Strona główna / Artykuły partnerów / Jakie opony wybrać: bieżnikowane czy fabrycznie nowe?

Jakie opony wybrać: bieżnikowane czy fabrycznie nowe?

Wielu kierowców wykorzystuje konieczność zmienienia opon z letnich na zimowe do tego, aby od razu zakupić nowy komplet. Często jednak pojawiają się wówczas wątpliwości związane z potrzebą wydania niemałych kwot na takie zakupy, skoro można znaleźć tańsze opony bieżnikowane.

  1. Zakup opon bieżnikowanych

  2. W jaki sposób bieżnikuje się opony?

  3. Wady i zalety opon bieżnikowanych

  4. Zaufany sprzedawca dobrych opon

Na pierwszy rzut oka opony bieżnikowe to sensowny wybór, gdyż niejednokrotnie sprzedawcy dają na nie gwarancję, a dodatkowo ich cena jest o kilkadziesiąt procent niższa.

Zakup opon bieżnikowanych

Decyzja o zakupie tego typu opon powinna być jednak poprzedzona dokładną analizą potrzeb i oczekiwań kierowcy. W końcu drobne oszczędności nie są dla większości kierowców warte obniżenia komfortu oraz bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza jeżeli ktoś regularnie pokonuje duże odległości. Odpowiadając na pytanie czym są opony bieżnikowe, wystarczy powiedzieć, że są to opony poddane regeneracji, dzięki czemu można niskim kosztem przedłużyć ich żywotność. Stąd zresztą wynika niska cena związana z zakupem takiego kompletu.

W jaki sposób bieżnikuje się opony?

Chociaż dla użytkownika nie ma większego znaczenia jakie są rodzaje bieżnikowania, to warto wiedzieć, że stosuje się dwa rozwiązania. Chodzi o bieżnikowanie na gorąco oraz na zimno. W bieżnikowaniu na gorąco z opony usuwa się stary bieżnik, a następnie okrywa ją pasem nowej gumy, po czym całość umieszcza w specjalnej formie. W przypadku bieżnikowania na zimno, oponę bez starego bieżnika od razu łączy się z nowym, który został zawczasu przygotowany. Niestety, znajomość obu technik bieżnikowania wcale nie ułatwia sprawy jeżeli chodzi o to, jak rozpoznać opony bieżnikowe, gdyż obecnie technologia pozwala osiągnąć takie efekty, że gołym okiem trudno będzie zauważyć różnice pomiędzy oponami nowymi a tymi, które zostały poddane regeneracji. Z drugiej strony szybko będzie można się o nich przekonać, jeżeli ktoś zacznie jeździć na takich oponach. Będą one przede wszystkim dużo głośniejsze. Najgorsze jest jednak to, że opony bieżnikowane w przypadku złych warunków pogodowych mogą charakteryzować się gorszą przyczepnością do jezdni. Zaoszczędzenie kilkudziesięciu procent ceny nie jest więc warte takiego ryzyka. Na stosowanie wspomnianych opon mogą natomiast pozwolić sobie kierowcy, którzy z auta korzystają sporadycznie, jeżdżą głównie po mieście lub na krótkie dystanse. Jeżeli jednak jako główny argument przemawiający za takim zakupem ktoś podaje cenę, to powinien najpierw sprawdzić ofertę nowoczesnego sklepu internetowego z oponami, gdzie markowe opony można zamówić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wady i zalety opon bieżnikowanych

O ile największe zalety opon bieżnikowanych to niższa cena oraz ekologiczne podejście (ponowne wykorzystanie starej opony), to trzeba również uwzględnić oczywiste wady opon bieżnikowanych. Oprócz wspomnianej już gorszej przyczepności do jezdni, taka opona – z racji faktu, że była wcześniej przez długi czas użytkowana – będzie od samego początku stara. Jest to więc niezgodne z zaleceniami specjalistów, którzy wielokrotnie podkreślają, że opony powinno się wymieniać co około 5 lat.

Zaufany sprzedawca dobrych opon

Każdy kierowca powinien więc sam zdecydować czy chce ponosić ryzyko czy jednak woli cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem. Oferta zaproponowana przez sklep z oponami noweopony.pl obejmuje wyłącznie sprawdzone marki, których rozwiązania dostępne są w dobrych cenach. Dzięki temu kierowcy sięgający po nowe opony z niezbędnymi atestami zyskują gwarancję, że mogą cieszyć się bezpieczeństwem bez wydawania dużych kwot. Sklep został zaprojektowany w taki sposób, aby samodzielne dobranie nowego kompletu opon nie było dla nikogo kłopotliwe, jednak w przypadku wątpliwości można skontaktować się z pracownikami działu obsługi klienta. Wówczas na pewno pomogą klientowi w dobraniu odpowiedniego kompletu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>