Strona główna / Artykuły partnerów / Kiedy kupować opony zimowe?

Kiedy kupować opony zimowe?

Każdy kierowca, bez względu na doświadczenie, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w miesiącach od listopada do marca jazda na letnich opona może być ryzykowna, a wręcz niebezpieczna. Chociaż co sezon słyszy się o tym, że zima nas zaskoczyła, to za każdym razem tuż po pierwszych przymrozkach i opadach śniegu wzrasta zainteresowanie zakupem i wymianą opon zimowych. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jest to właściwy moment na wizytę w serwisie ogumienia? Czy nie lepiej wcześniej zainteresować się tą kwestią i być przygotowanym na różne sytuacje na drodze? 

Ten, kto wybrał się na zimową przejażdżkę na oponach z letnim bieżnikiem z pewnością nie za dobrze wspomina tą wyprawę. Pokonanie nawet małego odcinka trasy, na przykład do pracy, może trwać znacznie dłużej, a przy okazji może nieść za sobą sporą dozę niebezpieczeństwa. Jednym słowem, letnie opony nie nadają się do zimowej jazdy. Kiedy zatem wymieniać ogumienie? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, najpierw zastanówmy się nad tym kiedy kupować opony zimowe.

Jeszcze parę lat temu w sezonie wiosennym i letnim na próżno było szukać opon zimowych. Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej i zarówno w stacjonarnych sklepach, w warsztatach i w sklepach internetowych opony zimowe dostępne są przez cały rok. Niemniej jednak, ich ceny w zależności od konkretnego miesiąca mogą różnić się od kilku nawet do kilkunastu procent. I tak na przykład w marcu, grudniu i styczniu ceny opon z zimowym bieżnikiem są najwyższe. O ile grudzień i styczeń są typowymi miesiącami zimowymi, o tyle ceny w marcu są podyktowane większym zainteresowaniem na opony letnie, a co za tym idzie wzrasta także cena opon zimowych. Kiedy więc najlepiej udać się na zakupy? Doskonałymi miesiącami będą sierpień, wrzesień i październik. Jak pokazują przeróżne rankingi kierowcy mogą wtedy wybierać spośród najbardziej zróżnicowanej oferty dostępnej w atrakcyjnych cenach. Jeśli kupimy opony na zimę już w sierpniu i jeżeli nie będziemy mieli gdzie ich trzymać, to profesjonalne serwisy ogumienia przyjdą nam z pomocą. Wiele takich firm posiada własne magazyny i oferuje klientom przechowywanie w korzystnych cenach. Takie rozwiązanie niesie za sobą jeszcze jedną korzyść. Już w październiku czy listopadzie możemy umówić się na wymianę, a nasze opony będą na nas czekały.

Podsumowując warto powtórzyć, że zakup opon zimowych najlepiej zaplanować na sierpień lub wrzesień. Ceny rynkowe są wtedy najniższe, a my polecamy opony zimowe marki Uniroyal – https://www.uniroyal.pl/samochod/opony-poradnik/wiedza-na-temat-opon/co-to-sa-opony-zimowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>