Strona główna / Sponsorowane / Kupujesz lodówkę z zamrażarką? Rozważ wady i zalety tego rozwiązania

Kupujesz lodówkę z zamrażarką? Rozważ wady i zalety tego rozwiązania

Zastanawiasz się nad zmianą lodówki,  jednak nie możesz się zdecydować, jaką kupić? Nie martw się, pomożemy ci dokonać właściwego wyboru. Jakie są największe wady i zalety lodówko-zamrażarki?

Wady

Zasadniczym mankamentem zakupu lodówko-zamrażarki jest zdecydowanie mniejsza powierzchnia, jaka została przeznaczona zarówno na przechowywanie artykułów chłodzonych, jak i tych, które chcemy głęboko zamrozić, w stosunku do tej, jaką uzyskalibyśmy, nabywając oddzielnie lodówkę i zamrażarkę. Niezależnie od tego, jak duże urządzenie kupimy, przy takim rozstawieniu półek, aby przynajmniej na jednej z nich zmieścił się duży garnek z pokrywką, pozostałe półki będą już bardzo niskie albo wręcz z jednej z nich trzeba będzie zrezygnować.

Jeżeli myślimy, że kupując większą lodówkę, rozwiążemy ten problem, jesteśmy w błędzie: zazwyczaj modele wyższe niż 160 cm wysokości wyposażone są w dodatkową półkę, ale umiejscowioną w komorze mrożącej, a nie chłodzącej. Dla dużej rodziny dobrym pomysłem może okazać się zakup dwóch oddzielnych urządzeń, aby uniknąć sytuacji, w której nie będzie gdzie przechowywać ugotowanych potraw.

Dawniej domowy sprzęt chłodzący dostępny był tylko w jednej wersji: lodówka umiejscowiona na dole, a nad nią montowany był jednopółkowy lub dwupółkowy zamrażalnik, zamykany jedynie plastikową klapką. Ta jednak  zazwyczaj albo często się otwierała, albo przymarzała do krawędzi. Całość zamykana była za pomocą pojedynczych drzwi. Obecnie spotkać jeszcze można podobne urządzenia, jednak zdecydowanie częściej producenci oferują dużo wygodniejsze modele z dwoma parami drzwi: oddzielnymi dla lodówki i dla zamrażalnika. Ponadto możemy wybrać wygodniejszą dla siebie opcję: lodówka nad zamrażarką lub odwrotnie.

Niezależnie jednak od wybranego rodzaju, dostęp do niższych części urządzenia wymaga każdorazowego schylania się lub kucnięcia, a więc jest trudniejszy, zwłaszcza dla osób starszych. Przed dokonaniem zakupu należy również zwrócić uwagę na ilość agregatów w rozpatrywanym sprzęcie. Modele wyposażone w jeden agregat, są zdecydowanie tańsze, jednak podczas czyszczenia wymagają za każdym razem wyłączenia i umycia całego urządzenia. Co prawda producenci zapewniają, że w razie braku dostawy energii elektrycznej, wyłączone urządzenie utrzymuje temperaturę do dwunastu, a nawet osiemnastu czy dwudziestu czterech godzin. Na pewno jednak chcemy ryzykować spożycie rozmrożonego i ponownie zamrożonego dania?

W przypadku lodówko-zamrażarek z dwoma oddzielnymi agregatami możemy odłączyć od prądu i wyczyścić tylko jedną komorę bez wyłączania przy tym drugiej, co w wielu przypadkach jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.

Zalety

Niezaprzeczalnym atutem zakupu lodówko-zamrażarki jest fakt, że mamy tylko jedno urządzenie, a nie dwa oddzielne, o niemałych zresztą gabarytach. Oznacza to, że zajmie nam ono zdecydowanie mniej przestrzeni w kuchni. Takie rozwiązanie polecamy zatem szczególnie w niewielkich pomieszczeniach oraz w mieszkaniach z aneksem kuchennym. Zadowoleni będą wszyscy ci, którym zależy na oszczędności miejsca.

Bardzo ważne jest to, że lodówko-zamrażarka będzie po prostu bardziej funkcjonalna. Urządzenia 2w1 są bardzo popularne wśród klientów, ponieważ w trendach wyposażenia wnętrz stawia się obecnie na minimalizm. Wspomnieliśmy, że lodówko-zamrażarka będzie idealna dla posiadaczy niewielkich wnętrz, jednak właściciele dużych domów również często rezygnują z kupowania wielu przedmiotów. Po co mieć kilka urządzeń, które zajmują miejsce, jeśli możemy kupić jeden sprzęt, a używać go na kilka sposobów?

Oczywiście zaletą lodówko-zamrażarki jest również to, że oszczędzamy pieniądze, wydając je tylko na jedno urządzenie. To bardzo ważna kwestia i nie należy jej pominąć, ponieważ to właśnie finanse najczęściej powodują, że skłaniamy się ku tym, a nie innym wyborom.

Rozważając zalety lodówki z zamrażarką, nie można pominąć kwestii, jaką jest komfort. Już od jakiegoś czasu fascynujemy się skandynawskim stylem życia, który ukochał sobie prostotę. Hurtowo wyrzucamy niepotrzebne rzeczy ze swoich szaf, składzików, spiżarni, eliminując nadmiar rzeczy. Można zatem w tym duchu zadać sobie pytanie o sens kupowania kilku urządzeń, jeśli możemy mieć jedno.

Równie ważne jest to, że lodówko-zamrażarki są bezsprzecznie bardziej energooszczędne, zwłaszcza te z jednym agregatem, naturalnie potrzebują mniej prądu niż dwa osobne urządzania. Jeżeli więc mieszkamy sami lub mamy ograniczony budżet, powinniśmy zdecydować się na zakup takiego właśnie modelu. Polecamy zapoznać się np. z ofertą IKEA, ponieważ właśnie w sklepach wielkopowierzchniowych oprócz sprzętu, można znaleźć garść kuchennych inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.