Strona główna / Artykuły partnerów / Kupiłeś używane mieszkanie? Jak wyremontować kuchnię?

Kupiłeś używane mieszkanie? Jak wyremontować kuchnię?

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, musimy przygotować się na jego totalny remont. Zapewne sporo zmartwień – które mielibyśmy urządzając mieszkanie od stanu deweloperskiego – nie będzie nas dotyczyć. Jednak nie łudźmy się, że wszystkie pomieszczenia będą od razu możliwe przez nas do zamieszkania. Jednymi z kluczowych pomieszczeń, które z pewnością wymagać będą odświeżenia są kuchnia i łazienka. Przyjrzyjmy się dzisiaj temu, jak wyremontować tę pierwszą.

Modna kuchnia = praktyczna kuchnia

Po burzliwych latach ubiegłych, gdzie w kuchni stawiano albo na dużą „widowiskowość” w postaci multum bibelotów lub też starano się oczarować jej wnętrza oryginalnymi wyspami i rurami bez możliwości ich użycia, dziś stawia się przede wszystkim na wygodę i ergonomię. Kuchnia powinna być schludna i estetyczna. Jej wnętrza nie powinny być nachalne. Zaleca się również użycie neutralnych kolorów, które nie dość, że są nowoczesne, to jeszcze oczywiście… praktyczne. Dobór zarówno mebli, jak i sprzętów AGD, w nowoczesnej kuchni jest taki, aby zapewnić jej użytkownikom maksymalną wygodę przy przygotowywaniu posiłków. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Gospodynie i gospodarze nie muszą już klękać, aby sprawdzić stan pieczonej potrawy. Teraz piekarniki montowane są w zasięgu ich wzroku. W nowoczesnych kuchniach stawia się również na ergonomię samych mebli. Wykonuje się je w taki sposób, aby były odpowiednie do postury użytkowników. Dlatego coraz bardziej popularne są właśnie kuchnie na wymiar Poznań, które pozwalają na uzyskanie nie tylko wymarzonego wyglądu tego pomieszczenia, ale również najbardziej optymalnego pod kątem użytkowania.

Remont kuchni – od czego zacząć?

W wielu przypadkach konieczna będzie również wymiana podłóg lub odnowienie ścian. Coraz bardziej popularne zamiast płytek kuchennych (na ścianach) jest zabezpieczanie jej w inny sposób, np. plexi, lub też wodoodpornymi farbami, które można czyścić jak płytki. Jeśli zależy nam na wyremontowaniu kuchni nieco mniejszym kosztem, to zamiast decydować się na nową zabudowę, możemy zwyczajnie przerobić te już istniejące meble. W sieci znajdziemy mnóstwo propozycji, które z pewnością nas zainspirują. Ostatnio niezwykle modne są białe kuchnie i białe płytki. Stare bez problemu można pomalować odpowiednią farbą. Tego samego możemy dokonać z meblami. Wybierzmy jednak taki produkt, który sprawi, że meble będzie można z łatwością czyścić. Warto również zastanowić się na zmianie ustawienia mebli lub też modyfikacji poszczególnych elementów całego układu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.