Strona główna / Artykuły partnerów / Konto bankowe dla młodzieży – jak wybrać?

Konto bankowe dla młodzieży – jak wybrać?

Rachunek w banku dla młodzieży to idealne rozwiązanie dla nas i dla naszej pociechy. Rodzic może kontrolować wydatki, a dziecko ma wygodny dostęp do pieniędzy. Nie mówiąc już o tym, że młodzieżowe konto uczy odpowiedzialności oraz przedsiębiorczości.

Oferta bankowa jest bogata, ale który rachunek zaspokoi nasze oczekiwania? W naszym artykule radzimy na co zwrócić uwagę i czego unikać wybierając konto młodzieżowe. Sprawdź i zadbaj o przyszłość dziecka!

Czym różni się konto dla dziecka od rachunku dla dorosłego?

Większość rachunków dla nieletnich przeznaczona jest dla młodych klientów miedzy 13 a 18 rokiem życia. Znaleźć można też takie konta, z których skorzystają dzieci mające mniej niż 13 lat, jak i osoby wkraczające w dorosłość. Podstawową różnicą między nimi a rachunkami dla dorosłych jest to, że młoda osoba może założyć konto jedynie za zgodą opiekuna. Rodzic staje się też pełnomocnikiem takiego rachunku, przez co posiada szeroki wachlarz upoważnień. Osoba dorosła kontroluje wydatki pociechy, ustanawia limity transakcji, a także może cofać dyspozycje przelewów. Również opłaty za konto młodzieżowe są niższe niż przy “zwykłych” rachunkach. Możesz je porównać i wybrać najtańsze korzystając ze strony kontomat.net. Pomimo tych ograniczeń konto dla dziecka pozwala na typowe czynności: płatność kartą, przelewy i wypłaty z bankomatów.

Młodzieżowy rachunek w banku – bezpiecznie, wygodnie, praktycznie!

Założenie konta naszemu dziecku to jednak z lepszych inwestycji jaką możemy zrobić. Jeśli prowadzimy budżet domowy, możemy dowiedzieć się ile wydaje i na co przeznacza pieniądze nasza latorośl. Jest też ono niezwykle praktyczne. Zapomnieliśmy dać gotówkę dla dziecka na składkę szkolną? Wystarczy zrobić przelew na konto małolata i problem z głowy. Bez stresu i straty czasu. Przykłady można mnożyć: zabrakło środków na wycieczce? Wystarczy jedna transakcja i wiemy, że naszemu dziecku nic nie brakuje. Niektóre banki pozwalają zaprojektować własną kartę płatniczą z której będzie korzystać pociecha. Ułatwi to nam zachęcenie dziecka do nauki gospodarności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego dla młodzieży?

Rachunek musi przede wszystkim spełniać oczekiwania rodziców. Czy ma to być konto, które ułatwi kontrolę wydatków dziecka? A może głównym celem jest odłożenie pieniędzy na studia? Rachunki dla małoletnich pozwalą zrealizować nasze plany. Aby rodzic mógł być zadowolony z wyboru, musi zwrócić uwagę na opłaty za prowadzenie konta, kartę czy wypłaty z bankomatu. W większości ofert są to darmowe usługi, ale często pod warunkiem spełnienia określonych zasad. Może to być jedna płatność kartą, czy realizacja transakcji na określoną kwotę.

Na co uważać przy wyborze rachunku dla osoby małoletniej?

Rachunki prowadzone dla młodzieży mają zazwyczaj zachęcić do bankowości, więc jeżeli nie są bezwarunkowo darmowe to, zazwyczaj nie trzeba wiele zrobić, aby nie ponieść żadnych opłat. Mimo to każdy rodzic powinien sprawdzić z jakich bankomatów może korzystać dziecko, bez płacenia za to prowizji. I choć nasza pociecha szybko dorasta lepiej, żeby nie zaskoczyło nas, że po przekroczeniu pewnego wieku, młodzieżowe konto zamieni się w standardowe, o większych opłatach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>