Strona główna / Sponsorowane / Materace – kupujemy materac dla dwojga

Materace – kupujemy materac dla dwojga

Wybierając materace musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników i podjąć decyzję, która wpłynie na nasz codzienny komfort, a nawet na zdrowie. Krótko mówiąc, sprawa nie jest prosta! Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, jeżeli urządzamy sypialnię dla dwojga. Co zrobić, aby obie strony były usatysfakcjonowane? Kiedy można się zdecydować na jeden model, a kiedy konieczne będzie zainwestowanie w dwa materace o różnych parametrach? Na te i wiele innych pytań odpowie niniejszy tekst.

Materace – jaki rozmiar dla dwojga

Rozmiar jest bez wątpienia pierwszym kryterium, na podstawie którego dokonamy wstępnej selekcji materacy. Z miejsca trzeba oczywiście odrzucić wszystkie materace pojedyncze, ponieważ są one zwyczajnie zbyt małe aby zapewnić wygodę dwóm osobom. Wyboru będziemy zatem dokonywali spośród modeli produkowanych z myślą o podwójnych łóżkach. Tutaj dostępne są różne rozmiary, poczynając od 140×200 cm, a na 200×200 kończąc. W tym wypadku decyzja będzie zależała od wzrostu partnerów oraz rzecz jasna metrażu mieszkania. Nie ma jednak co przesadzać z oszczędnością miejsca. Każdy z nas powinien mieć zagwarantowaną optymalną ilość miejsca aby się wyspać, przy czym za absolutne minimum uznaje się szerokość 70 cm na osobę, co daje 140 cm na parę. Dobrze jednak jest dołożyć dodatkowo przynajmniej 20 cm, aby każdy miał zagwarantowaną naprawdę wygodną przestrzeń, dlatego dla par najczęściej polecane są materace 160×200 cm. Oczywiście, jeżeli któryś z partnerów, lub oboje, jest nieco większych gabarytów, trzeba odpowiednio zwiększyć szerokość powierzchni do spania.

Materace dla dwojga – na co zwrócić uwagę?

Materace muszą zawsze zapewniać optymalne podtrzymanie ciała, dostosowywać się do przyjmowanych w czasie snu pozycji oraz pozwalać na zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Modele dla dwojga powinny jednak posiadać jeszcze jedną, bardzo ważną cechę – zdolność tłumienia ruchów. Dzięki temu, jeżeli jedna osoba będzie zmieniała pozycję lub wierciła się w czasie snu, wywołane przez nią drgania i falowanie powierzchni materaca nie przeniosą się na drugą jego połowę. To kryterium z miejsca wyklucza wszystkie materace bonellowe, w których owo falowanie jest cechą wynikającą ze specyfiki konstrukcji i niemożliwą do całkowitego wyeliminowania.

Najlepszym wyborem będą materace kieszeniowe wyposażone w strefy twardości lub materace piankowe wykonane z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej lub lateksu. Produkty te charakteryzują się doskonałym tłumieniem drgań i świetnie sprawdzą się dla par o niezróżnicowanej masie ciała.

Kiedy warto kupić dwa materace?

Materace podwójne zdają egzamin, jeżeli waga i wzrost partnerów są do siebie zbliżone. Ale co jeżeli różnią się oni od siebie gabarytami, a do tego mają odmienne upodobania albo któryś z nich cierpi na dolegliwości układu kostno-stawowo-szkieletowego? Wtedy, jak radzi konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, należy zainwestować w dwa materace o odmiennych parametrach lub materac, którego dwie połowy różnią się od siebie właściwościami. Materace mogą różnić się twardością oraz rodzajem zastosowanych w produkcji materiałów, dzięki czemu każde z partnerów będzie spało niezależnie, zachowując przy tym pełen komfort. W przypadku zakupu dwóch materacy trzeba pamiętać, że oba modele powinny mieć tę samą wysokość.

Dla jeszcze większego podniesienia wygody obojga partnerów, można rozważyć zakup materaca nawierzchniowego. Zniweluje on szczelinę pomiędzy dwoma materacami, poprawi jakość snu, a przy tym pomoże utrzymać czystość i higienę w sypialni. Dodatkową korzyścią płynącą z takiego rozwiązania będzie też ochrona materacy bazowych przed ewentualnymi uszkodzeniami i zwiększenie ich żywotności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.