserokopiarki, to mamy zapotrzebowanie na niskie napięcia i przynależymy do taryfy C. Firmy, w których energia elektryczna pochłaniana jest przez linie produkcyjne i mniejsze maszyny przemysłowe, znajdą się w taryfie B, oznaczającej średnie napięcia. Duże zakłady produkcyjne, jak huty i kopalnie, korzystają z ofert w ramach taryfy A. Pozostałe elementy nazwy planu cenowego oznaczają wymaganą moc umowną oraz liczbę stref rozliczeniowych.

Zwracajmy uwagę na korzyści

Większość pracodawców w Polsce stanowią mali i średni przedsiębiorcy. Z punktu widzenia małych przedsiębiorstw, kluczowymi wartościami oferty będą gwarancje oszczędności i bezpieczeństwa energetycznego. Skierowana właśnie do właścicieli takich firm oferta ENERGIA + Stała Cena daje pewność niezmiennej stawki za kilowatogodzinę przez cały okres trwania umowy, niezależnie od zewnętrznych okoliczności wpływających na kształtowanie się cen prądu dla firm. Oprócz gwarancji bezpieczeństwa przedsiębiorca zyskuje wygodę dzięki minimalizacji formalności oraz dostępowi do elektronicznego biura obsługi klienta i zdigitalizowanej metodzie odczytu stanu licznika prądu.

Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść takiej a nie innej oferty może być zwiększony zakres usług zawartych w pakiecie. W ramach oferty ENERGIA+ Fachowiec przedsiębiorca zyska na przykład dostęp do nieocenionej pomocy specjalistów od błyskawicznego rozwiązywania awarii. Nawet przy najnowocześniejszej infrastrukturze trudno w pełni uodpornić firmę na wypadki losowe. Najlepsze, co można zrobić, to jak najszybciej na nie reagować. W przypadku tej oferty wystarczy jeden telefon, by po chwili na miejscu zjawił się fachowiec do usunięcia usterki i przywrócił ciągłość pracy firmowych urządzeń.

Prąd dla firmy, spokój dla przedsiębiorcy

Wydatki na prąd mogą objąć sporą część kosztów prowadzenia firmy. Często stanowią większość tych kosztów. Ceny na słynącym z wahań rynku energetycznym mogą więc przysparzać zmartwień właścicielom firm, które starannie równoważą budżet. Długie oczekiwanie na naprawę awarii może fatalnie odbić się na finansach, zarówno w przypadku firm produkcyjnych jak i usługowych. Oferta, która zapewnia jednocześnie atrakcyjne ceny, jak i dodatkowe usługi naprawcze w zasięgu jednego telefonu, zapewni przedsiębiorstwu właściwe bezpieczeństwo energetyczne. Szczegóły wspomnianych ofert można znaleźć na stronie internetowej Enei.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>