Strona główna / Artykuły partnerów / Karma dla Beagle – wybierz zbilansowane pożywienie dla twojego psa

Karma dla Beagle – wybierz zbilansowane pożywienie dla twojego psa

Beagle uważane są za psy bardzo rodzinne i przyjazne dla człowieka. Wymagają jednak dużo uwagi, bowiem nie znoszą nudy. Jako właściciel lub przyszły właściciel psa rasy Beagle musisz jednak wiedzieć, że zwierzęta te mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy i wymagają specjalnej diety.

Jakie składniki powinna zawierać karma dla Beagle?

Odpowiedni dobór karmy dla Beagle jest kluczowy dla zdrowia i dobrego samopoczucia psa. Utrzymanie właściwej diety zapewnia długie życie zwierzęcia. Wiek dobrze odżywianych psów tej rasy sięga nawet 20 lat.

Karma dla Beagle powinna zawierać niezbędne dla tych zwierząt składniki. Zbilansowane pożywienie dla tych psów w blisko 80% składa się z białka zwierzęcego i mięsa, głównie drobiowego (indyka i kurczaka), a także czerwonego oraz pochodzącego od słodkowodnych i słonowodnych ryb. Niezbędne są również całe jaja. Karma zawierać powinna maksymalnie 25% węglowodanów oraz minimalną ilość zbóż. Psom tym należy dostarczać również kwasy tłuszczowe, np. Omega-6, Omega-3, kwasy linolowe pochodzenia zwierzęcego (z kurczaka, wołowiny i wieprzowiny) i kwasy linolenowe pochodzące od ryb. W diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców. Dla psów rasy Beagle najlepsze są: marchew, pomidory, ziemniaki (również odmiany słodkie), dynia, zielony groszek, rzepa, szpinak, jabłka lub żurawina. Uzupełnienie składników odżywczych i witamin stanowią zioła i wyciągi z roślin, takich jak koper, lawenda, mięta pieprzowa, korzeń lukrecji, cykoria, a także kwiaty nagietka, rumianku i jałowca.

Karma, którą podajesz Beaglowi powinna być zatem bogata w białko i uboga w węglowodany. Beagle mają tendencję do tycia, szczególnie, jeśli ich codzienna dawka ruchu jest zbyt mała. Odpowiednio zbilansowana karma zapobiega nadmiernemu tyciu zwierzęcia, utrzyma właściwy poziom masy mięśniowej i zaspokoi duży apetyt czworonoga.

Nie mniejsze znaczenie dla zdrowia psa ma również rodzaj wybranej karmy. Jej struktura powinna być zróżnicowana, dzięki czemu pies jedząc zadba jednocześnie o higienę jamy ustnej. Kupując karmę wybieraj tę przeznaczoną dla psów o średniej masie, która mieści się w przedziale 10-25 kg. Jeżeli szczeniak rasy Beagle dopiero pojawi się w twoim domu, zadbaj, aby na początku jadł tę samą karmę, którą otrzymywał u hodowcy. Zmianę pożywienia przeprowadzaj powoli, najlepiej na przestrzeni 7 dni. Funkcjonuje również podział karmy dla psów ze względu na stan zdrowia zwierzęcia. W tym przypadku wybierz karmę dla psów ze skłonnością do nadwagi. Odpowiednią karmę dla beagle znajdziesz, np. na stronie https://zooart.com.pl/.

Dla zdrowia psa niezbędna jest również woda. Zapewnij swojemu psu nieprzerwany dostęp do świeżej wody. Zadbaj również o czystość miski z wodą – myj ją przy każdej wymianie płynu.

Nagradzanie psa przekąskami

Psy rasy Beagle są bardzo mądre. Szybko się uczą, a swoje naturalne skłonności psa myśliwskiego lubią wykorzystywać w codziennej zabawie. Podawanie psu przekąsek i smakołyków jako nagrody za prawidłową reakcję na komendę jest naturalnym odruchem właściciela. Pamiętaj jednak, że zwierzę szybko przyzwyczai się do tego, że otrzymuje smakołyki, dlatego wybieraj te przeznaczone dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym. Mogą to być, np. świńskie ryjki i jelita, ogony i żwacze wołowe lub suszona wątróbka. Kontroluj także ilość podawanych przekąsek, a ich wartość kaloryczną odejmij od dziennego bilansu psiego pożywienia.

Częstotliwość jedzenia

Beagle to rasa psów skłonnych do tycia, istotna jest więc częstotliwość podawania pożywienia. Jeżeli posiadasz w domu szczeniaka, podawaj mu karmę cztery razy dziennie. Po ukończeniu przez zwierzę 17. tygodnia życia możesz zmniejszyć tę częstotliwość do trzech razy, a po roku do dwóch. Serwuj psu posiłki o zbliżonych porach dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>