Strona główna / Artykuły partnerów / Na co warto zwrócić uwagę wybierając samochód osobowy?

Na co warto zwrócić uwagę wybierając samochód osobowy?

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez samochodów. Dla wielu z nas jest to najwygodniejszy środek transportu, z którego korzystamy praktycznie każdego dnia. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by samochód spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Często jednak nie wiemy jakie elementy trzeba sprawdzić poszukując takiego auta, a decyzję podejmujemy pod wpływem impulsu. Warto to zmienić – sprawdź na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru pojazdu.

Nowoczesne systemy gwarantujące bezpieczeństwo

Każdy kierowca, który podróżuje wraz ze swoją rodziną, najbardziej obawia się odpowiedzialności za zdrowie i życie swoich bliskich – to całkowicie zrozumiałe. Dlatego też podejmując decyzję o zakupie samochodu warto sprawdzić, czy wyposażony jest w innowacyjne systemy zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Wśród rozwiązań, które sprawdzają się w praktyce, wymienić możemy między innymi czujnik kontroli pasa ruchu, który zapobiega możliwości wykonania manewru bez kierunkowskazu lub niekontrolowanej zmiany pasa ruchu. Bardzo przydatne są również rozwiązania takie jak systemy zapobiegające kolizjom, utrzymujące bezpieczną odległość od innych samochodów na drodze oraz zwiększające skuteczność hamowania. Im więcej nowoczesnych rozwiązań technologicznych ma dane auto, tym lepiej – dlatego też warto dokładnie wypytać o nie sprzedawcę.

Silnik – dynamiczny, ale oszczędny

Bardzo ważnym elementem każdego samochodu jest jednostka napędowa, w jaką został wyposażony. Obecnie, poza standardowymi silnikami benzynowymi i silnikami diesla, możemy zdecydować się na silnik hybrydowy, czyli taki, który wykorzystuje nie tylko spalanie paliwa, ale również energię elektryczną. Silniki tego typu wyposażone są w nowoczesne systemy pozwalające odzyskać energię np. w czasie hamowania.

Jeśli mimo to nie czujesz się pewnie i wolisz postawić na tradycyjne rozwiązania, sprawdź dokładnie jakie spalanie posiadają poszczególne jednostki, które mogą być zamontowane w twoim nowym samochodzie. Musisz bowiem wiedzieć, że nowoczesne silniki wykorzystujące technologię ECO Boost są w stanie zminimalizować spalanie oraz emisję szkodliwego dwutlenku węgla przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych osiągów.

Podobnie sprawa prezentuje się również w przypadku silników wysokoprężnych. Dobre, nowoczesne jednostki wyposażone są w turbosprężarki o zmiennej geometrii, dzięki którym możliwa jest optymalizacja ciśnienia doładowania, a tym samym wykorzystania pełnej mocy przy bardzo małym spalaniu.

Komfort ma znaczenie

Nie ukrywajmy – kupując nowy samochód chcemy aby zapewnił nam niezapomniane wrażenia z jazdy, która powinna być po prostu komfortowa. Na co warto zwrócić uwagę, by móc się takową cieszyć w swoim nowym pojeździe? Przede wszystkim na kształt foteli. Odpowiednio wyprofilowane zapewnią nam optymalne podparcie kręgosłupa. Ponadto deska rozdzielcza powinna być funkcjonalna, a dostęp do funkcji takich jak klimatyzacja, radio czy nawigacja prosty i intuicyjny. Warto również sprawdzić, czy samochód, którego kupnem jesteśmy zainteresowani, posiada rozwiązania, które mogą ułatwić nam wykonywanie manewrów takich jak parkowanie czy cofanie. Mogą być w tym pomocne nowoczesne kamery wraz z dźwiękowym systemem ostrzegania.

Czy istnieją samochody, które spełniają wszystkie te oczekiwania?

Jak widać, wymagania wobec dzisiejszych samochodów są naprawdę spore. Kierowcy chcą mieć bowiem pewność, że jazda będzie nie tylko komfortowa i dynamiczna, ale również bezpieczna. Na szczęście postęp technologiczny sprawia, że coraz więcej producentów aut jest w stanie tym oczekiwaniom sprostać. Doskonałym przykładem troski o potrzeby klienta jest Ford, który cały czas udoskonala swoje flagowe modele samochodów. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający kierowcy mogą znaleźć coś dla siebie.

Poznaj Forda Mondeo

Jedną z propozycji Forda, na którą warto zwrócić uwagę jeśli poszukujemy auta, które będzie jednocześnie eleganckie i nowoczesne, jest Ford Mondeo. To samochód, który zbiera bardzo dobre recenzje. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z nowoczesną stylistyką oraz dynamiczną linią nadwozia, która może się podobać. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego samochodu. W jego wnętrzu znajdziemy starannie dopracowane elementy, takie jak elegancka i funkcjonalna deska rozdzielcza czy wygodne fotele. Ford Mondeo wyposażony jest także w szereg nowoczesnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy. Wśród nich możemy wymienić lampy doświetlające zakręty, kamerę cofania oraz system monitorowania martwego pola w lusterkach. Szeroka gama silników, nie tylko benzynowych i wysokoprężnych, ale również hybrydowych sprawia, że możemy dopasować samochód do naszych potrzeb i stylu jazdy. Więcej informacji o tym nowoczesnym aucie znajdziesz na stronie http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/Mondeo.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, by samochód spełniał wszystkie nasze oczekiwania, warto sugerować się nie tylko wyglądem nadwozia, ale również dokładnie sprawdzić wszystkie systemy, w jakie jest wyposażony oraz poświęcić nieco czasu na poznanie parametrów technicznych samochodu. Dzięki temu zyskamy pewność, że auto, które wybieramy, posłuży nam przez długi czas – i to w taki sposób, jaki sobie wymarzyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.