Strona główna / Sponsorowane / Materace – przyjazne człowiekowi i środowisku

Materace – przyjazne człowiekowi i środowisku

O materacach mówi się najczęściej w kontekście ich wygody. Nie ulega wątpliwości, że zdrowy sen wymaga warunków przyjaznych chociażby kręgosłupowi. Na kondycję człowieka wpływa jednak także to, czego nie sposób świadomie wyczuć czy zobaczyć, chociażby różnego rodzaju drobnoustroje. Na szczęście coraz więcej osób zwraca uwagę, by kupowane materace były wykonane z materiałów antyalergicznych i odpornych na rozwój bakterii.

Rozwiązania przyjazne zdrowiu i środowisku

Mogłoby się wydawać, że obowiązujące współcześnie restrykcyjne normy produkcji wyeliminowały kiepskiej jakości materace. Niestety, nie wszystkie produkty tego rodzaju są wykonane z materiałów z górnej półki. Można jednak znaleźć producentów, którzy nie chodzą pod tym względem na kompromisy. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje włoska marka PerDormire. Produkowane przez nią materace piankowe powstają w oparciu o technologie i materiały bezpieczne dla środowiska naturalnego. Dzięki temu nie stwarzają żadnego zagrożenia dla człowieka, a materace PerDormire śmiało mogą stosować także astmatycy czy osoby podatne na alergie. Dbałość o szczegóły i stosowanie materiałów w pełni bezpiecznych sprawia, że na materacach tej firmy śpią także osoby zupełnie zdrowe. Antybakteryjne właściwości przekładają się bowiem na ograniczenie ilości grzybów, roztoczy i pleśni. A one szkodzą każdemu człowiekowi. Na przykładzie włoskich materacy PerDormire można zatem śmiało powiedzieć, że to co bezpieczne dla środowiska, jest także zdrowe dla ludzi.

Materace piankowe, czyli połączenie nowoczesności i naturalności

Omawiając rozwiązania przyjazne środowisku, a tym samym bezpieczne dla człowieka, nie można nie wspomnieć o piance poliuretanowej i lateksowej. Z tych nowoczesnych materiałów chętnie korzystają producenci materacy. Gwarantują one bowiem z jednej strony wytrzymałość produktu, a jednocześnie chronią go przed nadmiernym rozwojem drobnoustrojów. Współczesne materace powstają na bazie połączenia innowacyjnych technologii z rozwiązaniami naturalnymi, bezpiecznymi dla użytkowników. Projektanci dbają, aby tworzone przez nich materace odpowiadały naturalnym potrzebom ludzkiego organizmu. Należą do nich między innymi solidne podparcie kręgosłupa, które stanowi warunek bezpiecznego, zdrowego i przyjemnego snu. Jednocześnie chętnie sięga się po materiały odporne na działanie bakterii. Wiele spośród nich to rozwiązania stworzone przez człowieka na bazie sztucznych włókien. Nie należy się jednak ich obawiać, ponieważ wiele z nich wykazuje znacznie większe właściwości antyalergiczne niż materiały naturalne i znane ludzkości od setek lat. Połączenie gromadzonej latami wiedzy o warunkach zdrowego snu oraz nowoczesnych technologii sprawia, że współczesne materace to produkty bezpieczne i sprzyjające zdrowiu na lata. Odpowiedzialny producent daje gwarancję nawet na kilkanaście lat, ponieważ wierzy w swoje wyroby – podkreśla konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl. I dodaje, że za niesamowitą trwałość odpowiadają przede wszystkim innowacyjne materiały. A także lata badań i obserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.