Strona główna / Sponsorowane / Jaki kurs budowlany wybrać? Kogo poszukują na rynku pracy?

Jaki kurs budowlany wybrać? Kogo poszukują na rynku pracy?

Dodatkowe szkolenia zawodowe pomagają zyskać przewagę na rynku pracy. Są one niezwykle cennym — w oczach pracodawcy — atutem, który często ostatecznie „przechyla szalę” zatrudnienia. Pracownik posiadający specjalistyczne kursy jest doskonałą addycją do każdego zespołu. Stąd coraz więcej osób decyduje się na wzięcie udziału w specjalistycznych kursach na własną rękę. Jakie uprawnienia budowlane ceni się teraz najbardziej na rynku pracy? Sprawdźmy.

Kursy zawodowe — obsługa maszyn budowlanych

Największe zainteresowanie wśród fachowców mają kursy na obsługę maszyn budowlanych oraz montażystów rusztowań. te ostatnie to praktycznie nieodłączny element każdej budowy. Stąd duże zapotrzebowanie na specjalistów (zobacz szkoleniamm.pl/services/szkolenie-rusztowania). Mając uprawniania do posługiwania się koparko-ładowarką, koparką, ładowarką, spycharką, czy wózkiem widłowym, można liczyć na lepsze warunki zatrudnienia, za czym kryje się oczywiście wyższa płaca. Pracownicy budowlani, którzy w swoim CV mogą się pochwalić dodatkowymi szkoleniami, znajdą pracę nie tylko na rynku polskim. Otwarte są dla nich drzwi praktycznie każdego europejskiego kraju. Jedyne, nad czym pozostaje im się wtedy zastanawiać to, jakie warunki pracy odpowiadałyby im najbardziej.

Operatorzy maszyn dozorowych poszukiwani!

Do jednych z bardziej popularnych ostatnio kursów są te, które uprawniają do obsługi wózków jezdniowych, żurawia i suwnicy. Kurs suwnicy będzie nas kosztował od 1 000 do 1 500 zł i będzie trwał do 2 tygodni. W przypadku obsługi żurawia musimy przygotować się na nieco większy wydatek, gdyż wydamy na niego od 2 500 do nawet 4 000 zł. Tutaj potrzebna będzie również nieco dłuższa praktyka pod okiem instruktora. Na kurs obsługi żurawia musimy poświęcić około 4 tygodnie.

Dość uniwersalnym i cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem kursem jest oczywiście ten na wózek widłowy. Posiadając stosowne uprawnienia do jego obsługi otworzą się przed nami możliwości pracy w naprawdę wielu miejscach pracy. Fachowcy z kursem na wózek widłowy są jednymi z najbardziej pożądanych.

Kursy zawodowe z zakresu technologii budowlanych

Aby poszerzyć swoje kwalifikacje, możemy również wybrać się na kurs, który pozwoli nam na pozyskanie informacji o innych — niż nasze dotychczasowe — specjalizacjach w zakresie budownictwa. Rynek pracy — praktycznie w każdym państwie — jest nienasycony pracownikami wykańczającymi wnętrza. Zatem pozyskanie dodatkowych kwalifikacji w tym kierunku będzie czyniło z nas specjalistów w danej dziedzinie „wykończeniówki”, a tym samym pozwoli na otrzymywanie wyższych pensji. W ramach kursu zawodowego na technologa robót wykończeniowych w budownictwie będziemy mogli wybierać spośród następujących specjalizacji: malarz, posadzkarz, hydraulik, murarz. Zapotrzebowanie na budowlańców na rynku pracy jest tak duże, że posiadając nawet podstawowe uprawnienia możemy otrzymać przyzwoite warunki pracy i płacy.

Więcej o kursach zawodowych przeczytasz na szkoleniamm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.