Strona główna / Artykuły partnerów / Kiedy można wziąć kredyt dla firm? Czy mała firma może dostać duży kredyt?

Kiedy można wziąć kredyt dla firm? Czy mała firma może dostać duży kredyt?

Bardzo często problemem małych firm są finanse, zwłaszcza na początku ich działalności. Ogromną pomocą mógłby być dla nich np. kredyt inwestycyjny. Jeszcze do niedawna otrzymanie takiego wsparcia na starcie było mało prawdopodobne, na szczęście podejście banków zaczęło ulegać zmianom. Obecnie szansę na kredyt mają zarówno małe firmy, jak i te stawiające pierwsze kroki. Chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury.

Jaki kredyt może dostać firma?

Kredyt dla firmy różni się nieco od kredytu dla osób indywidualnych. Przede wszystkim wymagane są inne dokumenty, a ponadto przyznaje się je na innych zasadach. Istnieją różne rodzaje kredytów dla firm, pierwszą grupę stanowią kredyty na założenie działalności, drugą kredyty na sfinansowanie bieżących potrzeb, natomiast trzecia grupa to wsparcie finansowe, które służy rozwojowi przedsiębiorstwa.

Procedury związane ze składaniem wniosku o kredyty dla firm są stale upraszczane, w tej chwili możliwe jest nawet dokonanie tego przez internet, dzięki czemu można wystąpić o kredyt wysyłając wniosek przez hotmoney.pl.

Kiedy można wziąć kredyt dla firm?

Okazuje się, że kredyt dla firmy można wziąć w każdym momencie jej funkcjonowania. Nie zawsze jednak jest to jednakowo łatwe.

W przypadku kredytów przeznaczonych na założenie działalności występujemy z wnioskiem o wsparcie finansowe de facto zanim firma w ogóle powstanie. Otrzymanie tego rodzaju kredytu jest zadaniem najtrudniejszym, gdyż kredytobiorca musi się naprawdę wykazać. Niezbędny jest bardzo dobrze napisany biznesplan, który przekona bank o tym, że firma, którą chcemy stworzyć, ma szansę zaistnieć na rynku i przynosić dochody.

Najchętniej udzielanymi przez banki pożyczkami są te, których suma nie jest zbyt duża, a ich przeznaczeniem jest sfinansowanie bieżących potrzeb. Po tego typu kredyty sięgają nawet firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, dlatego też nie wiążą się one z dużym ryzykiem dla banku.

Zobowiązania o największej wartości to zazwyczaj kredyty inwestycyjne. Aby firma mogła się rozwinąć bardzo często potrzebna jest jej duża suma pieniędzy, która pozwoli np. na zakup nowych maszyn, czy drogiego oprogramowania. Kredyt inwestycyjny przeważnie biorą firmy, które działają już dłuższy czas i nie chcą zostać w tyle za konkurencją, bądź też chcą ją wyprzedzić i stać się liderem w swojej branży.

Kredyty dla małych firm

Małe i średnie przedsiębiorstwa mają szansę na otrzymanie kredytu, najczęściej są to kredyty gotówkowe. Nawet właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych decydują się na zaciągnięcie kredytu na firmę, choć teoretycznie mogliby wziąć zwykły kredyt jako osoby prywatne. Dlaczego tak robią? Otóż biorąc kredyt na cel związany z prowadzoną działalnością istnieje możliwość wliczenia w koszty prowadzenia firmy odsetek oraz innych opłat związanych z pożyczką.

Wielkość kredytu, jaki może otrzymać mała firma jest uzależniona od wielu kwestii, jednak nawet jednoosobowe działalności mają szansę na naprawdę duże wsparcie finansowe. Wszystko zależy od oferty banku oraz tego, czym zajmuje się nasza firma i jak duże przynosi zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>